Örökbefogadásnál igaz nem számít, hogy lombikot nem próbáltuk?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


30 éves vagyok és 5 évig próbálkoztunk.

Úgy döntöttünk szeretnénk örökbefogadni. (Ha esetleg jönne baba, akkor jön, de màr szeretnénk boldogok lenni)


Nem olvastam utána még egyszer sem az örökbefogadásnak!

Ez a döntés most érett meg bennünk, most beszéltük meg véglegesen, hogy belevágunk, úgyhogy most már elkezdek olvasgatni róla.


Csak felmerült bennem, hogy esetleg nem probléma, hogy mi a lombikot nem próbáltuk? Amiatt nem csökken gondolom az esélyünk. Bocsánat, ha ez egy hülye kérdésnek hangzik. (gondolom nem számít ez, de inkább megkérdezem)


Én nem szeretném a lombikot megpróbálni, bàr tudom, hogy az lehet segítene, de én félek a mellékhatásaitól.


Korban egyébként max. általános iskola alsó tagozatos gyermek egészen picitől.


A neme teljesen mindegy és a hajszíne, szemszíne is.


Annak örülnénk, ha nem lenne más etnikumú és nem lenne cigány.


Egészsége számomunkra fontos, hogy ne legyen komoly betegsége. A szemüvegesség nem zavarna.


Azért is gondoltuk, hogy megpróbálnánk, mert úgy hallottam akár 5-8 év is lehet és akkor màr 35-38 évesek leszünk.. aztán, ha örökbefogadott, ha természetesen szült akkor is szeretnénk minél tovább segíteni az életét. :)


Sőt akár 2. gyermeket is örökbefogadnánk.


Egyébként az összkeresetünk átlagos, közösen nettó olyan 600 ezer forintot keresünk havonta. Van saját családi házunk. Mindkettőnknek stabil munkahelye. Egészséges életmódot élünk, pozitív emberek vagyunk. Nem tudom még mi fontos.


Szívesen fogadok választ, hogy milyen esélyeink vannak? Köszönöm, ha kapok választ olyantól, aki jàrtas ebben.



2023. máj. 6. 21:45
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Úgy is lehet örökbe fogadónak jelentkezni hogy van már vérszerinti gyermek. Nincs olyan kikötés hogy meddőnek kell lenni vagy hogy milyen módszerekkel vagy hányszor kell próbálkozni.

A gyereknek keresik a legmegfelelőbb családot.

2023. máj. 6. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
97%

[link]

Olvasgasd ezt az oldalt, nincs olyan kérdés, amire ne kapnál választ.

De azokra, amiket itt kérdeztél: nem baj, hogy nem lombikoztatok, nem kell meddőnek sem lenni az örökbefogadáshoz, egyáltalán nem számít. Ki lehet kötni, hogy nem kértek cigány gyereket, de mivel a rendszerben lévők kb. 80 százaléka az, ez nagyon meg fogja a folyamatot lassítani. Meg arra is készülj fel, hogy valamilyen betegsége, elmaradása szinte minden örökbe adható gyereknek van.

A többihez tényleg olvasd végig az oldalt, nagyon informatív.

2023. máj. 6. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Igen feltételezem, hogy van elmaradása vagy hogy érzelmileg labilis lehet az adott gyermek, esetleg erősebb dac korszak..


Azonban örülnék neki, ha egészséges lenne.

Persze a természetesen szült gyermeknek is lehet később bàrmi baja, akár nekem is.

2023. máj. 6. 22:22
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Mi sem lombikoztunk, két éve fogadtunk örökbe alapítványtól másfél év várakozás után.

Olvassatok sokmindent, a tanfolyamot feltétlenül végezzétek el. A roma származás kizárása jelentősen lassítja a folyamatot. A viszonylag idősebb gyerek vállalása gyorsítja. De szerintem nem ez kell legyen a fő szempont, hanem az, hogy ti ténylegesen milyen gyermeket tudtok szívből elfogadni sajátotokként. Ha 0-10 év között jelölitek a korhatárt, szinte biztos, hogy gyorsan (akár pár hónap alatt) egy iskolás korú gyermekre fogtok kiajánlást kapni.

2023. máj. 6. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy írták, nem kell meddőnek lenni.

Megadhatsz kritériumokat, de nyilván minél specifikusabb, annál több ideig kell várni.

Magyarországon az örökbefogadható gyerekek jelentős része roma vagy van valamilyen betegsége. Mondjuk az se mindegy, nálatok mi az a szint, ami már nem fér bele: a down-szindróma vagy a kandzsalság, nem ugyanaz a szint.

