Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Barátnő gyerekét örökbefogadni?

Barátnő gyerekét örökbefogadni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy (legjobb volt) barátnőm, akinek van egy imádnivaló 7 hónapos kislánya. A barátnőm egy 29 éves nő, akinek "becsúszott" csak a baba, az előző párjával csak pár hete voltak együtt, így ő le is mondott róla. A bnőm, legyen a neve Zsuzsi, ennek ellenére meg akarta tartani a picit. Mellette álltam mindenben, segítséget nyújtottam neki. A szüleivel nem tartja a kapcsolatot már kamaszkora óta (verték), a szülésnél is én voltam bent vele, és az első napokban is én segítettem neki otthon. 2 hónapos volt a pici mikor előszőr kiejtette a száján, hogy bárcsak meg se szülte volna, mert jobb lenne mindkettejüknek. Én ekkor szülés utáni depresszióra gondoltam, beszéltem vele is, ő azt mondta semmi baja, semmi ilyenről nincs szó. Sikerült rávennem, hogy menjen el egy pszichológushoz, el is ment,2x volt nála, majd azt mondta nincs semmi baja. Elkezdte sokszor rámhagyni a kislányt, elöször pár órákra, majd a 4 hónapos babát otthagyta nekem éjszakára is, mert ő pasizni megy. Inkább elfogadtam, nehogy még a végén otthon hagyja egyedül (kinéztem volna belőle). Amúgy a baba szépen fejlődött, szép tiszta volt, ruhái is, semmi olyan gond nem volt, ami arra utalt volna hogy nem látja el tisztességesen. Csak ezek a beszólások.. hogy pl mikor felsírt beszélgetés közben: " ò hogy miért nem hagytalak ott a kórházban". Már rászóltam, hogy fejezze be ezt, mire ő: dehát úgyse érti. Mondtam erre, hogy de én mit meg nem adnék ha lenne egy ilyen szép egészséges kislányom, erre rávágta, hogy vigyem el nyugodtan, nekem adja. És ezen nevet. Pár napra rá megint megkert hogy vigyázzak éjszaka is a picire, mert a palijával bulizni mennek, elfogadtam, ott volt, minden rendben volt, a megbeszélt másnapi reggel 8 helyett 11kor jött oda full másnaposan, mondtam hogy inkább aludja ki magát hagyja nálam még, mondta hogy délután érte jön. Másnap én dolgozni mentem (ápoló vagyok) így reggel 4kor kelek, hát vártam , délután 5 volt, még sehol. 6 kor felhívott hogy elmentek fürdeni, majd reggel jön érte (!!!), nem volt más választásom, rögtön hívtam a főnökömet hogy nem tudok menni másnap melózni, betegség miatt. Mikor másnap 10kor megjelent Zsuzsi elmondtam minden szar anyának, hogy ennyi ideig itt hagyja a gyereket, akkor már én is lehetnék az anyja. Erre mondta hogy ő már mondta, legyek akkor, csak egy szavamba kerül és mehetünk a gyámügyhöz, mert ő nem akarja.

Rólam: gyerekápoló vagyok 6 éve dolgozok benne, albérletben élek, de ha velem lenne a pici, elköltöznék az ország másik szegletébe, ahol lenne egy örökölt saját 80nm-es lakásom (most bérleménynek van kiadva), egyedülálló vagyok, szüleimmel tartom a kapcsolatot.

Ilyen van egyáltalán, hogy csak úgy odaadják nekem a kicsit? Vagy ideiglenesen nevelőszülökhöz kerülne?? Egyáltalán Zsuzsi beszámítható? A depresszió tarthat eddig? Abszolút semmi anyai ösztöne nincs, most éli a 2. Tini korát.


2023. máj. 16. 16:37
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%
Nyílt örökbefogadás lehetséges. Olvass utána, ha komolyak a szándékaid.
2023. máj. 16. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%

A területi gyermekvédelmi szakszolgálat örökbefogadási csoportjához forduljatok. Először családba fogadó gyám leszel, utána tudod örökbe fogadni. Mivel téged jelöl meg örökbefogadóként, nem fogják másnak adni a picit. Van megoldás.

A babának így lesz a legjobb a leírtak alapján. Sok erőt és kitartást kívánok a következő időszakhoz! És sok boldogságot a picihez!

2023. máj. 16. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%

Érdemben nem tudok hozzászólni, de remélem működik ez így. Minden jót és sok boldogságot.

Légyszi majd írj, ha van valami fejlemény

2023. máj. 16. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
95%

Az apával is le kell rendezni.

A városunkban volt egy eset, hogy az anyuka rákos lett és a legjobb barátnője vette magához a kicsit.

Apuka jó pár év múlva megjelent, mert a gyerek nevén van egy lakás.

Szóval ha a barátnőd hivatalosan oda is adja a kicsit, az apukával is feltétlen rendezzétek le a dolgot!

2023. máj. 16. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%
Ha komolyan gondolod vedd magadhoz, különben nagyon sz@r élete lesz a kicsinek. De ha te nem is tudod, erőtesd hogy adja őrökbe minél előbb,amíg pici...
2023. máj. 16. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat!

Az apja lemondott róla, mikor még pocakban volt, nem is látta soha, nem is akarta vele tartani a kapcsolatot, nem érdeklődött felőle. Mivel a bnőm nem szerette ezt a férfit, nem is igazán ismerték egymást, nem erősködött az apaságin, a gyerektartásról is lemondott, főleg, hogy a pasi ki akarta fizetni neki az abortuszt. Akkoriban nagyon kiakadt rá, és azt mondta semmi sem kell tőle.

Holnap első dolgom lesz megbeszélni vele ezt a dolgot, főképp azért mert ismét velem van a pici, reggel jön érte. Megmondom neki, hogy keressük fel a gyermekvédelmiseket, addig meg ha akarja itt hagyhatja nálam is a picit.

2023. máj. 16. 18:14
 7/27 anonim ***** válasza:
100%
Az apuka nem tud csak úgy lemondani róla. Fontos infó hogy meg van-e nevezve a születési anyakönyvi kivonatban, de ha jól értem nem tett apasági nyilatkozatot, szóval gondolom nem szerepel az iratban.
2023. máj. 16. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
13%

Milyen részletesen kitalált történet, ahol természetesen senki nem tartozik igényt a gyerekre, nincs apuka, de nagyszülők, csak az egyedülálló barátnő :D


Na, erről süt a kamu, bocsi.

2023. máj. 16. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom a nyílt örökbefogadásnal is így van-e de 6 hétig visszavonhatja az anya hogy neked adja a kicsit. Nagyon sok sikert, és erőt kívánok neked 💕 írj mindenképp a fejleményekről.
2023. máj. 16. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%
Én sajnos ismerek hasonló esetet, nem biztos, hogy kamu. Nem csak apák tudnak alkalmatlanok lenni. Nyílt örökbefogadással oldották meg, de a vér szerinti anya később lelépett külföldre, sosem látták többet. Ez még mindig jobb, mintha kárt tenne benne, mert nem akarja megtartani.
2023. máj. 16. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!