Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Akik válság esetén az örökbead...

Akik válság esetén az örökbeadást hangoztatják adtak már örökbe gyereket?

Figyelt kérdés
Félreértés ne essék, nem provokálni akarok. Nem szoktam abortuszt javasolni senkinek sem a kérdésekben mielőtt valaki ezzel is megvádolna. Csak mindig meglepődök rajta amikor egyesek azt írják hogy a nő az egészségügyi kockázatokat, a saját lelkivilágát tegye tönkre azzal hogy örökbe adja a gyereket. Ti örökbe tudnátok adni a gyereketeket?
2014. dec. 6. 11:25
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
23%
Az első kérdés az, hogy miért nem lehet normálisan védekezni. A második az, hogy miért nem lehet vállalni a felelősséget a tetteinkért, ha hibáztunk. És utána jön az, hogy ezt miként tesszük. Őszintén meglepődöm, amikor valaki a halált és az életet mérlegeli, és indok az, hogy "a nő a saját lelki világát" teszi tönkre az örökbeadással. Szomorú, hogy az, hogy az örökbeadás tönkretszi lelkileg egyértelmű, az, hogy bemegy egy kórházba, önként szétteszi a lábát és megöleti magában a magzatát az nem teszi tönkre lelkileg. Az megoldás, és még képesek egyesek felsorakoztatni hosszú listán az érveket, hogy ez a jó (?) megoldás. Nem adnám örökbe a gyerekem, de nem is vetetném el. Én vagyok felelős az életéért, és ha megfogant és bennem van, nem mondok le róla, semmilyen formában.
2014. dec. 6. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
79%

Nem tudnám örökbe adni. De akik ezt javasolják, azoknak is csak a szája jár, de ők sem adnák és nem is adták még örökbe a gyereküket.

Nem vagyok abortuszpárti, de az örökbe adás sokkal rosszabb lelkileg. Nem csak az anyának, hanem a gyereknek is. Ezen a fórumon is sok örökbe fogadott keresi az anyját. Legtöbbjük felnőtt korára lelkisérült lesz. A pszichológusok sokat tudnának erről beszélni.

2014. dec. 6. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
91%
Erre a kérdésre nem lehet jó feleletet adni. Hiába mondom, és minden porcikám azt diktálja, hogy nem adnám örökbe a saját gyerekemet, adódhat olyan válsághelyzet, hogy ez lenne a legjobb megoldás. De a válság egyedenként változik, arra sincs séma.
2014. dec. 6. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Amikor a kérdést felteszik már nem vált be a védekezés. Van egy ismerősöm aki spirál mellett lett terhes. Persze tudom erre mindjárt írni fogják hogy ő minimum két védekezési módszert használ de az belátható hogy a való életben ez nem úgy van, és nem is erről szól a kérdés.
2014. dec. 6. 11:38
 5/21 anonim ***** válasza:
32%

"Nem vagyok abortuszpárti, de az örökbe adás sokkal rosszabb lelkileg"


Bennem ez felveti a kérdést, hogy örökbeadni másoknak, akik babára vágynak, miért rosszabb, mint megölni? Ha az enyém nem lehet,ne legyen senkié sem? Ez nem birtoklási vágy inkább, mint szeretet?


Nincs bennem feszültség a témát illetően, mindenki úgy dönt erről, ahogy akar, csak azért szerintem lemondani a gyerekről és esélyt adni neki az életre, messze nem annyira feldolgozhatatlan, mint a tudat, hogy 30 ezerért megölettem, és esélyt sem adtam neki.


Én nem kerültem még ilyen helyzetbe, de az erkölcsi érzékem azt mondja, hogy ha nem tudom megoldani (és ez alatt a _bármit_ megtennék-et értem), de nem tudom megoldani, akkor inkább adnám más szülőknek, mint hogy megöljem.

2014. dec. 6. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
80%

Nem volt abortuszom (Spontán vetélésem sajnos igen), és örökbe sem adtam gyereket.


Én úgy gondolom, könnyebben túltenném magam azon, ha elvetetném, minthogy évekig kattogjon az agyam, hol lehet, milyen lehet az élete.

Buta hasonlat, de egy sok évig keresett, eltűnt kislány anyukája nyilatkozta egyszer, hogy úgy egy év után azt kezdte kívánni, inkább legyen halott, minthogy valahol szenvedjen, mert azt könnyebb lenne nap mint nap elviselnie. hasonló lehet ez is.

2014. dec. 6. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
30%

Nem tudom, hogy örökbe adnám-e. Most úgy érzem, hogy bármilyen nehéz lenne a helyzet, megtartanám.

Egyébként szerinted az abortusz nem kockázat a nő egészségére és lelki világára? Akkor már inkább az örökbe adás. Legalább nem kell megölni a babát és valaminek még örömet is szerezne vele.

2014. dec. 6. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
7. Nyilvan ez az adott no szemelyisegetol hogy mi a rosszabb neki.Van akinek az a rosszabb hogy elvetet egy magzatot akit meg nem latott,nem szulte meg valakinek az ha lemond az elo megszuletett gyermekerol.
2014. dec. 6. 12:35
 9/21 anonim ***** válasza:
90%

Én azt nem értem, hogy sokan a terhességet SEM tudják vállalni! Nem úgy van, hogy ma teherbe esik a nő, holnap örökbe adja, és mindenki. hepi. A kettő között van 9 hónapnyi várandósság, ami anyagilag, fizikailag és lelkileg is megviseli a nőt, főleg egy nem kívánt terhességnél. Nem mindenki mögött van támogató környezet.

Én nem voltam ilyen helyzetben, de szerintem a sok előítéletes nagyszájú sem.

2014. dec. 6. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
65%
Igen, én adtam örökbe, bár nem a szó szoros értelmében. Volt egy párom, akivel 6 hónapig voltunk együtt, nem tudtam, hogy nős. Mikor kiderült, elhagytam, majd kiderült, hogy terhes vagyok. A volt párom feleségének nem lehet gyermeke, és mivel 16 voltam, nem tarthattam meg. Így a kicsi az apukájával és az örökbefogadó anyukával él, ők a szülei. Nagyon fájt róla lemondani, de elvetetni nem tudtam, nem akartam megölni. Ma már 11 éves, néha kapok róla képeket, tudom, mi van vele. Jó helye van, boldog, és csak ez számít.
2014. dec. 6. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!