Ettől még fogadhatunk örökbe?

Figyelt kérdés
Már van egy 6 éves lányunk, de szeretnénk örökbefogadni egy picit, akinek szüksége lenne ránk. Nem csecsemőre gondoltunk, inkább 2-3, akár 4 éves gyerekre. Saját babánk már nem lehet sajnos, és így egy otthontalan kicsin is segíthetnénk. Az egyetlen kérdés, hogy nem gyermektelen pároknak is adnak-e örökbe. Már több helyen is utánaolvastam, de ezt sehol nem említették. Előre is köszönöm a válaszokat. :-)
2014. szept. 22. 17:21
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Persze.Nekünk is van már gyerekünk.Be kell menni a helyi Tegyeszhez és ott mindent elmondanak...
2014. szept. 22. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
előttem szóló leírta a lényeget.. igen lehet... még csak hátrébb se kerülsz emiatt a sorban... nekem egy 14 éves saját lányom van és egy 5 hónapos örökbe fogadott kisfiam :)
2014. szept. 22. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm :-) 2-es, sok boldogságot a kicsihez! :-)
2014. szept. 22. 19:22
 4/9 anonim ***** válasza:
köszönöm :)
2014. szept. 23. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Barátnőmnek is két örökbefogadott lánya van, szóval igen, lehet!
2014. szept. 24. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
2es megkérdezhetem,hogy mért döntöttek úgy,hogy saját gyermek mellé örökbefogadtok?
2014. szept. 24. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
2-es vagyok... a lányom az első házasságomból van, születése után 1 évvel méhnyakrák miatt ki kellett venni a méhem... jelenlegi férjemmel is szerettünk volna közös gyermeket így nekünk nem volt más választásunk mint az örökbe fogadás.. de engem már tini korom óta foglalkoztatott az örökbe fogadás, talán nem véletlen hogy az élet így hozta, hogy nem is lehetett máshogy 2. gyermekem :) csak egy ilyen férj kellett mellém, aki ezt bevállalta :)
2014. szept. 24. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ez inkább előnyt jelent örökbefogadásnál, mint hátrányt, nem? Hiszen Ti már bizonyítottatok szülőként, és az új kisgyereknek is jobb lesz, hogy lesz testvére.
2014. okt. 11. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
se előnyt, se hátrányt nem jelent... az égvilágon semmilyen megkülönböztetés nincs a gyermekes- és gyermektelen örökbe fogadók között...
2014. okt. 11. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!