Lehetőleg egy szakmabeli beszélne nekem arról jó részletesen, hogy mi történik egy az anyja által a kórházban hagyott gyermekkel születése után?

Figyelt kérdés
Az anya még elnevezi, vagy van, akit már nem az édesanyja nevez el? Most tegyük fel, hogy az anya kórházban szül, de kijelenti, hogy nem viszi haza a gyereket. Mi következik ezután? Hová kerül a gyermek? Ha nagyobb, hogy van megoldva az óvodai/iskolai elhelyezése? A gyermekotthonokban korosztály szerint csoportosítva vannak, vagy vegyesen? Mindent írjatok le amit tudtok, kérlek! Köszönöm a segítséget!
2014. dec. 14. 22:24
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Én nem vagyok szakmabeli,de állami gondozott voltam, tudok egyet s mást...


Ha az anya a kórházban hagyja a babát, szerintem a pár nap eltöltött nap után a helyi csecsemőotthonba viszik a babát, és valószínű, hogy utána idővel örökbefogadó szülőket keresnek majd a gyermeknek (remélhetőleg).

Én idősebb koromban kerültem állami gondozásba ikertesómmal együtt, nálunk maradt a régi felállás, maradt a suli minden, ahova jártam még amikor a szüleink neveltek minket.Az más tészta, a testvéremnek nem mert őt elbocsájtották, így neki kerestek másik iskolát. Én úgy vettem észre a bent eltöltött évek alatt, hogy a gyermek képességeinek megfelelően keresnek nekik óvodát illetve iskolát. Persze vannak zárt intézmények, ahol helyben van iskola és óvoda is. Ahol mi voltunk oda csak lányok kerültek be 12 től 18 éves korig. Más helyeken viszont más korosztályok is vannak egy "házban", a 4 évestől a 14 évesig például. A korosztályt nem nagyon figyelik szerintem, legalábbis itt ahol én lakom és rendszeres látogató vagyok, ez a helyzet sajnos amit én nem tartok jónak, főleg a kicsikre nézve.. :(

2014. dec. 14. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
én örökbe fogadó szülő vagyok, innét vannak információim. :) - tehát, az hogy ki nevezi el a babát attól is függ, hogy titkos vagy nyílt az örökbe fogadás... titkos örökbe fogadásnál nem ismeri egymást az örökbe adó és örökbe fogadó, így a szülőanyuka ad nevet a babának.. a mi esetünkben nyílt örökbe fogadás volt, hónapokig együtt jártam vizsgálatokra a kismamával a szülésnél is ott voltam és a szülőanyuka megengedte, hogy mi adjunk nevet a babának, így rögtön az általunk választott nevet kapta a kisfiunk. Nem kerülnek csecsemőotthonba azok a babák akiket otthagynak a kórházban, hanem rögtön telefonálnak a soron következő örökbe fogadó párnak és mehetnek is megnézni, ismerkedni vele... mi 1 hét után a kórház újszülött osztályáról vihettük haza, azért kellett 1 hetet várni mert a kismama csak szülés után mondhat le a babáról, meg kellett várnunk, hogy kiengedjék a kórházból, együtt el kellett menni a gyámügyre aláírni a papírokat és ugye ott még pár nap volt míg elbírálták, de nagyon gyorsak voltak szerencsére:) az otthagyott babák is az újszülött osztályon maradnak addig míg az örökbe fogadó szülők meg nem kapják a hivatalos papírt hogy hazavihetik, de itt is pár napról beszélünk csak. Otthonokban én úgy tudom már nem sok gyermek van, van ismerősöm aki odakerült, ott kortól-nemtől függetlenül 1 helyen voltak, mivel ugyanabban a városban volt az otthon ahol eredetileg is lakott, így maradt a saját iskolájában. De most már ahogy lehet nevelőszülőkhöz helyezik ki a gyerekeket,itt is kortól nem-től függetlenül vegyesen (van nevelő szülő ismerősöm ezt innét tudom :) )Itt gondolom attól függ az iskola-óvoda váltás, hogy hol lakik a nevelőszülő, megoldható-e az, hogy ne kelljen váltani. ha van még kérdésed kérdezz, hátha tudok válaszolni :)
2014. dec. 15. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
még annyi, hogy a mi esetünkben, hogy a kórház rögtön tudta, hogy a babát örökbe adja a szülőanyuka, őt a nőgyógyászatra vitték le a szülészet helyett szülés után és ő, utána már nem is látogathatta a babát, csak és kizárólag mi és a mi családtagjaink mehettek be a babához látogatási időben... gondolom ez titkos örökbe fogadásnál ha a szülőanyuka rögtön jelzi az örökbe adást ugyanígy zajlik, ha csak úgy otthagyja mikor mehetnének együtt haza, akkor gondolom végig vele van, csak ő "meglóg" a kórházból a végén, a baba nélkül...
2014. dec. 15. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
még mindig eszembe jutott valami :) csecsemőotthonba azok az otthagyott babák kerülnek, akiket nem akarnak örökbe fogadni valamilyen súlyos betegség-vagy fogyatékosság miatt... őket tényleg csecsemőotthonba viszik...
2014. dec. 15. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy tudom, hogy titkos örökbefogadás esetében is első körben a szülőanya (vagy a vér szerinti apa) vezetéknevét + vmilyen keresztnevet kap a gyerek (az anya elnevezi, ha ő nem teszi meg, akkor hasraütésszerűen kap vmilyen keresztnevet), melyet az örökbefogadás után az örökbefogadó család vezetéknevére módosítanak.


