Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Egyedülálló meleg férfiként...

Egyedülálló meleg férfiként gyereknevelés?

Figyelt kérdés
Tudom hogy valószínűleg nem egyszerűen kapok majd gyereket, de arra lennék kíváncsi hogy esetleg más is nevel-e férfiként, egyedül adoptált gyereket. Nem fontos hogy meleg legyen. Vonz az apaság, de mivel meleg vagyok így csak adoptálni tudnék, arra lennék kíváncsi tehát, hogy van-e itt olyan aki hasonló cipőben jár? S ha igen, akkor mennyire nehéz teljesen egyedül felnevelni egy babát. Nagyon köszi előre is! :)

2014. szept. 9. 22:15
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
84%

Szia! Ugyan én nő vagyok, nem egyedülláló és nem meleg, de teljes mértékben kiállok mellettetek :-) Az utolsó kérdésedre válaszolok, elég nehéz :-) Alig várom, hogy a párom hazaérjen minden nap. Félreértés ne essék, imádom az 5 hónapos fiam, és nagyon jó baba, de azért fàrasztó. Viszont a legjobb dolog a világon :-) Egy társsal azért neked is jobb lenne. Kívánom, hogy teljesüljön a vágyad és légy boldog egy szerető társsal és egy babával :-)

K.

2014. szept. 9. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
98%
Ismerek ilyent. Van neki bentlakó bébiszittere.
2014. szept. 9. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, főleg az első hozzászólónak! :-) :')


Egyelőre nem tudom lesz-e társam, igazából túl bénának tartom magam egy párkapcsolathoz, mmint, nem vagyok túl jó srác szerintem, gyakran kifejezetten unalmas vagyok.


Egy szó mint száz, egyelőre biztosan egyedül nevelném a gyereket, gondolkozom amúgy bébiszitteren is, akár bentlakásoson is. De lehet hogy az drága lenne, nem?

2014. szept. 9. 22:37
 4/48 anonim ***** válasza:
100%

Az biztos, hogy a gyereknevelés nagyon nehéz még társsal is. Ráadásul a mindennapi élet problémái nem lesznek könnyebbek egy gyerek miatt. :( Nem mintha el akarnálak bátortalanítani, de ez tényleg nem játék, és egy kicsit nyers megfogalmazás ugyan, de ne csak azért fogadj örökbe egy gyereket, hogy te jobban érezd magad vele és boldogabb legyél, hanem mert neki is szüksége van rád. Plusz kisbabát szerintem nagyon nehezen adnak örökbe egyedülálló szülőknek. (ne haragudj erről nem tudok túl sokat)

Szóval azért jól gondold meg.


De ha elég erősnek érzed magad, és elég stabil az életed (munka, anyagiak, család- itt a szüleidre gondolok konkrétan, a nagymama nagy segítség lehet ha támogató a hozzáállása és nem beteges annyira) akkor vágj bátran bele és sok sikert! :)

2014. szept. 9. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó! :)


Anya támogat, apa kevésbé. Az anyagiakkal és a munkával nincs gondom, pénzügyi területen dolgozom. Bébiszitter segítségét viszont lehet hogy igénybe venném majd.


Egyébként nem csak az én boldogságomért fogadnám örökbe őt. Anno engem nem akart felnevelni apám, eltaszított magától s anya egyedül nevelt fel, tudom milyen érzés apa nélkül felnőni és pont ettől szeretném a gyereket megkímélni. Persze tudom hogy édesanyja nem lenne, de azt hiszem jó apa tudnék lenni és velem jobban járna mint sok más adoptáló szülővel.


Hmm.. nem akarom tovább ragozni, de szerintem jó apa lennék/leszek. Minden erőmmel ezen leszek, erről biztosíthatlak. :)


Ráadásul ha ez számít: kevés dologra vágyom jobban mint arra hogy apa legyek, s egy családban éljek. Amolyan igaziban, ahol lehet számítani egymásra. Az enyém anno nem ilyen volt. :/

2014. szept. 9. 23:00
 6/48 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg meglenne az ára. De nem csak pici babákat lehet örökbefogadni, ha elég bátornak érzed magad egy idősebb bölcsődés vagy óvodás korú picit is kérhetsz. És az esetben az örökbefogadási procedúra is rövidebb lehet.

Egyébként nem diszkriminálnak, valójában sem a szexuális beállítottságod, sem az egyedülállóságod nem befolyásoló.

Ha a feltételeknek ezen kívül megtudsz felelni, téged is ugyanúgy felírnak a várólista végére, mint mindenki mást.

A nevelés kérdésről nem sokat tudok, de szerintem előnyödre válhat, hasznos lehet számodra ha egyedülálló szülőkkel beszélgetsz. Szerintem ez esetben lényegtelen a nem, egy nő is nagyon jól eltudja magyarázni, hogy hogyan oldotta meg munka mellett az iskolába hordást, vagy hogyan ismertette össze a gyerekeket az esetleges új párjával.

Sok sikert!

2014. szept. 9. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim ***** válasza:
81%

Meleg vagyok, van két gyerekem, egy fiú és egy lány, fél évesek, a volt barátnőmmel együtt lakunk és neveljük őket, csak nekünk a suli miatt vannak problémáink. Amúgy elég jól megvagyunk. Csak fárasztó, egyikünk szülei sem támogatnak minket, mondjuk érthető, mi b*asztuk el. De imádom őket, csak a suli meg a munka, közben a gyerekek, nincs egy szabad 5másodpercem sem.

19f

2014. szept. 9. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!


Hogy csúszott be a gyerek ha meleg vagy? A volt barátnőd heteró egyébként?

2014. szept. 9. 23:23
 9/48 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon nehéz. Inkább keress egy lányt aki szeretne gyereket és közösen vállaljatok. Nagyon közeli megelg ismerősömnek is így lett fia. Rendszeresen jár hozzájuk, imádja a fiát és ő is az apját. Sok sikert.
2014. szept. 10. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim ***** válasza:
81%
Legjobb lenne az örökbefogadással kapcsolatos alapítványoknál érdeklődni, így nyílt válaszokat és segítséget kaphatsz a megfelelő emberektől. Amúgy hány éves vagy?
2014. szept. 10. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!