Van olyan köztetek, akinek lehetne biológiai úton gyermeke, mégis az örökbefogadás mellett döntött?

Figyelt kérdés
Hogyan jutottál/jutottatok a pároddal erre a döntésre? Mi volt tulajdonképpen az oka, hogy így döntöttél? Mit szóltak hozzá a családtagok, barátok? Saját magaddal hogy állapodtál meg, hogy tényleg ezt szeretnéd?

2023. jan. 22. 11:19
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
58%

#8,


nem, nem gondolom és nem is ezt mondtam. Azt mondtam, hogy a gyerek szempontjából nézve teljesen mindegy, hogy nekem lehetne-e vér szerinti gyerekem vagy sem. Attól nem leszek rosszabb anyja, hogy én szülhetnék is akár, de nem teszem.

2023. jan. 23. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
65%
Én is ezt mondom 11. A gyereknek mindegy, hogy ki fogadja örökbe, csak szeressék. A termékeny pároknak sem kötelessége szülni azért, hogy legyen fehér kisbaba annak, aki nem tud természetesen teherbeesni. Az örökbeadásnak nem az a lényege, hogy a meddő pároknak először adjunk gyereket, és utána jöhetnek a többiek.
2023. jan. 23. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
34%

#12,


egyetértünk. 😊

2023. jan. 23. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
38%
ezzel nem is vitatkozom. csak én a másik oldalát is látom. a gyereknek mindenképp lesz szülője, mindenképp jó szülője lesz. DE. Ha van 2 pár, egyiknek lehet másiknak nem, és mindketten tökéletesen megfelelőek, akkor az kapja, akinek nem lehet. Hisz neki nincs más út.
2023. jan. 23. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
75%

#14,


de nem az kapja, akinek másképp nem lehet gyereke. Senkit sem sorolnak hátrébb azért a várakozók közül, mert termékeny.

Ez a törvény, hogy igazságos-e vagy sem, arról persze lehetne vitatkozni. De nincs sok értelme, mert aki nem meddőként szeretne örökbefogadni és alkalmas rá, az meg fogja próbálni, amíg a törvény erre lehetőséget ad.


De ennyi erővel akkor lehetne korlátozni az örökbefogadások számát is, mert az sem igazságos, hogy valaki már a negyedik gyereket fogadja örökbe, más meg hosszú évekig vár egyetlen gyerekre. De egész egyszerűen ez nem így működik, az állam nem szabhatja meg, hogy ki hány gyereket vállalhat és azt sem szabhatja meg, hogy örökbefogadás vagy szülés útján vállalhatja-e. Én úgy gondolom, hogy igenis az a jó megoldás, ha bárki fogadhat örökbe, aki a feltételeknek megfelel.

2023. jan. 23. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
37%
Nekem van egy ilyen ismerősöm. Ő sokkal jobban le tudná írni az okát, mint én. Érzelmileg nem kapta meg a stabil hátteret a családjától, pl. úgy nőtt fel, hogy végig azt érezte, hogy az apja az öccsét szereti, őt nem. Amint lehetett elköltözött otthonról, önellátó lett. Évekkel később egy elszólásból kiderült, hogy nem az apja a vér szerinti apa. Megkereste azt, aki az anyja szerint az, de az illető elég gázosan tagadott. Ő meg úgy van vele, hogy elég rossz volt a gyerekkora, mi van, ha szülne és a gyerekének is ilyen jutna és lenne egy újabb szenvedő emberi lény. De ha már egyszer valaki már úgyis a világon van, de állami gondozásban, annak csak jobb lenne még vele is, mint intézetben. Járt szakemberhez, már ebben is elég sok munkájuk van, hogy idáig eljutott. Szerető családból jöttem, elképzelni sem tudom, miket élt át gyerekként, ezért sincs jogalapom arra, hogy ítélkezzek fölötte.
2023. jan. 24. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
81%

Mi még csak tervezzük. Valahogy mindig bennem volt az örökbefogadás iránti nyitottság. Nem tudom pontosan megmagyarázni, de nem a tipikus megmentek egy árva gyereket én vagyok a messiás dolog. Egy ideig gondoltam hogy a terhességtől/szüléstől való félelem az oka de ez sem helytálló mert szültem már egy gyereket, nem volt vészes.

A gyerek témánál azonnal bedobtam a férjemnek, de ő inkább a vér szerintire szavazott, meg akarta élni az apaság minden részletét, a pocaksimogatástól a szülőszobáig, így félretettem megint ezt a dolgot. De a második gyerek kapcsán nyitottabb a dologra úgy látom. Beszélgettünk róla de majd csak 5-6 év múlva lesz aktuális.

Számomra a vérségi kapcsolatnak nincs igazán jelentősége, sokkal inkább a beletett energián hozzáálláson múlik a kapcsolat minősége.

2023. jan. 25. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 Thunderfairy ***** válasza:
23%
Én olyanak nem adnék örökbe gyereket akinek van saját gyereke.
2023. márc. 19. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
#7 #17 engem érdekelne, hogy miért döntöttetek így? Mármint, azt nem teljesen írtátok le. Szerintem a meddőség, a szüléstől való félelem, vagy akármi lehet jó ok, viszont valamilyen oka csak van. Az önmagában nem ok, hogy nyitottak vagytok az ötletre, azért szülni szerintem úgymond egyszerűbb, hogyha nem félsz a károktól és a fájdalomtól. Egy örökbefogadott gyereket azért nevelni is nehezebb. És ha még az sincs bennetek, hogy segíteni akartok akkor mi motivál?
2023. szept. 9. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!