Az mondjuk mindenképpen előny lesz, hogy idősebb gyereket is befogadnátok, legtöbben babát akarnak.

Azt fontos felfogni, hogy nem nektek keresnek gyereket, hanem a gyereknek szülőt. Az ő igényi lesznek az elsődlegesek,vezért kell szinte mindig hosszú éveket várni.

Persze lehetnek csodák. Melóhelyen felvettek egy nőt ideiglenesen, mert egyik kolléga hamarosan ment volna szülni. Végül az új nő ment korábban gyesre, mert jött a hívás, hogy találtak nekik egy újszülött kislányt. Rá két évre örökbefogadtak egy második babát, egy kisfiút. Mindkettő gyönyörű és egészséges. Nekik nyilván ritka nagy szerencséjük volt.

2023. máj. 6. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
89%

Nálunk a családban az unokatestvéremék két saját kisfiú után egy kislányt fogadták örökbe :)

Barátnőmnek nem lehet babája, ők is egy kislányt fogadták örökbe.

Mindkettőjüknek elég hamar sikerült az egész eljárás és szerencsések voltak, mert születésük után pár nappalbkerült haza mind a két helyre a baba. Mind a kettő kocsiről már a kórházban lemondott a szülő anya.

Sok sikert nektek az örökbefogadáshoz! :)

2023. máj. 6. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 Derjaderja ***** válasza:
92%

Azért gondold át az iskolás gyereket. Már nagyon sok lelki kárt összeszednek erre a korra.

Én nem értek az örökbefogadáshoz, csak az unokatesóimat fogadtak örökbe 4 és 3 évesen, az egyikük teljesen oké, sőt, egy szuper karakter, a másiknak komoly lelki gondjai vannak. De azért ő is erkölcsös meg normális, rendes, családjához kötődő ember.


Viszont a párom volt mentővel ilyen intézetben, az 5 évesek már a legfeljebb trágársággal anyáztàk őket és átkozták.

Erőszak is van a gyerekek között, farkastörvènyekhez szoktak.

Nem biztos hogy ilyen cuki lelki sérült típust lehet kapni 7-8 évekből aki hálás és szerető gyermek lesz.

Nevelőszülőktől jött gyerekeknèl talán jobb a helyzet

2023. máj. 6. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a sok választ.


Igen, de úgy gondolom, hogy egy találkozásból már le lehet szűrni milyen az adott gyermek.


Nyilván, ha csúnyán beszél velünk, làtjuk, hogy erőszakos és tudjuk, hogy nem fogjuk tudni Mi megváltoztatni akkor nem vállaljuk el.


Számomra nem olyan fontos, hogy kisbaba legyen, mert kisiskolás korra meg óvodás korra látszik azért, vagy kitudódik, ha van valami betegsége vagy valamilyen szinten a személyisége is, amit mi már csak igyekszünk jó irányba terelni.

Nyilván örülnénk egy kisbabának, de úgymond mivel én nem tudok szülni(legalábbis 5 éve nem sikerült 1 pozitív tesztet sem produkálnom), ezért számomra nem az a cél, hogy legyen egy kisbabám, hanem legyen egy közös gyermekünk, akit mi nevelünk szeretetben.


Még azon kezdtem el gondolkodni, hogy van magánúton örökbefogadás. Vajon az mennyibe kerül? Mennyire tudja meggyorsítani a folyamatot? Nyilván nem dúskálunk pénzben, de mivel nincs gyerekünk van félretett pénzünk...

2023. máj. 6. 23:36
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
A magánúton történő örökbefogadás azt jelenti, hogy személyesen megismerkedtek egy kismamával, aki direkt a ti javatokra mond le a gyerekről. Elég kockázatos, nem is feltétlen etikus, ezt nem szeretném részletezni, erről is van szó az oldalon. Fizetni viszont szigorúan tilos érte. Emberkereskedelemnek számít, bűncselekmény.
2023. máj. 7. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Jaj értem! Csak olvastam ezt a magán utat.

Igazából szerintem is borzasztóan hangzik... csak én azt értettem alatta, hogy maga mint szülőt esetleg előbbre sorolnak, mármint nem a gyerekért fizetsz.

Én azt hittem ez ezt jelenti.

Bocsánat erre nem gondoltam. :)


Jelenleg úgy gondoljuk, hogy számunkra a 3 és max 9-10 éves korú gyermek lenne az ideális. Ilyen korú gyermeket szeretnénk.

Picit azonban attól félünk, hogy nem leszünk neki megfelelőek vagy mi nekünk ő. Akkor gondolom megint sok-sok évet kell várni az új gyermekre.

2023. máj. 7. 01:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!