Szóval, ha az anya nem akarja hazavinni a csecsemőt, és nincs jelöltje a nyílt örökbefogadáshoz, akkor a gyerek csecsemőotthonba kerül, és a tegyesz megpróbál neki örökbefogadó családot keresni.

2014. dec. 15. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
75%
Általában már a kórházból az új szülők viszik haza a csecsemőt, olyan nagy a sorban állás értük, hogy nem kell csecsemőotthonba vinni őket. Ha már nagyobbak, 12 éves korig lakásotthonokba helyezik el őket, itt olyan mintha egy nagy családban élne, vannak szülők, és testvérek. 12 éves kornál idősebb, vagy súlyosan problémás gyerekeket és fiatalokat pedig intézetbe viszik, ami olyan mint egy kollégium.
2014. dec. 15. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat! Nagyon hasznosak voltak, sokmindent máshogy gondoltam, még jó, hogy feltettem a kérdést.

Még egy pár kérdést, ha nem bánjátok, feltennék, de a gyermekotthonos verziónál maradjunk, tehát senki nem fogadja örökbe a gyereket.


1. Miért van az, hogy néhány gyerek nem örökbefogadható? (Nem beteg a gyerek)

2. A gyermekotthonban meg van tartva a születésnapjuk a gyerekeknek? Kapnak ajándékot?

3. Van a gyerekeknek valami személyes tárgyuk azon kívül, amit a gyermekotthonban szükséges ellátáson felül kapnak (pl. telefon, hangszer, ilyesmi?)

4. Ha egy gyereknek nem tudják az apja vezetéknevét, és az anya lemond róla, a vezetéknevet is hasraütés szerűen adjk? Ha igen, akkor ennek van köze pl. az akkori évszakhoz/naphoz?

2014. dec. 15. 14:00
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem minek pontoztak le, mi ezt tanuljuk, tehát szakmabelinek számítok. na mindegy. Ezen az oldalon sok a korlátolt. Hogy a kérdésedre is válaszoljak. Sok esetben azért nem örökbefogadható, mert a szülők nem mondtak le a gyermekről. Persze ezt is ki lehet cselezni, ha két évig egyáltalán nem tartják vele a kapcsolatot, akkor örökbefogadhatóvá válik. Igen, ott is ünneplik a születésnapokat, viszik őket kirándulni, egyéb programokra, nyári táborokba, vannak mikulás és karácsonyi ünnepségek. Ha a szülők szeretnének velük találkozni azt is megtehetik. Mi most voltunk nemrég velük a Fővárosi Nagycirkuszban, nagyon élvezték.Egyáltalán nem úgy kell elképzelni mint a filmekben.
2014. dec. 15. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Folytatás: Persze hogy vannak személyes tárgyaik, névnapra, születésnapra kapnak ajándékot, a szobák falain poszterek, képek vannak, saját ágynemű, plüss, kedvenc játék vagy könyv. Rengeteg cég és önkéntes szervezet küld ajándékokat nekik, amit meg is kapnak, így egész szép gyűjteményük van már. A ruháik is divatosak, tiszták, a nagyobbak maguk választhatják ki mit vegyenek meg nekik.
2014. dec. 15. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

5. válaszoló vagyok.


1. Ha a szülőnél veszélyeztetett a gyerek, vagy elveszik tőle vagy ő adja otthonba a gyerekét, de nem mond le róla.


2. Megtartják, ez része a nevelési, gondozási folyamatnak.


3. Lehetnek személyes tárgyaik.


4. Az anya adatai alapján kap nevet. Pl. Kissné X. Y., akkor a gyerek Kiss Z. lesz. Ha X. Y., akkor a gyerek X. Z. lesz.

2014. dec. 15. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!