Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Szerintetek van esélyünk így...

Szerintetek van esélyünk így az örökbefogadásra?

Figyelt kérdés
Van egy egy éves kisfiunk, de sajnos a családunkban apai oldalon fellelhető az autizmus. A húgom autista, az egyik nagynéném is az volt, és apám sok testvérén fellelhetők az autisztikus vonások, még édesapámon is észre lehetett venni. Ezért, ilyen megfontolásból nem szeretnék még egy terhességet, mert látom, hogy a húgomat gyerekként kinézték mindenhonnan, és nagyon nehéz a magyarországi élet(de szerintem még külföldön is) egy ilyen betegséggel élő embernek. Ezért nem szeretnék még egy terhességet, és úgy döntöttünk, hogy örökbe fogadunk egy gyereket. Sok helyen olvasgattam, de eddig nem találtam még olyan információt, hogy egy saját gyerek esetén is van-e lehetőség az adoptálásra illetve azt olvastam, hogy hiába az örökbefogadás, a szülő a csecsemő hat hetes koráig vissza kérheti? Ez igaz? Mert én úgy emlékeztem, hogy ez csak az inkubátorban hagyott gyermekeknél volt egy várakozási idő...

2014. máj. 29. 13:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
78%
Bármelyik gyámhivatalban megkapod a korrekt információkat, amit itt nem fogunk tudni naprakészen.
2014. máj. 29. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
59%
Ha elvégzitek a tanfolyamot, megfeleltek minden kritériumnak akkor van, de nagyon hosszú a várólista. Mivel van már gyereketek, így azok élveznek elsőbbséget, akinek még nincs. A 6 hét pedig minden gyerekre vonatkozik kortól és nemtől függetlenül, addig visszakerülhet a szüleihez.
2014. máj. 29. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 ivilicious ***** válasza:
51%
Mennyire szomorú, hogy ennyi árva gyerek van, és még is ennyit kell várni rá azoknak, akik imádnák...
2014. máj. 29. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Azért ez közel sem ennyire fekete-fehér. És ne gondold hogy annyira egyértelmű hogy majd imádják. Nagyobbacskák többen vannak, de csecsemő viszonylag kevés.
2014. máj. 29. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Azt akartam mondani, mint a négyes. Sok van, de nem csecsemő. Viszont szinte mindenki azt akar.
2014. máj. 29. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Pont, hogy az inkubátoros babáknál nem volt a 6 hét illetve a nyílt örökbe fogadásnál sem. Most viszont mind a nyílt, mint a zárt örökbefogadásnál van a 6 hét.

Egyébként nem jellemző, hogy az aki egyszer már elhatározta, hogy örökbe adja gyermekét, az meggondolja magát. Persze van rá példa, de nem gyakori...nem ebből kell kiindulni.


Persze, hogy van lehetőség, és a sor semmivel nem lesz sem hosszabb sem rövidebb, csak mert van már saját gyermeketek.


Bementek a helyi TEGYESZ-hez és jelentkeztek, azután kezdődhet a procedúra.

- környezet tanulmány, jövedelem igazolás

- pszichológiai tesz

- 21 órás tanfolyam


Ha ezeken átmentetek (nem ismerek olyat, akinek ne sikerült volna :)), akkor megkapjátok az alkalmasságit, amivel aztán már az alapítványoknál (Bölcsö, Gólyahír...stb.) is jelentkezhettek

2014. máj. 29. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

2-es


Ahova mi jelentkeztünk (helyi TEGYESZ illetve alapítványok) sehol nem élveztünk elsőbbséget csak azért mert nincs saját gyerekünk.

Megkaptuk a következő sorszámot aztán csóklom...majd szólnak.

Sok olyan párral beszélgettem akik már a 2. babát fogadják örökbe illetve saját gyermek mellé akarnak és előttünk állnak.

2014. máj. 29. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
akik bent vannak intézetbe, ők nem örökbe adhatók... ezért vannak még mindig ott... nem mondtak le róla a szülők így nem tudják őket örökbe adni... akit örökbe adhatóvá nyilvánítanak, őket rögtön örökbe is adják (esetleg beteg gyermek és testvérek esetén maradnak bent intézetbe vagy nevelőszülőknél de ha egészséges és egyedül van találnak nekik örökbe fogadó szülőt) többiek már leírták: semmilyen hátránnyal nem indulsz, előttem 2-vel leírták a menetét, nem akarom ismételni őket :)) mi most fogadtunk örökbe egy újszülöttet, 7 hetes, most véglegesítik... mert igen.. i kell várni minden esetben a 6 hetet (és van egy saját nagy lányom:) )
2014. máj. 30. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat. Igazából majd augusztusban akarunk elmenni az illetékes szervezethez, mert akkor lesz szabija a páromnak, és akkor elkezdjük. Tudom, hogy éveket kell várni, de inkább kivárom, minthogy beteg gyermeknek adjak életet. Lehet, hogy sokan elítélnek azért, hogy így vélekedem, de láttam a húgomat felnőni autistaként, így nem akarnám ezt a gyerekemnek. És én is csecsemőt szeretnék, mivel már van egy fiunk. Nézegettem az alapítványokat is, de nem tudom eldönteni, melyik lenne a legjobb....
2014. máj. 30. 11:57
 10/14 anonim ***** válasza:
szia 8-as voltam... nem kell bemenni a TEGYESZ-be elég egy levelet írni, utána majd kapjátok az időpontokat mindenre.. (beszélgetés, környezettanulmány stb..) ne várjatok augusztusig, mert a beadás dátumát veszik figyelembe a várakozási listán :) jön a nyár, úgyis húzódnak az időpontok, ezzel ne toljátok még jobban ki.. :) nem ítéllek el... csak az ítélkezhet aki ugyanebben a helyzetben van mint ti... (bár még ők sem) ti életetetk, ti döntésetek... és egy örökbe fogadott babát is lehet ugyanúgy szeretni mint a sajátot.. én már csak tudom :)) sok szerencsét! alapítványokhoz nem tudok hozzászólni mert mi nem foglalkoztunk eggyel sem, de velük úgyis csak akkor kell nektek is foglalkozni, ha megvan a határozatotok, hogy örökbe fogadó szülőkké váltatok.. addig a TEGYESZ intéz mindent...:)
2014. máj. 30. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!