Ha nekem nem lehet gyerekem, a barátnőm kihordhatja nekem?

Figyelt kérdés
Magas petefészekrák kockázat miatt mihamarabb el kellene távolítani őket, most épp mellrákkal küzdök. Előtte persze lefagyasztatnám az egészséges embriókat. A barátnőm felajánlotta, hogy a jövőben szívesen kihordaná nekem. Tudom, a béranyaság itthon nem legális, de ilyen esetben nincs valami megoldás? Ha megszületne, örökbe tudná adni nekem irányítottan? Iszonyú ez a tehetetlenség, hogy itthon ilyen helyzetekre nincs megoldás. Köszönöm

2023. máj. 11. 10:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
97%
Úgy tudom, hogy nyílt örökbefogadásnál is kell a tanfolyam, és van alkalmassági is. Az, hogy egy olyan betegséggel küzdesz, ami sokszor halálos kimenetelű, nem hinném, hogy jó pont az alkalmasságin.
2023. máj. 11. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
90%
Itthon ezt sajna felejtsd el.
2023. máj. 11. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
28%
Rokon kihordhatja, ha van valahány saját gyereke.
2023. máj. 11. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem igaz, nem hordhatja ki. Annyi a megengedett itthon, hogy petesejtet adományozhat, ha nincs még 35 éves, és van legalább 3 saját gyermeke a rokonnak.
2023. máj. 11. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Értelemszerűen nem most esedékes ez az egész, x év gyógyult időnek kell eltelnie (30 vagyok), hogy a petesejtjeim alkalmasak legyenek. Csak szemléltetni akartam, hogy nem viccből foglalkoztat ez az opció, hanem nyomós okom van rá.
2023. máj. 11. 11:45
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez a helyzet bukta. Ugyanis mi a biztosíték rá, hogy a petesejtjeid egészségesek?

Én találkoztam olyan fiatal 30-as anyával, akinek nem volt még gyereke a betegség előtt, de a kemoterápiás kezelés alatt teherbe esett, mert ő anya szeretne lenni. A kisfiú siketen született, majd 3 évesen anya nélkül maradt.

2023. máj. 11. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha most ki kell pakolni, mert magas a rák kockázata a petefészkedben, akkor hogyan akarsz x évet várni, hogy gyógyultnak tekintsenek, és alkalmasak legyenek a petesejtjeid? Ez a sztori így nagyon sántít.
2023. máj. 11. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos csak ez jogilag és gyakorlatilag is csak külföldön megvalósítható (nem is tudod illegálisan megcsinálni, mert klinikai segítségre van szükség), és a külföldön elvégzett beültetés, szülés magyarországi legalizálása is egy elég göröngyös út.

"Ebből következik, hogy maga a beavatkozás Magyarországon – magyar kórházakban, magyar orvosok által – jogszerűen nem végezhető el. Ezt megkerülendő sok pár utazik a béranyával olyan országba, ahol a humán reprodukciós beavatkozás legálisan elvégezhető. Azonban az egész procedúra a magyar szabályoknak csak akkor felel meg, ha a gyermeket ténylegesen megszülő nő nyílt örökbefogadással a gyermeket örökbe adja a genetikai édesanyának. A magyar Btk. szerint a családi állás megváltoztatásának három év szabadságvesztéssel fenyegetett bűntettét követi el, „aki gyermeket más családba csempész” az örökbefogadási szabályok megsértésével.


A hatályos magyar szabályok szerint a gyermek megszületését követően az örökbefogadás csak a gyámhivatal engedélyével, és a szülő nő visszavonhatatlan hozzájárulását követően történhet meg. Emellett szükséges, hogy az örökbefogadó szülők alkalmasságát megállapítsák – erre az eljárásra lehetőség van még a gyermek megszületése előtt. A születést követően a genetikai szülők egy hónapig gondozzák a gyermeket, az örökbefogadás végleges jelleggel ezt követően engedélyezhető. Mivel ebben az esetben a genetikai apa jogilag is apának tekinthető – teljes hatályú apai elismerő nyilatkozatot tehet –, így örökbefogadásra csak a genetikai anya tekintetében van szükség."

Innen van az idézet, itt vannak még extra infók, de a lényeget kiszedtem belőle: [link]

2023. máj. 11. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
39%
Mindenki írja, hogy sajnos itthon nem lehet. Hát szerintem nem sajnos. A gyerek nem egy használati tárgy vagy egy kiskutya, akit mindegy, hogy ki hord ki. Pakolgatjàtok itt elméletben a petesejteket meg embriókat egyik méhből a másikba, bakker, olvasni is rossz. Emberekről beszélünk, nem egyszerű sejtekről. Egy kisbabából egyszer felnőtt lesz, és lesznek kérdései. Nagyon veszélyesnek tartom erkölcsi és etikai értelemben ezt a petesejt adományozás, béranyaság és hasonló témaköröket.
2023. máj. 11. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
30%

Bár tudom, senki nem kérdezte a véleményem, de nem bírtam magamban tartani.

Borzalom, hogy hogy dobálózunk emberek életével. Ha egy nő gyereket akar, akkor mindenáron támogassuk, hogy hozzá jusson, ha nem akarja, akkor mindenáron támogatjuk, hogy eldobhassa. Nem jól van ez így szerintem.

2023. máj. 11. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!