Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Gyerek örökbefogadása tapaszta...

Gyerek örökbefogadása tapasztalat? Mire jutott a gyerek? Egészséges, lelkileg és testileg?

Figyelt kérdés
Külön érdekelne a roma gyerekek örökbefogadása, de minden érdekel :) azt is jó lenne, ha írnátok, hogy hány évesen fogadták örökbe.

2022. júl. 28. 11:26
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/76 A kérdező kommentje:
Jó, most mindenki elmondja, hogy az örökbefogadás milyen rossz dolog. Akkor még egyszer megkerdezem, mert arra nem válaszolt kB senki. Ha nem lehetne gyereketek, nem fogadnatok örökbe? Akkor gyerek nélkül elnetek le az eleteteket? Nyilván a legtöbben nem amiatt fogadnak örökbe, mert nincs kedvük szülni...
2022. júl. 29. 18:08
 62/76 anonim ***** válasza:
15%
Nem fogadnék örökbe.
2022. júl. 29. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/76 anonim ***** válasza:
83%
Én valószínűleg fogadnék örökbe, ha nem tudnék szülni. De jól megnézném kit, ami nagyjából most 8 éves várólistát jelent.
2022. júl. 29. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/76 anonim ***** válasza:
86%

57# és 60# válaszoló vagyok!

6 év meddőségi után és 5 év várakozás után lett a kislányunk

Az, hogy mit hozz az élet nem tudom.Az igen most nagyon boldogok vagyunk.

De ezt nem mindenki vállalja már mint az örökbefogadást.

Örökbefogadás

2022. júl. 29. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/76 anonim ***** válasza:
100%

Én voltam az, aki leírta, hogy a tanfolyam után vissza léptünk.

Megtudtuk, hogy egyáltalán nem az a cukormáz ez, mint gondoljak. Túl sok a rizikó.

Ha száz százalékig biztosak lennénk benne, hogy nem hoz magával a családjából semmilyen pszichés bajt, nem drogos pias szülők gyereke, akkor rendben lenne. De ezt nem tudja garantálni senki, sőt, inkább erre kell készülni.

A tanárától megesett egyetemista lány örökbe adja a gyerekét…na az egy mese. A valóságban nem az ilyen szülők gyerekei mennek örökbe.

2022. júl. 29. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/76 A kérdező kommentje:
Azzal teljesen egyetértek, hogy úgy nem szabad örökbefogadni, hogy a gyerek egész életében azt lesi a szülő, hogy mikor lesz pszichopata/drogos, pias
2022. júl. 29. 21:56
 67/76 anonim ***** válasza:
100%

15-ös voltam aki csak arra válaszolt, hogy fel lehet bontani az öf-t.

Én akkor elmondom, hogy az öf csodálatos dolog :) 8 éves az öf fiam. nyílt öf -sal fogadtuk örökbe és komolyan... szinte minden nap hálát adok a szülőanyukának, hogy őt ránk bízta. Egyszerűen imádom... (mellette van egy vsz-i gyermekem is) Mondhatom, hogy az "első perctől" velünk van, az anyuka császáros volt, így bemenni nem tudtam vele, de nekem hozták ki a császár után.. én vittem ki a férjemnek megmutatni.. onnantól csak mi látogathattuk, mi lehettünk vele míg haza nem jött (1 hetesen) Nem roma baba.. de én is úgy gondolom, a "fehér" örökbe adó szülők is lehetnek problémásak... örökbefogadásba csak az vágjon bele, aki elég erősnek érzi magát ahhoz, hogy megoldjon sok problémát.. semmi nem fekete vagy fehér.. a mienk (egyelőre) fehér de tudom, hogy még sok mindent kell átélnünk, még nagyon az elején vagyunk a magunk 8 évével :) De akkor is... az öf csodálatos dolog..:)

2022. júl. 30. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/76 anonim ***** válasza:
64%

Megkerdezhetem, hogy ver szerinti gyerek mellé miért fogadtatok örökbe?

Nem lehetett vér szerinti testvér?

2022. júl. 30. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/76 anonim ***** válasza:
100%
A lányom születése után 1 évvel méhnyakrákom lett és kipakoltak.. szóval igen: több vsz gyerekem nem lehetett (2. házasságomban fogadtunk örökbe)
2022. júl. 30. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/76 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ :) alapítványnál voltatok? Mennyit kellett varnotok?
2022. júl. 30. 12:26
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!