Milyen anyagi vonzatai vannak az örökbefogadásnak, mi a menete?

Figyelt kérdés
Mennyibe kerül, egy teljesen új szülött kisbabát örökbe fogadni? Mik a feltételei? Mi a menete, mit kell elintézni? Kíváncsi vagyok, mert ez nem sokára engem is érinteni fog. Az ilyen "inkább vállalj saját gyereket" szövegekre nem vagyok kíváncsi.

#baba #kisbaba #adoptálás #örökbefogadás #örökbefogadás menete
2014. márc. 16. 15:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
89%
külön anyagi vonzata nincs, a gyerek nem egy termék amit megveszel. Az vizsont tény hogy megnézik az anyagi háttereteket. Amihez esetleg kell pénz az az hogy amikor szólnak kb van 3-7 napod megvenni a dolgokat a babának. Ilynekor ez egy nagyobb kiadás de erre azért lehet gyüjtögetni az évenk alatt amire kaptok babát. Egyik ismerösömék tavaly áprilisban kaptak egy 3 napos kislányt, már ők hozták el a kórházból. Több mint 2 év volt a jelentkezés után. Viszont több mint 8 éve küzdöttek akkor már gyerekért.
2014. márc. 16. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Na és a várakozás során, amikor "jelentkezel" akkor eldöntheted, hogy kisfiút vagy kislányt szeretnél? Meg lehet azt az opciót is választani, hogy kisgyereket szeretnél egészen kis babát, nem pedig ilyen 1-2 hónapos/éves gyereket?
2014. márc. 16. 15:37
 3/12 anonim ***** válasza:
11%

Ha terhes leszel sem te döntöd el, hogy fiú, vagy lány legyen, nem választhatsz! Nem lehet választani!

Újszülöttre nagyon sokat kell várni, nagyon kevésrőlmondanak le, s lehet a tiétek lesz, de 1-2 hónap mire hozzátok kerül. (Akkor már nem is kell!?)

Fél-egy éves korig mindegy hogy újszülött vagy sem, össze lehet gyorsan szokni, s anyának fog tekinteni.

Nagyon nem állsz készen még egy gyerekre, mert ez nem kívánság műsor, nem a boltban vagy, hogy kérsz egy 3 napos, kékszemű, fekete hajú kisfiút.

2014. márc. 16. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
visszautasitani visszautasithatod ha felajánlanak egy babát, de ne várd hogy hamar jön uj telefon. Azt sokan kikötik hogy nem lehet roma származású a baba vagy megeröszakolásból fogant (sajnos nagyon sok az). Ez a avisszautasitás nem gyakori mivel sok év után örülnek a párok ha végre kapnak babát.
2014. márc. 16. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
98%

Igen,választhat,hogy kisfiút szeretnél vagy kislányt,meg is fogják kérdezni...

A kort is meghatározhatod! Lesz egy pszichológiai vizsgálat,környezettanulmány,21 órás tanfolyam,majd hoznak egy alkalmassági határozatot.Ezt mind a Tegyesz intézi,anyagi vonzata nincs,ill.csak a tanfolyam ára.Van nyílt és van titkos örökbefogadás

A Tegyesz egyébként mindenről tájékoztatni fog!


Sok sikert!! :-)

2014. márc. 16. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia! A 21 órás tanfolyamért fizetni kell. Az ágacska alapítványnál 18 000 Ft/fő. Mi a helyi TEGYESZ-nél csináltattuk tavaly. Kb. ennyi volt az ára ott is.


Mindenféle paraméterét megadhatod a választott babának.

Megszabhatod, hogy milyen nemű, életkor legyen. Megadhatod hogy vállaltok e roma babát vagy sem.


Akihez tartozunk a helyi TEGYESZ-nél, egy végtelen normális, kedves, aranyos nő.

Nekünk azt mondta, hogyha nem szimpatikus a baba (mert van ilyen) akkor mindenképp szóljunk, mert az sem a babának sem nekünk nem jó, ha úgy kezdődik egy kapcsolat, hogy nem volt meg a "vonzalom". Ezzel nem fogsz a sor végére kerülni, hanem csak 1-el hátrébb és legközelebb megint nektek szólnak, ha van baba.

2014. márc. 17. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Ja! 0-3 éves korig a várakozási idő kb. 3,5 év. Én azt ajánlom, hogy 0-tól legalább fél éves korig jelöljétek be az életkort, mert van hogy a procedúra miatt eltelik pár hónap és akkor lecsúsztok egy kisbabáról. De ezt egyébként a TEGYESZ is elmondja nektek. Minket is sok olyan dologról győztek meg és világosítottak fel, amire nem is gondoltunk :)


6-os voltam

2014. márc. 17. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
100%

Szia!

Először a Tegyesznél kell egy kérdőíves papírt kitölteni a kollégájuk segítségével. Ott jogodban van eldönteni, hogy kislányt vagy kisfiút szeretnél, illetve, hogy mennyi idős legyen a baba. Ha újszülött az természetesen hosszabb várakozási időt igényel, mint egy pár éves gyerkőc.

Ha a jogerős határozat megvan, akkor ugyan mehetsz alapítványokhoz, és ott már a pénztárcába kell nyúlni. Regisztrációs díjat kell fizetned, ami 5-20eFt ig terjed, illetve "sikeres közvetítés" után jár nekik díj a szerződésben le van írva részletesen. Egy tanfolyamon kell részt vegyetek a tegyesznél, ott 18eFt/fő a díja. Viszont azt tudom mondani, hogy ott aztán hall az ember nagyon jó, és hasznos informáicót. Remélem, hogy segítettem Neked!

2014. márc. 17. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Köszönöm szépen mindenkinek a választ, a 2. válaszolónak pedig köszönöm a SEMMIT :) Ugyanis a cinikus okoskodással nem lettél előrébb, de én sem. Szóval minden normális kommentelőknek köszönöm a válaszokat! :) Ja, és 2. válaszoló, úgy látom nem ment az okoskodás és te se nagyon érthetsz ehhez a témához, ugyanis a tapasztalt válaszolóktól megtudhattam, hogy megadhatom a paramétereket, hogy mi lenne az elképzelésem. Úgyhogy szerintem jobb lett volna, ha csendbe maradsz okosabb maradtál volna. Köszönöm a többieknek :)
2014. márc. 18. 14:46
 10/12 anonim ***** válasza:

6-os vagyok.

Ezt a filmet tudom ajánlani. Anno az örökbefogadói tanfolyamon ezt játszották le nekünk:

https://www.youtube.com/watch?v=Wd69rR3sOBs

2014. márc. 21. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!