Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Ki lehet ezt nőni? Viselkedés...

Ki lehet ezt nőni? Viselkedés probléma?

Figyelt kérdés

Tesóm 5 èves kisfia örökbefogadott. Nekem egy 6 èves kislányom ès egy 4 èves fiam van. Ha együtt van a csalàd az számomra maga a rèmálom. Tesóm fia akaratos, irànyítani akarja a gyerekeim, õk meg nem hagyjàk magukat. Ekkor megsèrtõdik, s üvölt, tesóm meg tutujgatja, s azt mondja vigasztalàsul, hogy nyugi kicsim, biztos játszanak majd veled csakhàt most butàn viselkednek. Minden alap nèlkül azt mondja a gyerek, h az èn gyerekem bàntotta, egèsz törtènetet talál ki. Annyira hiteles, hogyha nem mellettem ült volna a gyerekem, akkor el is hiszem. Szerencsère a tata is velünk volt, s momdtuk tesóm gyerekènek, h ez nem így volt, de õ üvöltötte, h igen, s az anyja ismèt vigasztalta, h ne sírjon, biztos véletlen volt. De hàt meg se történt..... Kivagyok! Már rettegek a közös dolgoktól. Megbàntani nem akarom a tesóm, de az se normàlis amit csinál. Egyszer anyu szólt neki, h nem lesz jó ìgy, akkor 2 hónapig nem beszélt velünk, meg az volt a válasza, h magának neveli a gyereket. Mit csináljak? Ez a viselkedès az örökbefogadàs miatt le

alakult ki?


2014. aug. 4. 07:15
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez a viselkedés a nevelés hiánya miatt alakult ki. Az lehet, hogy tesód azt hiszi nevel, de nem! Esetleg valaki magyarázza meg a tesódnak, hogy az nem szeretet, hogy mindig tutujgatja, mert a gyerek nem tanul meg sem viselkedni, sem felelősséget vállalni, és ha igazán szereti a gyerekét, akkor nem kívánhat neki egy olyan életet, ahol mindenki majd kiközösíti, mert senki nem akar a "világ közeépvel" játszani.

Bizonyára a tesód, ha vérszerinti gyereke lenne, akkor is így viselkedni.

Másfelöl, ha az én gyerekemre mondaná azt a tesóm kölyke ok nélkül, hogy bután viselkedik, akkor biztosan fenhangon diszkréten elmagyaráznám az én gyerekemnek, hogy ne aggódj, te nem viselkedsz bután, csak Józsikáéknál mások a szokások. Nem tudják, hogy sem a játszón, sem az oviban nem ezek a szokások és még meg kell tanulnia hogy tulajdonképpen ő viselkedik bután, és meg segítenünk kell megtanítani, hogy mi a helyes. Ez elég diszkrét ahhoz, hogy anyuka észbe kapjon. Ha ezen felhúzza az orrát és nem gondokodik el, akkor csinálhatsz bármit, ilyen az anya felfogása. Ráadsul inkább családtag világosítsa fel az anyukát, mert még két év, aztán jól megverik a társai, anyuka meg pisloghat!

2014. aug. 4. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
(1-es vagyok) Ja, azt kifelejtettem, hogy az én keresztfiamnál is ez van! Anyukának egész más felfogása van a gyererknevelésről mint nekem. Nem osztozik játékon, direkt bőgeti az enyémet, mivel nagyobb fitoktatja az erejét, nem akkor eszik amikor kaja van, édességet töménytelen mennyiségben ehet , többször kaptam hazugságon és nemhogy minden rá van hagyva, még én vagyok kioktatva, hogy ez gyerek és nem akarják korlátozni. Többször kifejtettem a véleményem, de semmit nem ért, közös nevezőre nem jutottunk, mert neki az a jó! (persze az, hogy a gyerek nem érett meg az iskolára, az is a hülye ovónők hiábja, semmi köze nincs ahhoz, hogy nem nevelték normálisan a gyereket...) Tehát az ovoda és a nevelési tanácsadó is jelezte nekik, hogy valami nem ok, de mindig más a hülye! Hát istenem, akkor nem kell jönni hozzánk. Úgyhogy a családi összejöveteleken kívül, nem tartjuk a kapcsolatot. Annyit meg kibirok. Csak azt a szerencsétlen gyereket sajnálom, hogy amúgy aranyos lenne, csak félre van nevelve! :-((
2014. aug. 4. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Már én is ott tartok, hogy csak a családi összejöveteleken találkozunk. A legutolsó alkalommal, mikor nálunk volt jól megverte a gyerekeimet, meg dobálta a játèkokat, mikor ràszóltam, rendesen kiröhögött. Úgy vagyok vele, h az anyjának kellene nevelni, de az nem szól rà semmièrt. Egyszer rászóltam... hát amit kaptam.... pedig veszélyes dolgot csinált. Azt gondoltam h az örökbefogadàs miatt ilyen, de úgy látszik vèr szerinti gyerek is van ilyen.
2014. aug. 4. 08:46
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként az örökbefogadás is állhat a háttérben, bár inkább a testvéred oldaláról.

