Honnan tudom letölteni azt a formanyomtatványt, ahol be tudom adni az örökbefogadást? És hova kell küldeni?

Figyelt kérdés
köszönöm a válaszokat
2014. júl. 31. 17:42
 1/8 anonim ***** válasza:
Helyileg illetékes tegyeszi.hu! Hívd fel őket, kérj időpontot!
2014. júl. 31. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
nincs formanyomtatvány a kérvényhez... simán kézzel írjatok egy kérvényt, kik vagytok, miért szeretnétek örökbe fogadni.. pár mondatban csak... később úgyis kérnek majd önéletrajzot, elsőre nem kell hosszú több oldalas levél.. nem szeretnek sokat olvasgatni :)
2014. júl. 31. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
és igen... a helyi TEGYESZ-hez-kell beadni, igazgatónőnek címezve... honlapon megtalálod kinek kell...
2014. júl. 31. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Első vagyok, mi nem töltöttünk ki semmit. Felhívtuk őket, kaptunk időpontot, és ott vették fel az adatainkat. Kb. 1 órát voltunk ott, különböző kérdéseket is feltettek nekünk. Aztán ott úgyis elmondják a többit.
2014. aug. 1. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszotokat!Jelenleg albérletben lakunk.Akitől béreljük,nem akarja h bejelentkezzünk.Ugy döntöttünk inkább veszünk egy lakást,mert jobb ha állandó helyen lakunk az örökbefogadás céljából.Budaörs környékére költözünk.Várjuk meg azt mig a lakás meglesz és egy lakcímkártyán leszünk mindketten?Mert egyszer már felhivtam őket és közölték h szóba se állnak velünk amig a férjemmel nem egyezik a lakcímünk a lakcímkártyánkon.
2014. aug. 1. 08:04
 6/8 anonim ***** válasza:

2-es vagyok, mi is voltunk bent, de nekünk azt mondták kérvényt kell írni, ezzel indítva el a folyamatot... és igazából csak akkor kellett volna bemennünk, ha nem vagyunk biztosak a dolgunkba... lehet akkor megye függő hol hogy kérik ...

kérdező addig míg nem vagytok egy címen nincs értelme elkezdeni... egyrészt mondták is hogy nem foglalkoznak addig veletek, másrészt környezettanulmány úgyis az új otthonotokra kell... hisz oda viszitek majd haza :) bár lehet felhívnám őket a helyedben még egyszer, hogy ebben az esetben sem indíthatod el a folyamatot? hisz közben is változhat a lakcím... vagy addig nem tudtok egyik szülőhöz költözni míg meg nem lesz a saját lakás? és akkor nincs mibe belekötni :)

2014. aug. 1. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
most jutott eszembe, hogy mi sem voltunk egy lakcímen bejelentve!!!!! én az albérletbe, férjem (sőt akkor még nem is volt a férjem mikor a kérvényt beadtuk) a saját lakásába volt bejelentve ami épp eladás alatt áll... már túl voltunka tanfolyamon is, mindenen, mire eladta és bejelentkezett mellém az albérletbe... szóval ez sem lehet kizáró ok!!! nem tudom milyen tegyesz működik ott nálatok, hogy először az albérletre is azt mondták hogy nem lehet (ha jól sejtem te voltál az pár hónapja aki ezt írta) utána meg ezzel jönnek... egyszerűen beleírtuk a kérvényünkbe, hogy együtt élünk ezen és ezen a lakcímen és kész... lehet kértek olyat h büntetőjogi felelősségem tudatában jelentem ezt ki, (bár nem emlékszem ilyenre 3 éve volt már) de nincs rá jogszabály hogy ezt ne fogadják el! mert nálunk sem volt belőle az égvilágon semmi probléma!!!
2014. aug. 1. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
mondjuk most nézem, hogy egyikőtök sincs bejelentve... mondjuk lehet hogy ez a baj, mert ugye akkor mi alapján menjenek környezettanulmányra... tehát nem a külön lakcím a gond, hanem egyikőtöknek sincs ott lakcíme, ahol valójában laktok...
2014. aug. 1. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!