Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Örökbefogadás alatt vagyunk,...

Örökbefogadás alatt vagyunk, vagy is már van egy kislány aki hozzánk került próbaidőre. Kérhetek segítséget?

Figyelt kérdés

1 hónapja van nálunk, de annyira változó a hangulata, egyik nap normálisan viselkedik, eszik, játszik, alszik, semmi gond vele. Másik nap ordít, hisztizik, nem eszik, nem alszik, csak folyamatosan sír. Nem lehet megvigasztalni semmivel, és senkivel. Pofozkodik, rugdos, teljesen kikel magából. 2 éves. Annyira el vagyok keseredve, hogy már tegnap annyira kiborultam hogy azt mondtam mérgemben hogy én ezt nem válalom. Tudom hogy türelmesnek kell lenni mivel a gyerek is össze van zavarodva, de annyira magamra veszem ezeket hogy teljesen kiborulok tőle. És azt sem tudom olyankor mit csináljak, hagyjam hisztizni vagy próbáljam lecsendesíteni, de az meg egyáltalán nem hat rá.

Segísetek nekem a tanácsotokkal, volt valaki ilyen helyzetben?


2014. nov. 27. 12:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
97%
Én a helyedben felkeresnék egy gyermekpszichológust, ő ezt tanultja tudja, biztosan sok hasznokat és okosat tud mondani.
2014. nov. 27. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
95%
Én is erre gondoltam. Biztosan tudnak segítséget adni ott, ahol az adoptálást intézitek!
2014. nov. 27. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
74%

Saját gyerek is ilyen :) Szóval első lépés a türelem! Hagyd, hogy tomboljon, majd öleld meg, ha kell 100x egy nap. Mondd el neki, hogy mit érez, mert ő nem tudja azonosítani. 'Most feszült vagy, de el fog múlni, és mi nagyon szeretünk és mindig itt leszünk neked." Akkor is mondd, nyugodt, szeretetteljes hangon, ha ő kiabál, meg fogja hallani. Csak mondd sokszor. Ez most egy ilyen időszak.


A második lépés, hogy nyugodtan kérjetek segítséget szakembertől, de ne úgy, hogy a "gyerek kezelhetetlen", hanem úgy, mint család, hogy tudjatok harmóniát teremteni.

2014. nov. 27. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Ajánlom a jövőben az "úgy beszélj, hogy érdekelje" c. könyvet (netről is letölthető). Sok hasznos praktika lesz benne! :)
2014. nov. 27. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
82%
Minden anyának eljön az a pont legalább egyszer (néha többször) az életében, hogy úgy érzi, kiborult, nem bírja tovább, ez nem fog menni, nem való nekem, jobbat érdemel a gyerek, hogy lehetek ilyen, többet vártam volna magamtól, rémes vagyok, stb. Tudd, hogy átmeneti időszak, tudd, hogy elmúlik az érzés, és tudd és érezd, hogy a legjobb helyen van a gyerek, mert neki pont most pont rád van szüksége! Több önbizalom, menni fog! ;)
2014. nov. 27. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
82%

ahogy előttem írták már kérj segítséget a TEGYESZ-től...

amit hozzátennék: belegondoltál abba hogy szegény pici lánynak milyen élete lehetett eddig? otthon lakott a szüleivel feltételezem egy ideig, különben már újszülött korában örökbe adták volna... onnét valami oknál fogva kiemelték vagy bántalmazás, vagy elhanyagolás miatt és bekerült egy intézetbe, ahol nem tudom hány gyerekkel együtt kellett élnie, felváltva más-más gondozónőkre bízva (mert ugye nem napi 24 órát dolgoznak) és utána jöttetek ti... 2 éves és már sok mindenen átment szegényem... iszonyú sok türelem és szeretet... ez hozhatja majd meg a változást... tudom nem lehet egyszerű ilyen helyzetben, de ezzel érhetsz el változást... de természetesen kérd ki szakember segítségét is (egy örökbe fogadó anyuka - igaz mi újszülöttet kaptunk így nem voltam ilyen helyzetben, de összefogva pszichológussal,sok-sok szeretettel-türelemmel próbálnám megoldani a helyzetet)

2014. nov. 27. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Születésétől fogva egy nevelő anyja volt. 2 hetesen került hozzá. Úgy hogy nem lehet azt mondani hogy kézről kézre került.
2014. nov. 27. 12:48
 8/14 A kérdező kommentje:
Csak arra tudok gondolni hogy hiányzik neki a nevelőanyja,mivel ő már tud emlékezni dolgokra, azért csak 2 éves. De viszont a párommal meg egész jól elvan.És ilyenkor érzem azt hogy nem leszek jó anya. Össze kell szednem magam, megfogadom a tanácsokat, mivel többen is egy véleményen vagytok. Köszönöm nektek így ismeretlenül is.
2014. nov. 27. 12:54
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
oké akkor nem az hogy össze-vissza volt, de 2 évesen egy teljesen új környezetet kell megszoknia, új emberekkel... ez nem megy egyik napról a másikra... tudom már 1 hónapja veletek van, de légy türelemmel... nevelőanyja amúgy mit mesélt róla? alapból egy nyugodt kislány vagy ott is voltak ilyen kitörései? - bár 2 éves kor körül jön egy dackorszak lehet épp kezdődik az is nála :) elhiszem hogy nem egyszerű de próbálj türelmes lenni...
2014. nov. 27. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Www.orokbe.hu
2014. nov. 27. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!