Orhidea* kérdése:

Van valakinek tipje, hogyan lehet rövid idön belül babát örökbefogadni?

Figyelt kérdés

2014. nov. 20. 13:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
51%
Ha nincsenek kikötéseitek a nem, kor, bőrszín (haj-szemszín) kérdésben, és nem fontos, hogy egészséges legyen, akkor viszonylag gyorsan kaptok gyereket. (jóval gyorsabban, mintha csakis hófehér, szőke kékszemű kislányt akarnátok pl.)
2014. nov. 20. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
nyílt örökbe fogadással. Ismerősömék 2 éve fogadtak örökbe egy kislányt, rá 3-4 évet vártak, 3 hósan kapták meg. Most meg egy kis fiút fogadtak örökbe, újszülöttet. Ez nyílt örökbe fogadással történt. Sokkal gyorsabb mint a titkos. Bár a veszélyei is megvannak, pl. meggondolhatja magát az anyuka a szülés után.
2014. nov. 20. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
titkosnál is meggondolhatja magát... szerintem a gyors örökbe fogadás kizárólag attól függ amit az 1-es írt... kérdezőnél nem tudom mit jelent a "rövid időn belül" ? pár hónap, vagy 1-2 év?
2014. nov. 20. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Nincs kikötés a hajszinre, de természetessen, szeretnénk ha fehér lenne és egészséges. Az hogy milyen gyorsan, nos külföldön élünk itt 2-7 év a várakozási idö. Èn 34, a férjem 38 éves, 35 év felett az itteni törvény szerint már csak 5 évesnél idösebbet lehet örökbefogadni, mert nem lehet szülö és gyermek között túl nagy a korkülömbség. Sajnos még csak most derült ki, hogy van egy genetikai rendelleneségem ami miatt nem sikerülhet végig kihordani a babát. Gondoltunk béranyaságra is, de mint rájöttünk az itt is és Magyarországon is illegális. Ha viszont babát szeretnénk örökbe fogadni akkor a kor miatt valahogy gyorsabban kellene hozájutni mint 2-7év.
2014. nov. 20. 17:23
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
hát annál gyorsabban csak a szerencsében bízhatsz... hogy véletlenül megismerkedsz egy kismamával aki épp örökbe szeretné adni a babáját és úgy dönt hogy nektek adja... (ami nem lehetetlen, mert nekünk is így lett 1.5 év várakozás után :) ) Magyarországon 45 év a korhatár újszülött babánál... és akkor is a te korodat nézik, mert te vagy a fiatalabb.. és nem úgy van hogy ha 46 éves leszel már csak 5 évest fogadhatsz, hanem akkor minimum 1 évest, tehát a korkülönbség max. 45 év lehet... bár nem tudom emiatt hazaköltöznétek-e :) várakozási idő itt megye függő is, nálunk (Győr-Moson Sopron megye)2-3 év, alapítványokat sajnos nem ismerem, de hallomásból ott is 3-5 éveket mondanak... szóval simán benne vagytok még akkor is ha kizárólag újszülött babát szeretnétek, csak ugye ahhoz haza kéne költözni :) ha bármi kérdésed van szívesen válaszolok amire csak tudok :) "3"
2014. nov. 20. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszi a biztató választ. Sajnos ahoz nincs lehetöség, hogy hazaköltözzünk, már munka-ház minden itt van. Az viszont jó lenne ha megírnád, hol-hogyan ismerkedtetek meg a kismamával? Esetleg van e olyan netes oldal ahol ilyesmivel foglalkozik? Mikre voltak szükségessek, hogy pont azt a babát kapjátok meg, vagy ilyenkor mi az eljárás?
2014. nov. 21. 10:19
 7/13 anonim ***** válasza:
Szerintem sokkal gyorsabban nem lehet, és ez nem véletlen. Egy baba örökbefogadása komoly, megfontolt döntést igényel, nem lehet hirtelen ötlettől vezérelve belevágni. Nyilván ez utóbbit akarják elkerülni a törvényes út betartásával járó hosszadalmas procedúrával.
2014. nov. 21. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Miquel : teljesen törvényes keretek között fogadtuk örökbe a babát... már túl voltunk minden procedúrán és másfél éve a várólistán voltunk mikor megismertem a kismamát...

kérdező: nem tudok ilyen oldalakról hol lehet megismerni így kismamát, én tényleg teljesen véletlenül ismertem meg, egy ismerősöm mesélte nekem,hogy képzeljem el van egy kismama ismerőse aki babát vár és örökbe szeretné adni (mellesleg pont pár nappal előtte álmodtam ezt, hogy ez az ismerősöm szól nekem hogy rohanjak be a tegyeszbe mert van egy baba és minket nem értek el :) ) abban a pillanatban még nem is gondoltam rá, hogy esetleg a mienk is lehetne ez a baba, csak hazafele az úton állt össze a kép hogy nem lehet véletlen az álom és hogy ezt megemlítette nekem (én hiszek ebben) felhívtam a férjem mit szólna nyílt örökbe fogadáshoz, mert alapból mi a titkosat választottuk, belement, felhívtam az ismerősömet, ha nincs ellenére a kismamának szívesen megismerkednék vele... másnap a kezemben volt a telefon száma... onnantól kezdve együtt jártunk vizsgálatokra, védőnőhöz, uh-ra, ott voltam a születésénél is és rögtön az én kezembe adták a babát :) természetesen közben bevontuk a tegyesz-t és miután kijött a kismama a kórházból mentünk együtt a gyámügyre ő a lemondó- mi az elfogadó nyilatkozatot aláírni...

szóval tényleg teljesen véletlen volt...

esetleg ha túl vagytok minden procedúrán felkeresheted a védőnőt (ha van külföldön), ha esetleg van kismamája aki örökbe szeretné adni a babáját és benne lenne nyílt örökbe fogadásba szóljon nektek... ennél többet nem hiszem hogy tudsz tenni... max még annyit, hogy imádkozol minden este a babáért :)

2014. nov. 21. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
még hogy mi a menete: nem tudom külföldön milyen törvények vannak, hogy zajlik... itt a kismamának el kellett mennie egy "krízis tanácsadásra" - pszichológus beszélgetett vele, és szülés után együtt kellett bemennünk a gyámügyre, ahol ott volt az örökbe fogadási tanácsadónk is velünk aki igazolta hogy a kismama részt vett a krízis tanácsadáson és ennyi.. semmi más nem kellett hozzá...
2014. nov. 21. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Mi még ott tartunk, hogy tudjuk milyen procedurán kell átmenni, mennyi a várakozási idö,amin mellesleg már egyszer túl voltam, de most újra kell az egészet csinálni. Nyílt örökbefogadásról viszont tegnap hallottam elöször, hogy létezik olyan is! Azt hiszem Nektek tényleg nagy szerencsétek volt ,hogy találtatok egy ilyen kismamát!
2014. nov. 21. 12:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!