Ez nehezítő körülménynek számít örökbefogadásnál?

Figyelt kérdés

A férjemmel szeretnénk kisbabát, vagy akár nagyobb, 3-4 éves gyereket örökbefogadni.

A férjemnek már van egy hatéves kislánya az előző házasságából, a felügyelet közös, tehát egy hetet nálunk, egy hetet pedig az anyukájánál van a gyerek.

És az a gond, hogy a kislány nagyon utálja a nála kisebb gyerekeket, gyakran agresszív is velük, pl a játszótéren ok nélkül fellöki őket, homokot szór a szemükbe, stb.

Mindent elkövetünk, hogy ez a helyzet változzon, pszichológushoz is jár, de egy év alatt semmi változás sem történt, kicsi javulást sem tapasztaltunk.

Amikor ellenőrzik a körülményeinket, hogy alkalmasak vagyunk-e szülőknek, a kislánnyal is beszélgetnek? Ha kiderül róla, hogy komoly szociális problémái vannak, az jelentősen rontja az esélyeinket?

Vagy csak minket vizsgálnak a férjemmel, mind pszichológiailag, mind anyagilag és a gyereket nem?



2014. ápr. 22. 12:51
 1/7 anonim ***** válasza:

A jelentkezéskor csak a jövendőbeli szülőket vizsgálják minden téren (orvosi, anyagi, pszichológiai), a környezetet így a Ti esetetekben a tesót nem! Nálunk épp otthon volt még a nagyobbik gyerkőc, mert nem járt még oviba akkor, de ha nem lett volna otthon a környezettanulmánykor, akkor sem lett volna semmi!

Bár nincs tapasztalatom az ilyen jellegű problémákkal kapcsolatban, de szerintem ezt majd kinövi a kislány, én nem feltétlen avatnám be a Tegyeszt, főleg úgy, hogy nem is nálatok lakik folyamatosan...de lehet, ezt én gondolom rosszul.

2014. ápr. 22. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
az én lányom sérült és mellé fogadtunk örökbe :) nem foglalkoznak a gyerekkel, csak és kizárólag veletek... persze azt kérdezni fogják milyen a kapcsolatod a kicsivel neked, meg a párodnak is, de ennél több nem érdekli őket... előzővel egyetértek, ki fogja ezt nőni remélhetőleg... úgyis 2-3 év még minimum mire kaptok gyermeket, addig meg sokat fog változni :)
2014. ápr. 22. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Külön nem hívnám fel a figyelmét a TEGYESZ-nek, de ha rákérdeznek, akkor lehet, hogy beszélnék róla, de ez amiatt van, hogy akihez mi tartozunk a TEGYESZ-nél, annyira rendes nő. És lehet, hogy még segíteni is tudnának. De ezt nektek kell látni/érezni, hogy mennyire bízhattok abban, akihez kivagytok rendelve.


Egyébként én kizártnak tartom, hogy e miatt hátrányosan lennétek megkülönböztetve.


Ha még csak most indítjátok az örökbefogadást, akkor 2-3 év kb. Addig a kislány sokat változhat.

2014. ápr. 22. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Sziasztok! A téma engem is foglalkoztat. Kisfiam 6 éves, tartósan beteg, autizmus spektrum zavara van. Szeretnénk később örökbe fogadni egy gyermeket, én már nem szülhetek. Olvasom, hogy több évet kell várni? Jövőre lesz még csak meg a lakásunk, természetesen több milliós lakáshitelünk lesz. Ettől függetlenül van esélyünk, hogy nevelőszülők lehetünk? Párom mérnök, én is diplomás vagyok, az anyagiak tehát megoldottak lesznek. Csak a lakás hitel aggaszt, és a fiam problémája. Ezek nem kizáró tényezők vajon?
2014. ápr. 23. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
kedves 4-es! egyik sem kizáró tényező :) sőt még saját lakás megléte se kötelező... a kérdésem annyi, hogy örökbe szeretnél fogadni, vagy nevelőszülő szeretnél lenni? a 2 nem ugyanaz!!! bár talán örökbe fogadásról érdeklődsz... az egy főre jutó minimális összeg annyira alacsony, hogy mikor megmondta a tanácsadónk csak lestem, hogy ennyiből hogy lehetne egy lakást fenntartani + gyereket nevelni... szóval emiatt sem kell aggódnod.. ha hitelen kívül marad normálisan pénzetek a megélhetésre, akkor nem számít... én voltam a 2-es, nekem van sérült lányom... különösebben nem foglalkoztak vele, hogy mennyire sérült, hogy hogy nyilvánul ez meg... igen a várakozási idő 2-3 év legalább, és a várakozási idő attól számít, hogy örökbe fogadó szülőkké váltatok, ami annyit jelent, hogy túl vagytok minden vizsgálaton, tanfolyamon, kérvény beadásától nekünk fél évet vett még igénybe, míg ezt a határozatot megkaptuk... én azt javasolnám neked, ha komolyan gondolkoztok erről, hogy ne várjátok meg míg saját lakásotok lesz, mert az idő csak megy... nyugodtan adjátok már most be a kérvényt, az, hogy közben majd elköltöztök, max annyit jelent, hogy csinálnak még egy környezettanulmányt akkor... :)
2014. ápr. 24. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Értem, köszönöm szépen. Úgy gondolom, a fiam nagyon örülne egy tesónak, és annyi kicsi gyerek vágyik családra, szülőkre, testvérre, otthonra... azt hogy érted, hogy az örökbefogadás nem egyenlő a nevelőszülőséggel? Mi a különbség? Köszönöm a segítségedet. Ti még várakoztok egyébként vagy már sikerült örökbefogadni egy kisgyereket?
2014. ápr. 24. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
az örökbe fogadásnál teljes értékű szülők lesztek, új születési anyakönyvet kap a kicsi , ti lesztek a SZÜLEI, minden jog ugyanúgy illet, mint saját szülöttnél... nevelőszülőségnél, "csak" neveled a gyermeket addíg míg örökbe adhatóvá nem válik, vagy amíg vissza nem kerül a vér szerinti szüleihez... nevelőszülő van sima nevelőszülő és hivatásos nevelőszülő.. hivatásosnál ha jól tudom minimum 5 gyermeket kell nevelni sajátoddal együtt, és ez munkaviszonynak számít, sima nevelőszülőségnél talán 3 gyermek lehet, és nem kapsz érte fizetést, nem számít munkaviszonynak, csak valamennyi juttatást, + CSP-t kapsz.. nevelőszülő feladata, tartani a kapcsolatot a vér szerinti szülőkkel, segíteni őket, hogy a gyermek minél hamarabb visszakerülhessen, ha örökbe adhatóvá válik, akkor felkészíteni az örökbe fogadásra (persze ha nagyobb) stb... sokkal komolyabb tanfolyamot kell elvégezni :) mi 8 napja hoztuk haza a kórházból a kisfiúnkat :) még van 4 hete meggondolnia magát a szülőanyukának és azután véglegesítik csak az örökbe fogadást :) de nem félek tőle.. nálunk nyílt örökbe fogadás volt (lesz) tehát ismerem a szülőanyukát... hónapok óta együtt jártunk orvoshoz, védőnőhöz stb... ott voltam a születésénél és rögtön nekem adták oda :) nyugodtan kérdezz ha valamire kíváncsi vagy még :)
2014. ápr. 24. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!