Sok szülő eléggé kifordul magából és elveszti a realitás érzékét, ha nehezen jön össze a gyerek.

Nem nevelek gyereket, ahhoz túl fiatal vagyok, de az ismeretségi körömben van hasonló család. Amíg kicsi volt a gyerek, ő volt a kisangyal...a szülők szerint. Viszont amint belépett a kamaszkorba rájöttek, hogy mennyire elrontották és konkrétan alig várják, hogy elköltözzön otthonról.

2014. aug. 4. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
szia :) örökbe fogadó anyuka és bölcsődei dolgozóként is csak megerősíteni tudom az elsőt... :) igaz még picike a fiam (4 hónapos) de tudom, hogy amit nem szabad azt nem szabad... neki sem... bölcsiben is volt sok gyerekem akin látszott, hogy otthon neki mindent szabad, ő a főnök nem a szülő... és tutujgatták akkor is ha ő volt "rossz" volt örökbe fogadott gyermekünk is, akit teljesen tökéletesen szépen neveltek (nevelnek) szóval nem örökbe fogadási probléma ez... bár azt el tudom képzelni, hogy mivel nem lehetett nekik saját most hogy végre sikerült hogy legyen gyerekük, még jobban féltik, óvják, csak igen... nem ez a szeretet! csak sajnos vannak emberek akik ezt nem értik meg... nem hiszem, hogy tudsz vele bármit csinálni, mert csak nagy veszekedés lenne belőle... ha 2 éves lesz a fiam, megyek vele együtt vissza dolgozni és már most megmondtam a kolléganőmnek, hogy amit én elrontok a 2 év alatt azt majd tegye rendbe a fiamnál amikor ott leszünk :D (bár igyekszem, hogy egy értelmes, szabályokat ismerő,, betartó szeretetre méltó fiút sikerül majd neveljek belőle :) )
2014. aug. 4. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Örökbefogadottak esetén inkább a kamaszkorban jöhet elő a ,,próbára teszem meddig mehetek el a szüleimnél" lázadás. Persze ez sem mindenkinél, egyénfüggő. Ez sajnos a leírtak alapján elkényeztetés, hozzá van szokva, hogy akármit csinálhat és, hogy sírással bármit elér. Ha az az eset áll fenn, hogy sokáig kellett várni a gyerekre, mert nem lehetett, akkor hajlamos az ember túlaggódni mindent, de itt ahogy olvasom nem erről van szó, ez elkényeztetés. Hosszú távon ez nem fog jóra vezetni, talán egyszer le kellene ülnötök együtt a családdal és megbeszélni nyugodtan, amikor épp nincs ilyen kavarodás.
2014. aug. 5. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Azért lett, mert nem foglalkoztak vele eleget a nevelők.

Amúgy ez sok kis gyereknél meg van. Idővel ki fogja nőni. :)

A kissebbek sokszor azt hiszik, hogy ők a világ közepe, és azt akarják, h mindenki azt csinálja, amit ők mondanak.

De kinövi, úgyhogy NO problem. Amit ajánlok, h beszéljetek a fejével, úgyhogy, ott van ő, és a te gyerekeid is, meg az ő anyja. És mondjátok meg, hogy neki jól esne, hogy így bánnának vele. Ha van egy kis lelkiismerete, akkor igyekszik majd fegyelmezni magát, ha meg nincs, akkor nincs mit tenni.

2014. aug. 27. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!