Mással is előfordult már, hogy a fogadott gyereke teljes érdektelenséggel fogadta az igazságot?

Figyelt kérdés
Két hete mondtuk el a 16 éves fiunknak, hogy nem vagyunk a vér szerinti szülei. Megvonta a vállát és ezt mondta: "ti neveltetek". Tudtam, hogy elfogadja, de aggasztó, hogy még csak meg sem lepődött. Többször beszélgettünk vele, nem kerüli a témát, de nem is kérdez, mintha tényleg nem érdekelné. Nem változott a viselkedése és az iskolában is szokásosan jól teljesít. Ez a látező legjobb, ami történhetett, de nagyon furcsa.
2014. dec. 9. 16:48
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Miert baj ez? O teged tekint anyanak, az hogy ki szulte nem erdekli most oszinten milyen kerdesre szamitottal? En orulnek a helyedben hogy ilyen jo a kapcsolatunk.
2014. dec. 9. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

nem akarja tudomásul venni, hogy ti nem vagytok a szülei


mert tudatában megrendíthetetlenül a szülei vagytok

stabil

nem akarja ezt kétségbe vonni azzal, hogy erről beszélni kellene vagy akármi

2014. dec. 9. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
az nem lehet, hogy már rég tudta egy "jóakarótó" vagy megtalálta az iratokat csak nem beszélt nektek róla? de az is lehet hogy tényleg nem érdekli, vagy egyelőre nem akar még beszélni róla, hanem megbeszéli egy barátjával (barátnőjével) amit gondol erről... sok minden lehet, de én is úgy gondolom,hogy örülj neki, hogy nem dúl-fúl hogy eddig titkoltátok...
2014. dec. 9. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát rohadt szerencséd van vele, mert nekem az első reakcióm a "csesszétek meg, hogy csak most szóltok" lett volna. Sanszos, hogy már tudta, mert nagyon nagy flegmának kell lenni ahhoz, hogy egy ilyen helyzetben az ember így reagáljon.
2014. dec. 10. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Örülj neki. Nálunk nyílt örökbefogadás volt, ezért a lányom tudta, hogy van valahol egy néni aki őt szülte, de ez kicsiként nem nagyon zavarta. Viszont ahogy nő egyre jobban látom rajta, hogy úgy érzi ő valakinek nem kellett. Ami szomorú mert mi meg mindent megteszünk érte.


Lehet még nem áll készen beszélni róla, vagy már tényleg tudta valahonnan.

2014. dec. 10. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szerintem már tudott róla, és volt ideje feldolgozni. Más kérdés hogy a legrosszabb variáció, amikor már majdnem felnőtt korban mondja el a szülő a gyerekének ezt. Úgyhogy ne aggódj, valamikor ő már korábban megküzdött ezzel egyedül.
2014. dec. 14. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
örüljetek, hogy így reagált, viszont ha tényleg nem érdekli, akkor nem szabad ráerőltetni a témát, hogy úgy érezze, mintha ez probléma lenne.
2014. dec. 17. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
39%
Vagy tudta,sejtette,vagy nagyon nem normális a reakció és ennek lesz még visszhangja.Az sincs rendben,hogy erről csak most esett csak szó.
2015. jan. 3. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Lehet hogy sejtette előtte, mert fura hogy azonnal azt mondta.

Azért én pár percig le lennék súlytva, meglepődnék, de valószínűleg utána én is azt mondanám, hogy ti neveltek, ti vagytok a szüleim

Csak a vérség még nem tesz apává. ahogy anyává sem.

2015. jan. 8. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!