Hogy működik az örökbeadás?

Figyelt kérdés

Életem legnehezebb döntése előtt állok! Teherbe estem de az anyagi háttér nem adott mégegy gyerek felneveléséhez! Legalább is per pillanat! Abortuszra egyszerűen gondolni sem tudok! Az örökbeadás ami most jelenleg a legjobb.

Az érdekelne hogy vissza léphetek az idő elteltével vagy ha azt mondom örökbe adom akkor úgy is kell lennie? Egyszerűen nen tudom mit tegyek! :(


2014. szept. 30. 13:07
 1/8 anonim ***** válasza:
49%

Ha gyerek megszületett és alirtad az öröbeadási szerzödést, akkor attól kezdve nem léphetsz vissza.


Viszont ha a szülés elött történt az aláírás, akkor szülés után meghatározott ideig vissza lehet lépni.


Létezik nyílt örökbeadás is, amikor az új szülők (és a gyerek) tartják veled a kapcsolatot.


Ha pontos információt akarsz, keress meg egy ügyvédet, mert csak ott kaphatsz az aktuális törvényeknek megfelelö felvilágosítást.

2014. szept. 30. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

nyílt örökbe adásnál sem biztos,hogy tartják,csak tarthatják az örökbefogadó szülők a kapcsolatot! barátnőm két gyereket fogadott örökbe, nyílt örökbefogadás volt de egyik szülővel sem tartják a kapcsolatot ,pedig az édesanya szerette volna.

"A nyílt örökbeadás esetén a gyermek születése után rögtön az örökbe fogadó szülőkhöz kerül. A vér szerinti anyának a lemondás után minden joga azonnal megszűnik. A titkos örökbeadásnál a lemondás után a gyermek 6 hetes koráig van visszalépési lehetősége a baba biológiai szüleinek. - See more at: [link] "

[link]

2014. szept. 30. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
79%

Kérlek ne haragudj, hogy nem éppen a kérdésedre válaszolok, de leírnám a mi kis történetünket!


Férjemmel évek óta vágytunk egy kisgyermekre, de úgy volt, hogy saját gyermekünk spontán nem születhet.


Mind a ketten dolgoztunk, de a férjem egyik pillanatról a másikra hirtelen elvesztette az állását, ahol több, mint 10 éve dolgozott ez volt 2008.-ban.


Rá kettő hét múlva egy súlyos autóbalesetet szenvedtünk ahol én sérültem meg, és ennek következményeképpen én is elvesztettem az állásomat, férjem munkanélküli segélyt kapott, én pedig szociális segélyt sőt sajnos még hitelünk is volt, bár igaz volt egy kis régi parasztházunk ami saját volt. Az autóbalesetet követően 2 hét múlva megtudtam, hogy 6 hetes várandós vagyok, nagyon kellett volna örülnünk a hírnek, hiszen az orvosok csak a lombikban bíztak, de mi tele voltunk félelemmel, de egy percig sem gondolkodtunk abortuszon, vagy örökbe adáson, gondoltuk át fogjuk vészelni!


5 hónapos voltam mikor a férjem vissza kapta a régi állását, ahonnan létszámleépítés miatt küldték el, a válság oda is kihatott, igaz, hogy egy keresetből ami még a havi 100.000Ft-ot sem érte el, vártuk a mi első csodababánkat, szép lassacskán vásároltunk be, és nem mindenből a legdrágábbat, segítséget nem kaptunk senkitől semmit. Én a terhesség végéig szociális segélyen voltam a baba megszületését követően pedig Gyest+ Csp-ot kaptam. Nem nagy összeg...


3 hónapos volt a kislányunk mikor ismét teherbe estem a második csodababával, na ekkor ért el minket a legnagyobb aggodalom, de itt is mondtuk, megbirkózunk mindennel.


