Örökbefogadás. Nekünk is lehet gyerekünk? Többi lent.

Figyelt kérdés
Az élettársammal szeretnénk gyereket de mivel mind ketten nők vagyunk és sehol nem találtam a neten hiába kerestem rá, hogy nekünk is lehetséges lenne az örökbefogadás? Ő 30 én 32.

2012. dec. 24. 20:29
 1/7 anonim ***** válasza:
43%
Magyarországon még nincs erre lehetőség.
2012. dec. 24. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
43%
Így nem, de 30. év felett már egyedül álló is kérhet beültetést.
2012. dec. 24. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Egyedülállóként fogadhattok örökbe, csak sajnos ez azért nem túl jó megoldás, mert ha a gyereket ketten szeretnétek felnevelni, de csak az egyikőtök járja végig az örökbefogadási procedúrát (és hát, ugye, letagadjátok, hogy együtt éltek), akkor a másik nem lesz felkészült. Az örökbefogadás nem könnyű dolog, nagyon sok olyan nehézséggel szembesülnek az emberek közben, amivel egy vér szerinti szülő nem.


Másrészt egyedülállóként nyilván nehezebb az örökbefogadás, mert a gyerekeknek elsősorban két szülőt keresnek a szakemberek.


Én azt javasolnám, ha mindeképpen gyereket szeretnétek, és nők vagytok, akkor a saját gyerekben gondolkodjatok (hogy miképp „szerzitek be” a szükséges spermát, az már egy másik téma :).

2012. dec. 25. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia! 2000-ben kervenyeztuk az orokbefogadast, 2004-ben hoztuk haza az ocsemet. Pedig volt minden, hazassag, anyagi hatter, anyukamnal orvosi ok, sot meg ismerettseg is aki elvileg tudott segiteni, gyakorlatilag nem. Ennel elorebb ugy lettek volna anyamek a listan, ha meg nem lett volna gyerekuk.

En is ugy gondolom, hogy a beultetessel sokkal jobban jarnatok. Hivatalosan egyaltalan nem tudtok orokbefogadni, csak ha egyikotok egyedulallokent vag neki, ami tenyleg rohadt hosszadalmas es nem a legjobb az sem, hogy vagy te, vagy az elettarsad kimarad a dologbol.

Ha van meg valami kerdesed szivesen valaszolok. Boldog karacsonyt!:)

2012. dec. 25. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
43%
Szép gondolat, ha valamelyikőtök vállalkozna az anyaságra vmilyen úton-módon mesterséges megtermékenyítéssel akár. Semmivel össze nem hasonlítható érzés, egy gyermeket kihordani a szíved alatt, úgy már tényleg a sajátotok lenne, és ehhez ugyanolyan jogotok van, gondoljátok át!
2012. dec. 25. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönjük a válaszokat. :) A beültetésen mi is gondolkoztunk már csak azzal az lenne a baj, hogy a nevelés lenne csak a közös... :( Mivel már erről is beszéltünk és ha még is az lesz akkor én fogom kihordani csak nem hiszem ő is olyannyira fogja a magáénak érezni mint én. Már hát ha úgy nézzük neki nem sok köze lenne hozzá :( ÉS sajnos láttam is rajta, hogy ez bántja azért szeretnénk inkább örökbe fogadni. Meg hát azért a babának is jobb, hogy egy szerető családban nő fel szerintem.
2012. dec. 26. 18:36
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Bántja? És inkább örökbefogadnátok ezért, mintsem legyen egy saját? Beszélnetek kell erről.

El foglak keseríteni,de rengeteg család vár babára, kisgyermekre, és ti lesztek (vagyis egyikőtök mint egyedülálló) mindig a legutolsók azon a bizonyos listán.

Így vagy úgy, próbáljátok megoldani másként.

2012. dec. 28. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!