Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Ha megtudnátok hogy örökbefoga...

Ha megtudnátok hogy örökbefogadtak akkor meg akarnátok ismerni a vérszerinti szüleiteket?

Figyelt kérdés

#gyerek #szülő #örökbeadás #örökbefogadás #vérszerinti szülő #fogadó szülő
2014. szept. 12. 14:38
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Ha tiniként tudnám meg, akkor biztosan érdekelne, de ha most így 30 éves fejjel, akkor már nem bolygatnám a dolgokat, mivel tökéletesen normális szüleim vannak. NEm érdekelne, ha nem ők lennének a vér szerinti szüleim, akkor is annak tekinteném őket.
2014. szept. 12. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is korfüggő. A nagy identitás keresés időszakában nyilván baromira megbolygatja ez egy tini világát. Most, hogy édesanya lehettem, azt gondolom, nem érdekelne - nem lenne már más apum vagy anyum, csak aki mindent megadott, aki felnevelt, aki szeretett, és akire mindenben számíthatok. Az, hogy valaki megszül egy gyereket nulla. Az, ami utánajön, az nagyon fontos.


Még egy kikötés eszembe jutott: mivel pszichológus vagyok, talán az érdekelne még esetleg, hogy azonnal az örökbefogadókhoz kerültem-e vagy sem, és hogy mennyi időt töltöttem állami gondozásban, ha egyáltalán. Ez az egy érdekelne.

2014. szept. 12. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy rögvest élő kapcsolatot akarnék velük, hiszen idegenek és talán még tartanék is attól, hogy kiadjam magam. De biztos erősebb lenne a kíváncsiságom és szívesen megismerném a történetüket vagy megnéznék fotót róluk.
2014. szept. 12. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

attól függ..

tekintve, hogy láttam anyát aki a terhes gondozásra sem járt,megszülte a babát és már el is ment a kórházból, csak akkor volt kézben szegény pici, amikor valamelyik ápolónak eszébe jutott

a helyében nem, nem keresném az ilyet.

2014. szept. 12. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Én nem szeretném tudni. Nekem azok a szüleik, akik felneveltek. Kíváncsi lennék arra, hogy miért adtak örökbe, de kapcsolatot nem szeretnék veluk.
2014. szept. 12. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Én biztos, és szerintem előbb utóbb minden örökbefogadott kíváncsi kitől örökölte génjeit.
2014. szept. 12. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Úgy gondolom,hogy nem keresném meg őket. Azokat tekinteném szüleimnek, akik felneveltek. Viszont biztos, hogy agyalnék rajta. Hogy milyenek lehetnek, élnek-e még egyáltalán stb. De nem hiszem,hogy keresném őket!
2014. szept. 12. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Remélem, hogy az én örökbefogadott pici lányom majd meg akarja nézni őket magának, ha idősebb lesz. Ez azt mutatná, hogy érdeklődő, van benne egészséges kíváncsiság. Ha a fejem tetejére állok és kakukkolok, akkor is az a helyzet, hogy egy másik nő hozta a világra, ezt el kell fogadnia mindkettőnknek. Jópár örökbefogadottat hallottam már, szinte mind azt mondta, amíg nem találkozott az életadóival, gyökértelennek érezte magát, mintha csak úgy lógna a levegőben. A statisztika szerint azoknak, akik megkeresik a biológiai szüleiket, nagyrészük nem alakít ki rendszeres kapcsolatot velük (néha esetleg a testvérekkel), de a tudat, hogy látták, kiktől származnak, megnyugtatja őket.
2014. szept. 13. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim válasza:
Igen. Én mindig sejtettem, de 30 évig eltitkolták.
2014. szept. 14. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Engem örökbefogadtak, és megkerestem őket. Jobb szembesülni a tényekkel - az ő helyzetükkel, az örökbefogadás okával - mint azon agyalni és válasz nélkül találgatni, hogy kik lehetnek.
2014. szept. 14. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!