Így maradt a férjem keresete+ 1 gyes+ 2 családi pótlék, a rezsink és a hiteleink nehezen de megéltünk, mindig volt étel. 6 hónapos volt a kisebbik kislány amikor gondoltunk egyet a semmiből, és belekezdtünk használt cikkek értékesítésébe, ( magyarok vagyunk) pár hónapra rá kiváltottuk a vállalkozóit, el adtuk a régi házat vettünk egy nagyobbat kényelmesebbet hitelt nem vettünk rá fel, ennek már pár éve! :)


Mi soha nem gondoltuk volna, hogy ezzel fogunk foglalkozni, még álmunkban sem, férjem ugyan úgy dolgozik ugyan ott főállásban, mellette vállalkozó, és már 3 gyermekünk van, most már nincsenek anyagi gondjaink, nem kell kicentiznünk a pénzt, a gyerekeknek az ég világon mindenük meg van! Kopp Kopp! :)


A régi hiteleink sajnos még mindig nem futottak ki, a svájci franknak köszönhetően, de egyáltalán nem megterhelő ezeknek a kifizetése már.


Sosem felejtjük el, hogy honnan jöttünk, nem mondom, hogy egyszerű volt, meg most sem egyszerű, mármint a munkát összehangolni a gyerekekkel, de kitartunk, és igen sokszor nyúlik bele az éjszakákba egy egy nagyobb csomag takarítása és csomagolása, amit másnap szállítanak.


Megoldottunk mindent a lényege csak pozitívan! :)


Kitartást és sok erőt kívánok neked!

2014. szept. 30. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem jobb lenne ha nem orokbe adnad hanem ideiglenes nevelesbe adod vagy nincs valaki aki csaladba fogadna. Ez visszafordithato ha anyagilag helyrejosz tarthatod a kapcsolatot a gyerekkel az orokbefogadas meg vegleges a nyilt sem jobb.
2014. szept. 30. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
nem ügyvédhez kell fordulnod, hanem vagy alapítványokhoz, vagy a helyi TEGYESZ-hez... nyílt örökbe adásnál is van már 6 heted meggondolni magad... arra, hogy tartsd utána a gyermekkel a kapcsolatot nagyon kisi esélyt látok, az örökbe fogadó szülők esetleg abba szoktak belemenni (nyílt örökbe adásnál) hogy évente 1 képet egy levelet küldenek az örökbe adó anyukának, kapcsolattartásról én még nem hallottam... de ez nem is lenne se neked, se a gyermeknek jó... nyílt örökbe adás esetén mindenképp kell krízis tanácsadáson részt venned ezt megteheted mind a két helyen amit írtam, igazából egy pszichológus beszélget veled, megpróbál neked segíteni.. lehet lenne olyan megoldás is, hogy nem kéne örökbe adnod a babát... csak te nem tudsz róla... szülés előtt nem mondhatsz le a babáról nyílt örökbe fogadás esetén, titkosnál nem tudom... én azt javasolnám, hogy menj be a helyi TEGYESZ-be és kérj tanácsot... hidd el nagyon rendesek lesznek veled! (egy örökbe fogadó anyuka - nyílt örökbe fogadás volt nálunk) ha esetleg szeretnél kérdezni még valamit, ha tudok nagyon szívesen válaszolok neked!
2014. szept. 30. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az információk sajnos nem helytállóak!! Vagy a Tegyesznél vagy egy civil szervezetnél lehet jelezni az örökbeadási szándékot, mindegy mikor, akár a szülés után is. A védőnőnek ( a kórházban is van) mindenben segítenie kell. A tegyesznél általában titkos örökbeadásra van lehetőség (de nem kizárólag), civil szervezeteknél pedig csak nyílt örökbefogadásra. A titkos lényege, hogy nem találkoznak a felek, nem ismerik egymás adatait. A nyílt esetén viszont igen. Mindkettőben közös március 15-e óta, h a gyermek hat hetes koráig meggondolhatja magát az örökbeadó. Kívánom, hogy ne kelljen ilyen nehéz döntést hozni!!
2014. okt. 1. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Kései Sirató ***** válasza:

Nagyon nemes és bátor döntés, hogy nem választod az abortuszt, hanem inkább az örökbeadás felé hajlasz.

Én is így tudom, hogy 6 heted van rá, hogy meggondold magad.

Ha sokadik gyermek, akkor abszolút megértelek, én is ezt tenném.

2014. okt. 2. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
31%
Regen szerinted mibol tartottak el a gyerekeket , akkor meg a napi kenyereuk sem volt meg ! Nekem nagymamamek 11en voltak testverek es nagyon szegenyek megis feltudtak oket nevelni! Megfogod banni ha a sajat gyerekedet mas idegen embereknek adod !! Gondold at !
2014. okt. 24. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!