Rike010 kérdése:

Hogyan szerezhetnék adatokat a biológiai szüleimről?

Figyelt kérdés

Már kisgyerek korom óta tudom,hogy örökbe vagyok fogadva. Eddig nem is nagyon érdekelt a dolog tudomást vettem róla de megvoltam részletesebb infók nélkül is.

Most vagyok 15 és tudom, hogy ebben a kórban már ellehet menni gyámügyhöz kikérni az örökbefogadási papírokat de csak szülői felügyelet mellett.

Anyámék nagyon keveset tudnak a örökbefogadó szüleimről csak a kereszt nevük van meg Irén,Pál ennyi amit tudok.

És nem nagyon szeretek erről beszélni mert egyértelmű, hogy nem kellemes téma és nem akarom szüleimet megbántani.

Ha esetleg valaki tudna valami kereső módot ilyen kevés adatból nagyon segítene.Próbáltam keresgélni kórházi zárójelentést de sajna olyat se találtam.

Nem szeretném megismerni őket csak egy kép meg egy név érdekelne! A helyesírásért elnézést! És aki nemért egyet, hogy érdeklődjek kérem ne szóljon fölöslegesen hozzá. a Hasznos kommennteket meg nagyon köszönöm!



2012. szept. 18. 22:50
 1/7 anonim ***** válasza:

A szüleid szeretnek és mivel szeretnek ezért el tudják fogadni,hogy érdekelnek a gyökereid és ebben biztosan segítenek majd neked ahogy tudnak !



Én a helyedben őszintén kérném a segítségüket,mert ha kikerülöd őket és utológa megtudják az valóban rosszul fog esni nekik.

2012. szept. 18. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Egyetértek az első válaszadóval. Ülj le velük őszintén beszélni, lehetőleg akkor, amikor mindketten nyugodtak, kiegyensúlyozottak. Mondd el, mit szeretnél, és miért. Mondd el, hogy egyelőre nem vágysz másra, mint hogy arcot társíthass a nevek mellé.

Viszont fogadd el azt is, ha arra kérnek, várj még pár évet ezzel a dologgal - nyilván a legjobbat akarják neked, és talán úgy gondolják majd, hogy jobb, ha kicsit érettebb fejjel szembesülsz a vér szerinti szüleiddel.

2012. szept. 19. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom régen hogy volt, de egy ismerősöm nemrég fogadott örökbe. Az eljárás során felkészítették a családot, hogy kamaszkor környékén előjön ez az érzés szinte minden örökbe fogadott gyereken, szóval van idő felkészülni. Szerintem a szüleid is számítottak erre, lehet hogy kicsit rosszul esik nekik, de velük kell leülnöd, elmondani, hogy Őket szereted, de hajt a kíváncsiság. Szerintem elfogadják, és segíteni fognak neked, akár a gyámhatóságon keresztül is, ha kell.
2012. szept. 19. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Teljesen érthető és jogos igényed, hogy többet szeretnél tudni a vérszerinti szüleidről Ebben a szüleid biztosan tudnak és fognak is segíteni. Tényleg hozzájuk kellene fordulnod, és ez tulajdonképpen a ti kapcsolatotokat erősíti, mármint, ha tudtok őszintén beszélni. Vannak civil szervezetek is, ahol a benned felmerülő kérdéseket hozzád hasonlóakkal, illetve szakemberekkel megbeszélheted. www.agacska.hu Nagyon jófej fiatalokkal (is) találkoztam itt, akiket szintén örökbefogadtak.
2012. szept. 19. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha vársz egy évet (vagy nem tudom mikor leszel 16) akkor szülői felügyelet nélkül is bemehetsz a helyi önkormányzat gyámügyi hivatalába, ahhoz az ügyintézőhöz, akihez terület szerint tartoztok. Ennek utána tudsz nézni melyik az. Egyszerű bemész, vinned kell magaddal iratokat, személyi,diák,lakcímkártya bármelyik kellhet. Nem fog az ügyintéző arról faggatni, hogy miért szeretnéd keresni őket. Amellett hogy mikor születtél, hol, melyik kórházban stb, még a szüleid adatai is kellenének. Kérdezni fogja, édesanyád, és édesapád nevét. Teljes nevét... Sajnos a többire nem igazán emlékszem. Mindent el kéne mondanod amit tudsz, de a nevük az az alap lenne. Ha úgy érzed hogy a szüleid segítőkészek lennének ebben, akkor szólj nekik, mert úgy több adatot tudsz kideríteni. Mindenesetre ha nagyon azt mondják, hogy nem tudnak segíteni az feltehetőleg azt jelenti hogy nem akarnak. Mivel a nevelő szüleidnek meg kellenek hogy legyenek a születésedről a papírok, amin rajta van anyukád és apukád neve, nálam rajta volt anyám akkor lakcíme is. Meg egyéb dolgok, hogy melyik kórházban születtél, percre pontosan mikor születtél, mikor kerültél ki a kórházból és hova. Meg kell hogy legyenek az örökbefogadásról is a papírok. Mindenesetre nem tudom hogy a gyámhivatal, mennyire komolyan veszi komolyan ezeket a kérelmeket, hogy keressék fel a vér-szerinti szülőket. Bár én most fogok vissza menni, mert múltkor semmi adatot nem tudtam mondani szinte, most már többet tudok. Ha a nevelő szüleid segítőkészek akkor meg szerencsés vagy és használd ki. Nekem nem voltak hajlandóak semmit mondani, szóval nekem kellett előkeresgélni a papírokat, amik jól elvoltak dugva előlem...

Na sok sikert!

2012. szept. 19. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

... gondolkodtam, jogos a kiváncsiságod.

Valószínűleg, amikor máshoz kerültél, akkor nem tudtak téged vállalni.

Akár lehetnek is ettől rendes emberek, bár lehet, hogy ez a kisebbség.

Vannak olyanok is, akik a felelősséggel, anyagi áldozatokkal járó gyereknevelést nem vállalják, de ha már nagy a gyerek, tud a ház körül dolgozni, vagy talán már keres is, akkor már " a vérüknek érzik", és meg akarják szerezni.

Vannak gyerekek, akik besokalltak a sok korlátozástól, elvárástól, és menekülnek az eredeti szülőkhöz, pláne, ha azok szabados / szabad életmódot folytatnak, nem kell tanulni, több minden meg van engedve.

Ez hosszú távon nem szolgálja a gyermek érdekét, inkább a vér szerinti szülő önzését.

Sok mindentől félthetnek a mostani szüleid, próbáld meg őket is megérteni.

(44)

2012. szept. 19. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a hasznos válaszokat! Mindegyik valamelyest hasznos volt. Szüleim azt mondják nem tudnak sokat csak a nevüket mivel ők 1,5 éves koromban fogadtak örökbe ezért még beszélni se tudtak egymással.A papírokról amiről már említést tettem egyszer láttam de azóta nem találom sehol sajnos. Kérdeztem anyumat hol van segített keresni de nem találtuk. Nem hiszem,hogy szüleim hátráltatni akarnának engem már többször leültünk megbeszéltük.Sajnos nagyon keveset tudnak ők is. Kaptam privátban egy linket ami segíthet nekem és ha az nem jön be akkor várok még pár évet.
2012. szept. 19. 21:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!