Hogyan fogadhatnék örökbe ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok, édesanyámmal élünk egy családi házban. Mindketten dolgozunk, én vállalkozóként, így elég jó körülményeket tudunk teremteni.

2-3-4 éves roma (de az sem baj ha nem roma) kisgyereket szeretnék örökbe fogadni, de az új Ptk. szerint erre csak 25 éves kortól van lehetőség.

Mit tudnék tenni? Nagyon szeretném, de olyan tehetetlen vagyok így... :(



2014. dec. 27. 23:25
 1/4 anonim ***** válasza:
Miért szeretnéd? Nincs párod, fiatal vagy, mi a motiváció?
2014. dec. 28. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
semmit nem tudsz tenni, csak várni még 5 évet... de engem is érdekelne 20 évesen egyedülállóként (?) miért gondolkodsz ilyenen?
2014. dec. 28. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Igy sehogy.
2014. dec. 28. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Sajnos én sem tudok más megoldást, mint a várakozást... - Ha a gyerekeken szeretnél segíteni, addig esetleg lehetnél önkéntes gyerekotthonban, vagy hátrányos helyzetű gyerekeknél. - Egyrészt segítenél, másrészt jobban megismerhetnéd a helyzetüket. - Hidd el, nagyon nem egyszerü nekik, és ha majd 9r9kbefogadsz, sokat fog segíteni a problémák kezelésében ...
2014. dec. 31. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!