Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Az örökbefogadás/örökbeadás...

Az örökbefogadás/örökbeadás látszik a gyerek anyakönyvi kivonatán? Hol lehet kideríteni ha örökbe fogadtak? 18/L

Figyelt kérdés

2015. jan. 3. 13:50
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
94%

Megkérdezed a szüleidtől?


Az enyémen nem látszik. Titkos örökbefogadás volt, állami szerveken keresztül, nem magán úton. A papírjaimon semmi nem látszik, születési névnek is az van beírva, amit a szüleimtől kaptam, nem az, amit a biológiai anyámtól (vagy a jelenlévő orvostól, nővérektől).


Nekem elmondták kb 3 éves koromban, felfogtam, de nem sérültem meg. Ha titkolták volna, akkor lett volna egy bizalmi törés a kapcsolatunkban, de nem utáltam volna meg őket, csak próbáltam volna megérteni, hogy miért nem bíztak abban, hogy kezelni tudom a helyzetet.


Felneveltek és szerettek, ennél többen nem kívánhattam volna az életben. Az, hogy nem ők a biológiai szüleim? Nagy ügy. Mást a saját anyja nem szeret ennyire, mint engem ők. Sőt, a saját "anyám" nem szeretett ennyire, mert lemondott rólam. Lehet azzal jönni, hogy jaj szegény, milyen rossz lehetett neki, biztos a körülmények kényszerítették rá, és hogy örüljek, hogy nem vetetett el, de ez is pont ugyanolyan találgatás és következtetés, mintha azt mondanám, hogy el akart vetetni, de nem sikerült, vagy hogy kidobott a kukába és ott találtak meg. Nem tudom, és nem is érdekel, lemondott rólam, éljen ezzel a döntéssel együtt ő, és nem én. Nekem szerető, gondos család jutott, amiért végtelenül hálás vagyok, és semmiért nem fordulnék a szüleim ellen- akkor se, ha eltitkolták volna, hogy örökbe fogadtak.


Miért nem ülsz le velük, és beszélgetsz erről? Mondd el, hogy neked ez se számítana (remélem, így érzel), és hogy ugyanúgy szereted őket, csak szeretnéd tudni. ehhez viszont jogod van, tudni, hogy honnan jöttél. (Egy időben én is kerestem a "gyökereimet", meg is találtam, ami azt illeti, de végül nem vettem fel a kapcsolatot vele, amiatt, amit fentebb írtam.) Megértem, hogy kíváncsi vagy, de alaposan mérlegelj minden lehetőséget.


Az is lehet, hogy esetleg csak anyukád, vagy csak apukád gyereke vagy, és az után ismerkedtek össze, hogy te már megvoltál, összeházasodtak, nevelnek, mint közös gyereket, és nem tartották lényegesnek. hogy biológiailag kik a szüleid. Esetleg (remélem nem) anyukád megcsalta apukádat, és "kakukkfiókaként" hozott a családba, amiről apukád nem is tud.


Óvatosan kell ilyenkor eljárni, hogy minél kevesebb ember sérüljön lelkileg, érzelmileg. Fontos, hogy te ne haragudj senkire lehetőség szerint, magadra főleg ne. Mindenki hibázhat az életben, és azért vagytok család, hogy támogassátok egymást!


Nem a vér köt össze benneteket, hanem a szeretet. Nekem, számomra az az anyukám, aki ápolt, amikor beteg voltam, és akit a mai napig felhívok, ha valami bánt.

2015. jan. 3. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
75%
A születési anyakönyvi kivontaton nem látszik. Viszont van rajta egy info, ami alapján el lehet indulni: a születés helye. A születés helye szerinti illetékes gyámhivatal tud/köteles információval szolgálni az illetékeseknek (amennyiben nagykorú vagy, érdeklődhetsz, de valóban jobb ötlet ezt családon belül megbeszélni)
2015. jan. 3. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 mi a fene ***** válasza:
100%
A kivonat kiállitás dátuma, éve folyószáma. Ugyanis ha újra anyakönyveznek az új adatokkal, akkor nem a születés éve szerinti a folyószám.Ha titkos volt az örökbefogadás, akkor nem kapsz infót sehonnan. Az előttem szóló olyan szépen leirta ennek a lényegét, hogy elmenne egy esszének. Gondolkozz el rajta.
2015. jan. 4. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
82%
3-asnak igaza van az anyakönyvi kivonat kiállítási dátuma amin látszik... ha örökbe fogadtak, akkor születésed után minimum pár héttel később állították ki... (én fiamnak 4 hónappal később, pedig mi hoztuk haza a kórházból )
2015. jan. 4. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
10%
Hülyegyerek, kérdezd meg szépen.
2015. jan. 5. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
59%
09:29-es! Az én lányomnak is más az anyakönyvi kivonat kiállításának a dátuma, mert 9 hónaposan változott meg a neve. Az előző ak-t bevonták (de én lefénymásoltam :-)), tehát ez nem mérvadó!
2015. jan. 5. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
55%
persze ha megváltozik a név igazad van, akkor nem az, bár ezt nem is szokták eltitkolni a szülők :) - meg azért elég ritka ha egy gyereknek megváltozik a születési neve... mindenesetre a dátum miatt már rá lehet kérdezni, hogy mi történt...:)
2015. jan. 5. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Engem inkább az érdekelne, hogy miért gondolod, hogy örökbe fogadtak?
2015. jan. 7. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
17%

Nem írtad, hogy miért gondolod ezt és azt sem, hogy jó volt-e a gyerekkorod? De őszintén, ha csak nem az orosz maffia üldözte a családodat (és anyád azért adott örökbe, hogy az életedet metse), akkor anyádnak nincs mentsége, hogy miért dobott el. 10 hónapig (igen a terhesség nem 9 hónap, hanem 40 hét, ami 10 hónapnak felel meg) hordott a szíve alatt és megszült (ami egy több órás, fájdalmas folyamat!). Ha ezek után anyagi jólétből (vagy egy gyökér miatt, aki még nem akart gyereket) képes volt eldobni téged, akkor nem érdemelte meg, hogy legyél neki! Egy Anya meghalna a gyermekéért és, ha fontosabb volt neki bármi más, mint Te, akkor nem érdemelt meg téged és örülj, hogy nem egy olyan anya? mellett kellett felnőnöd, aki arra sem képes, hogy veled törődjön. Ennél még a kutya is jobb!!Az legalább védi a kölykét!

Bár szerintem nincs az az anya, akinek nem a gyermeke az első, ha mégis van ilyen azt ne nevezzük anyának, az csak egy tévedés!

2015. jan. 8. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Jászay András ***** válasza:
9/9-nek: Ha a hónapok négyhetesek lennének, igazad lenne, de csak a február négyhetes. Szóval igenis, 9 hónap!
2015. jan. 8. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!