Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Ki mennyit vart az örökbefogad...

Ki mennyit vart az örökbefogadott gyermekre? Milyen kikötéseitek voltak? Korra-nemre-származásra?

Figyelt kérdés
Ha volt már gyereketek, esetleg több ők hogy fogadták? Nagyon köszönöm aki megtisztel a válaszával. Még nincs meg a határozatunk. De testvér mellé várnánk a szívtesót.

#örökbefogadás #szívtestvér
2014. aug. 6. 20:02
 1/6 anonim ***** válasza:
80%
határozat kézhezvételétől másfél évet vártunk, de úgy, hogy szerencsénk volt mert véletlenül megismertünk egy kismamát aki örökbe akarta adni a babáját... ha őt nem ismerjük meg még legalább 1 évet kellett volna várnunk... nem-e mindegy volt, 0-1.5 évesig, egy nagy lányom van, imádja :)
2014. aug. 6. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
gratulalok! :) akkor ot nagyon nektek szanta az eg :) a nagylany verszerinti? veletlenul ismerkedtel meg az illetovel aki orokbe akarta adni, vagy azert kerested is az ilyen lehetoseget? bocs ha indiszkret a kerdes! mi nagyobb gyerkocot szeretnenk, 1,5 kortol-3ig. Csak meg nincs meg a 2 ev korkulonbseg, de mire sorra kerulunk mar biztosan meg lesz.. :)
2014. aug. 6. 21:41
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Tesómék 4 èvet vàrtak. Neme mindegy, kor 0-1 èv, magyar, kissebb eü probléma lehet.
2014. aug. 7. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
igen a nagy lányom vér szerinti, csak az ő születése után 1 évvel (13 évvel ezelőtt) méhnyakrák miatt ki kellett venni a méhem... így tesóra máshogy nem volt lehetőségünk a jelenlegi férjemmel (lányom apjától elváltam) nem... nem kerestük a lehetőséget, teljesen véletlenül ismerkedtem meg a kismamával... bár érdekes történet, mert előtte pár nappal álmodtam azt, hogy egy ismerősöm szól nekem, hogy azonnal rohanjak be a TEGYESZ-be mert van egy baba, minket nem értek el, ezért neki szóltak... erre tényleg 3 nap telt el és ez az ismerősöm meséli nekem, hogy képzeljem el, egyik ismerőse babát vár és örökbe szeretné adni... akkor ott még eszembe sem jutott hogy akár a mienk is lehetne, csak hazafelé a kocsiba állt össze a kép, hogy hát én ezt álmodtam meg... és igen... Őt nekünk küldték onnét fentről :) felhívtam a férjem mit szólna nyílt örökbe fogadáshoz, mert alapból a titkosat választottuk, mondta hogy rendben, felhívtam az ismerősömet, hogy ha a kismamának nincs ellenére, szívesen megismerkednék vele... másnap a kezemben volt a telefon száma... november óta együtt jártunk minden vizsgálatra.. ott voltam a születésénél is és rögtön az én kezembe adták :) most 4 hónapos a kisfiúnk és imádjuk! :)
2014. aug. 7. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
azt hittem ilyenek csak a mesekben vannak! :) nagyon szep!
2014. aug. 8. 21:48
 6/6 anonim ***** válasza:

Én 16 vagyok, és van két örökbefogadott testvérem, egy 12 és egy 10 éves.

A kikőtéseink nagyjából ennyi volt mind a két esetben: egészséges legyen. Így nagyjából 1-2 hónap múlva szóltak, hogy várnak a bíróságon.


Amikor örökbe fogadtuk őket, az egyik 9, a másik 8 éves volt. Egy fiút, és egy lányt kaptunk, mind kettő magyar.

2014. aug. 27. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!