Véletlenül találkoztunk kisfiam örökbeadó anyukájával, mi legyen a későbbiekben?

Figyelt kérdés

Újszülöttként fogadtuk örökbe, látott képet már a vér szerinti anyukáról és felismerte Őt mikor véletlenül találkoztunk és váltottunk néhány szót.

Megpuszilta a vér szerinti anyukáját miután közölte vele, hogy felismerte a képekről és azt mondta, hogy szeretlek.

Mikor búcsúzni kellett a későbbiekről beszélt, hogy reméli majd találkozhatnak újra.Itthon lelkesen, boldogan mesélte a férjemnek a fiunk a találkozást.

Kisiskolás gyerekről van szó.

Támogassam a későbbi találkozásokat?

Tudtam, hogy ilyesmire sor fog kerülni, de nem hittem, hogy 9 évesen.


2014. máj. 3. 18:30
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
86%
Ez nem is kérdés, természetes. Ha tud róla és találkozni akar nem vonhatod ezt meg tőle.
2014. máj. 3. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 xStefix ***** válasza:
100%

A vér szerinti anyuka mit reagált? Úgy láttad, hogy ő is szeretné újra látni a fiadat?

Nehéz helyzet...... Szerintem egyelőre hagyd kifutni a dolgokat, ezt a találkozást mindenkinek fel kell még dolgoznia. Én most még nem mondanék semmi konkrétat, se pro, se kontra, mert nem lehet tudni, mit hoz a jövő.. ne kelljen semmit se "visszafújni".

Te hogy érzed magad..?

2014. máj. 3. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
ŐŐŐ, egészen biztos, hogy véletlenül találkoztatok???
2014. máj. 3. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Nagy ellenállás van a rokonok részéről, szerintük megzavarodik majd a gyerek, leromlik a tanulmányi átlaga... ilyesmikkel érvelnek.

Eközben pedig szinte epekedik a gyerek újabb találkozóra.

Tegyem félre a félelmeimet és a gyerek érdekében vállaljak kockázatot? Elveszithetem a gyerekem szeretetét szerintetek ha átpártol esetleg, vagy ne tekintsék konkurenciaként a másik félre aki szintén nyitott kapcsolattartásra?

2014. máj. 3. 18:42
 5/19 A kérdező kommentje:

Szerelem volt köztük úgy éreztem.

Mindig is sokat kérdezett a fiunk a vér szerinti anyukájáról.

2014. máj. 3. 18:44
 6/19 xStefix ***** válasza:
100%

Szerintem ezt lehetetlen előre megmondani - pont ezért is gondolom azt, hogy idő kell, mindenkinek!

Nagyon sok függ attól, hogy a gyerek milyen habitusú, milyen volt az eddigi kapcsolatotok, hogy az anyja miért adta anno örökbe, most milyen helyzetben van, ki mit vár ettől az egésztől stbstb... Ezeket nem lehet előre borítékolni, akkor se, ha már most is van egy saccos benyomásod a helyzetről.

De nagyon nem tartom jónak, hogy a saját családod ennyire frusztrál téged, ahelyett, hogy támogatnának és bátorítanának! (Nem a rábólintásra, hanem a számotokra megfelelő megoldást megtalálására!)

2014. máj. 3. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ez nagyon erős kamu kérdés szaga van. Alapból ha nyílt örökbefogadás volt, akkor eddig is találkoztatok ha zárt akkor meg nem tudnátok ki a gyerek anyja.
2014. máj. 3. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Próbálj az ő fejével gondolkodni egy kicsit. Ő téged tekint az anyukájának, de most felbukkant az igazi. Kicsi még, kíváncsi nem is igazán érti de érdekli. Ettől nem fog tőletek elpártolni. Ha nagyobb lesz megért majd mindent. Azzal ártasz neki, ha nem engeded. Egyrészt magad ellen fordíthatod, másrészt joga van hozzá. Az édes anyja hogy áll ehhez? Bízz a gyerekben, te nevelted. Beszélgess vele sokat, de feltételekhez nem kötheted a szülőjét.
2014. máj. 3. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Támogasd. Ha gondolod írj privibe, leírom a tört€netem
2014. máj. 3. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

nekem ez olyan filmbeli jelenet, nem tudom ez mennyire valós, bocsi :) sok kamutopic van, így akár ez is lehet az. Ennyire beavattátot, hogy örökbefogadtátok, hogy képet is látot az anyukáról és ennyire hasonlít is a 9 évvel ezelőtti magára? fura

De nem hiszem, ha eltiltod jobb lesz. Hiszen kiváncsi és az is marad, most mégcsak 9 éves, de lesz majd több is és előbb utóbb biztos megkeresi majd az igazi anyukáját, hamár pláne találkozott is vele, biztos foglalkoztatja majd továbbiakban is.

Nem jó tiltani, de nem is kell feszegetni a dolgokat, nem kell azonnal találkozni vele ismét, ne hozd szóba, meg fogja tenni úgyis.

Tudod egyáltalán az elérhetőségét? És ő a tiéteket?

Az is lehet, hogy ő is szeretne majd a gyerekével több időt lenni, lehet meg is bánta a dolgokat, szóval ez a kérdés nemcsak a részetekről kérdés.

Átpártolni annyiban fog az elején, hogy érdekes lesz, a dolog, lehet hogy kap is ajándékot és ez így vonzó lehet, de azért valamiért csak lemondott az anyuka róla. Szóval ha megérti már ezeket azért mesélhetsz erről az oldaláról is a dolgoknak, de nem kell bemocskolni az anyukát, de nyilván fölöslegesen fényezni sem kell. MOndjuk 9 évesen nem fogja érteni, ha esetleg becsúszott anyukának 13 évesen mert nem védekeztek, de pár év múlva már érteni fogja.

Nehéz döntés nagyon amúgy!

2014. máj. 3. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!