Mennyire lehet nehéz egy szülőnek meghozni azt a döntést, hogy örökbe adja a gyerekét? Miért csinálják sokan ezt?

Figyelt kérdés
Van itt olyan aki ilyet csinált? Ha igen miért?

2023. ápr. 6. 11:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
89%

Kérdezd meg attól a soktól.

Egyébként nem értem, hogy téged miben befolyásol, ha valaki így érez. Így érez, megteheti. Nincs olyan, hogy miért. És nem is tartoznak magyarázattal. Ha szükségét érzik, majd elmondják az életüket olyannak, akinek úgy érzik, hogy el lehet.

2023. ápr. 6. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nézd meg a Hat hét című filmet. Szerintem az utóbbi idők legjobb magyar filmje (a másik a Külön falka), egy örökbeadó anyáról szól.
2023. ápr. 6. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
32%
Nekem nagyon nehéz lett volna, ha mondjuk anyagi okok miatt nem tudtuk volna vállalni a babát. Szerintem csak annak nem nehéz, aki a rossz anyagi-érzelmi körülményei miatt már kérget növesztett a szívére.
2023. ápr. 6. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
92%

Aki örökbeadja annak általában a másik lehetőség az abortusz lenne, már ha még nem csúszott ki az időből.


Ha én valaha ilyen helyzetbe kerültem volna engem az a tudat nyugtatna, hogy a gyerekem jobb körülmények között nőhet fel, mint velem, és én lehetőséget adok egy meddő párnak arra hogy megtapasztalhassa milyen szülőnek lenni. Ennél nagyobb ajándékot nem adhat az ember.

2023. ápr. 6. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Anyámat ismerem egyedül, aki ezt tette. Ő azért adta örökbe a hugomat, mert a párja nem engedte volna hazavinni. A párja a mai napig tagadja, hogy az ő gyereke lett volna, apám nevére lett anyakönyvezve is, mert még házasok voltak. Egyszer találkoztam vele, 6 éves korom körül, ő szerintem 1 év körül lehetett, egy tünemény volt. Bízom benne, hogy jó élete volt/van.
2023. ápr. 6. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Én tisztelem, aki képes felmérni a saját helyzetét, körülményeit és ezek ismeretében megadja a gyereknek a lehetőséget egy jó életre.

Amúgy meg nem tudom, milyen “sok” emberről hadoválsz, a meddő párok éveket várnak egy gyerekre. Eleve fogyóban vagyunk, nem szülnek annyian.

2023. ápr. 6. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy van belőlük sok. Abból van sok, aki a rossz anyagi körülményei ellenére megszüli, majd a gyermeket rögtön a kórházból kiemeli a gyámügy, aztán nevelőotthonban vagy nevelőszülőnél nő fel, mert az anyja nem mond le róla, de sosem lesznek olyanok a körülményei, hogy ő gondoskodhasson róla. Emiatt vannak tele a gyermekotthonok.
2023. ápr. 6. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Apuka kamionozott, 3-4 hetente jött csak haza, anya teljesen egyedül volt 3 pici gyerekkel. Szülés után nem sokkal esett újra teherbe a negyedikkel. Elvetetni nem tudta (nem akarta), így közösen meghozták a párjával azt a nehéz döntést, hogy örökbe adják.
2023. ápr. 6. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Azért ilyen tényleg nagyon kevés van, a többséget a gyámügy nem engedi haza a körülmények miatt. Az, hogy valaki önként lemondjon, elég ritka.
2023. ápr. 6. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
#9, de azok nem is lesznek örökbeadhatók.
2023. ápr. 6. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!