Gyermek örökbefogadás?

Figyelt kérdés
Állami gondozásban lévő gyermekek örökbefogadásán gondolkozok. Segíteni szeretnék nagyon is nekik ezzel kapcsolatban lenne kérdésem. 2-3 gyermeket örökbe fogadnák nem biztos hogy eltudnám tartani a leendő munkám mellett. Vagy esetleg vannak rájuk valamilyen támogatások, esetleg fizetés? Ha igen akkor mennyi és ez gyermekenként emelkedik? Szeretnék segíteni pár gyerkőcön de nem vagyok benne biztos hogy teljesen tudnám e támogatni őket ezért kérdezném.

2014. dec. 31. 23:44
 1/5 anonim ***** válasza:
csp... az egy gyerekre 12E, 3 gyerekre már 16E/fő. abból gyereket nem lehet eltartani, de nem is adják csak úgy oda, komoly szűrések vannak, még komolyabb feltételekkel. egyébként nagyon sok gyerek nevelőszülőknél él, azért adnak fizetést. viszont akik intézetben vannak, többségben nem fogadhatóak örökbe. pl. évente kapnak egy levelet valamelyik szülőjüktől és máris nem befogadhatóak... :(
2015. jan. 1. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Értem sajnos nem lettem boldogabb :( de köszönöm a választ. Szerintem a szűréssel nem lenne probléma. Látom nem éri így meg a gyermek szempontjából a nevelőszülősség mert nekem esne rosszul ha nem tudnák megadni neki mindent mit szeretne és nem lehetne boldogabb..
2015. jan. 1. 00:47
 3/5 anonim ***** válasza:

örökbe fogadásnál tényleg csak CSP van hisz úgymond ő a saját gyermeked lesz de ha nevelő szülő szeretnél lenni, ott van más juttatás is


[link]

2015. jan. 1. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm szépen a választ! Azért már csak boldogítóbb, így könnyebben lehet segíteni pár gyerkőcön legalább. Boldog új évet kívánok önnek!
2015. jan. 1. 13:08
 5/5 anonim ***** válasza:
Boldog Új Évet! :) de tegeződjünk.. annyira nem vagyok még öreg :) (39 N)
2015. jan. 1. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!