Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Mi a véleményetek az örökbefog...

Mi a véleményetek az örökbefogadásról? Az én gondolatom: úgy nevelném mint a sajátomat, de hogy mondjam el neki? o. O, nem fura, biztos nem fog jól esni neki, nem akarok hazudozni!

Figyelt kérdés

#gyerek #örökbefogadás #szülésnélkül
2014. szept. 1. 16:29
 1/5 anonim ***** válasza:
Attól függ mikor mondod el. Az rosszabb ha másoktól tudja meg. Én (saját véleményem, nem kell egyetérteni) minél előbb beavatnám. Kisgyerekként ezt szerintem könnyebben fogadja, természetesebben, talán nem sérül a tudattól, hogy az édesanyja elhagyta. Egy kiskamasz, vagy idősebb már túlkomplikálhatja.
2014. szept. 1. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia! Ne viccelj, nem hogy nem kell hazudnod, nem is szabad! Régen az volt a trend, hogy titkolták a gyerek elől, de ma már szerencsére minden örökbefogadót felvilágosítanak arról, hogy ez nagyon rossz taktika.


Mivel már egészen kicsi korban elmondják a gyerekeknek ezt, számukra ez lesz a normális. (Szokás pl. két születésnapot tartani, egyiket, mikor megszületett, és egyet, mikor a családba került.) Ha valóban örökbefogadsz, olvass utána ennek, illetve sok segítséget kaphatsz a felkészítő tanfolyamon is a szakemberektől (vagy később más örökbefogadóktól).

Itt tehát nem az a probléma, hogy „nem esik neki jól”, egy jól működő örökbefogadó családban a szülők ugyanolyan szülői a gyereknek, mint ha vér szerinti szülei lennének.

2014. szept. 2. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Minél korábban mondd el. Mi iskolás gyerekt fogadtunk örökbe, és szerencsére őt nem kellett felvilágosítani, hogy örökbefogadtuk. Magától is rájött. :D

Na de a viccet félretéve. Én olyan 2-3 éves korában mondanám meg, mert akkorra már van olyan értelmes, hogy felfogja ezt, de még nem olyan idős, hogy traumaként érje. Egyszerűen természetesnek fogja venni.

És ne aggódj... Úgy fog szeretni, mint a saját vér szerinti szüleit szeretné, de ehhez te is úgy kell érezz iránta, mintha a sajátod lenne. És egy tipp: Ha kellő mennyiségű szeretet van, akkor mindent meg lehet oldani. :)

2014. szept. 2. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszi, mindegyik válasz pozitív :P, az a lényeg, hogy köszönök minden választ, de várok még :D!!!!!!! még egyszer: Előre is köszönöm!!!
2014. szept. 2. 14:03
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Ma már ha örökbefogadnak, előtte nagyon alapos felkészítés van. Amennyire én tudom itt arra is fel tudják készíteni a szülőket, hogyan kezeljék ezt a helyzetet. Én 18 évesen tudtam meg egy orvosi leletből, hogy örökbe fogadtak, de az én örökbefogadásomnál még nagyon ,,titok" rendszerben ment ez az egész. Saját tapasztalatból mondom, hogy ha nem mondja el valaki, az nem jelenti azt, hogy a gyerek semmit nem érez ebből. Még ha csecsemő korban történik is az örökbefogadás, ez egy nagyon mélyen gyökerező dolog és ha a gyerek nem tudja hová tenni a furcsa érzéseit az szép lassan de nagy problémákat okozhat és gátakat alakíthat ki az életében. Alapvetően a szülők ilyenkor akkor félnek, hogy ha elmondják a gyerek elidegenedik és ha felkeresi a vér szerinti rokonokat velük szorosabb kapcsolatot akar majd kialakítani. De ez egyértelműen egy szülőktől eredő alaptalan félelem, amin sajnos nehéz felülkerekedni. Az érem másik oldalán ugyanakkor az is áll, hogy nem csak a gyerek sínyli meg a titkolózást, hanem az is aki magában tartja a titkot. Ahogy idősödik a gyerek ez egyre nehezebb teher és komolyan mondom, hogy össze is lehet roppanni alatta. Az orokbe.hu oldalon sokat írnak a ,,helyes" megközelítéséről ennek.
2014. szept. 3. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!