Örökbefogadtak. Hogy tudom megtalálni a biológiai anyukámat?

Figyelt kérdés

2014. márc. 9. 17:46
 1/7 anonim ***** válasza:
51%

A legegyszerűbb ha megtudod honnan adoptáltak? Nevelőotthon, alapítvány stb. Vagy állami gondozott vagy? Na a lényeg,hogy nyilván tudod mikor és melyik településen születtél. Hivatalos irataid biztosan vannak. Keresd fel a helyi gyámhivatalt, anyakövi hivatalt, levéltárat. Tudd meg,honnan származnak a biológiai szüleid, esetleg település, ahol lehetnek szomszédok bárki.

Mondj egy kicsit többet magadról és talán úgy könnyebb lenne segíteni

2014. márc. 9. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
82%
A lakohelyed szerinti gyamhivatalba kell bemenned, ott kell az ugyintezovel kozolnod, hogy szeretned felvenni a verszerinti szulaiddel a kapcsolatot. Amennyiben ismert a szulo szemelye -tehat nem egy inkubatorban talalt csecsemorol volt szo pl- akkor a gyamhivatal felveszi a kapcsolatot a verszerinti szulovel es ertesiti rola, hogy szeretnel vele kapcsolatba lepni. Amennyiben a verszerinti szulo beleegyezik, a hivatal kiadja az adatait. Ha viszont nem egyezik bele, nem fogod megtalalni a szuloket.
2014. márc. 9. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
76%
Legjobb lenne, ha a szüleidhez fordulnál. Amennyiben elmúltál 18, egyedül is keresheted a vérszerinti szüleidet. Nyílt örökbefogadás esetén a szüleid is ismerhetik (az akkori) lakóhelyét, a nevét stb. Titkos örökbefogadás esetén ahhoz a gyámhivatalhoz kell fordulnod, ahol örökbefogadtak.
2014. márc. 11. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
12%

Legjobb ha nem keresed.


Oka van annak hogy nem tudod ki az - és ezen okhoz sincs semmi közöd.

2014. márc. 12. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Az utolsóval nem értek egyet. Oka biztos, hogy volt az örökbeadásnak, és az valószínűleg szomorú ok, viszont teljességgel érthető, ha az, akit örökbefogadtak, utánajár a származásának.


Egy örökbefogadottnak hozzátartozik az életéhez az örökbefogadás ténye és körülménye, és az a biológiai család is, ahonnan jött. Jobb ezeknek utána járni, mert fel lehet dolgozni azt, amit megtud az ember, de sokkal nehezebb a bizonytalannal együtt élni.


Egyszóval, ha elmúltál 14, a helyi gyámügyön bediktálod az adataidat, és néhány héten belül megmondják, mit tudtak meg.

2014. márc. 12. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
93%

Veszélyes vállalkozás, mind lelki, mind gyakorlati téren. Állami gondozott gyerekekkel foglalkoztam egy időben. Két esetet tudok, ahol a csecsemőként gondozásba vett fiatal megtalálta a vér szerinti anyát.

Az egyik egy lány, aki egy szociális intézményben élő középsúlyos értelmi fogyatékos édesanyát talált, aki nem egészen 15 évesen szülte őt.

A másik egy fiú, aki évekig nem tudta levakarni az állandóan pénzt kunyeráló, 18 évig soha nem látott anyját.


Ez két nagyon rossz példa, tudom, de jól át kell gondolnod, hogy belekezdesz-e, mert lehet olyasvalakit találsz, aki nem illik bele a képbe.

Mindezek ellenére, ha mégis szeretnéd, akkor a gyámügyön keresztül van esélyed, de csak ha elmúltál 18 éves.

2014. márc. 13. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem csak olyasvalakit talál majd, aki nem illik a képbe. Már pusztán az, hogy egy gyereket nem tartottak meg, és örökbe adtak, nem illik bele a képbe. De azt a képet árnyalni még lehet - és kell is szerintem.
2014. márc. 18. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!