16 hónapos kislánynak mennyi esélye van az örökbefogadásra?

Figyelt kérdés
Egyik barátnőm úgy döntött, hogy lemond a gyermekéről. A családban senki nincs, aki magához tudná venni, anyuka pedig hajthatatlan, már fel is vette a kapcsolatot az illetékes szervekkel. Én nagyon sajnálom a kislányt, ha megtehetném, örökbe fogadnám, de sajnos a saját gyerekeim mellé már nem tudok bevállalni egy negyediket :( Viszont aggódok, hogy a kislány nem marad-e otthonban nagykorúságáig. Tüneményes kislány, és még nem jár, nem beszél, de nagyon okos, értelmes. A szívem szakad meg érte :(
2015. febr. 6. 17:23
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
93%

Jézusom szegénykém! :( 17 hónapos a fiam...én belehalnék ha elveszíteném!

Rengetegen vannak akik örökbe szeretnének fogadni gyerekeket/babákat. 16 hósan azért még elég pici...szerintem jó esélyei vannak! Nagyon remélem jó helyre kerül a picilány!

2015. febr. 6. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Szegeny pici lany :-( Remelem szereto csaladba kerul. Szabad tudni miert dontott igy?
2015. febr. 6. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Úgy tudom, a pici babák után a 3 év alatti korcsoportot fogadják legszívesebben örökbe.

Minden bizonnyal hamar megtalálja egymást a kicsi lány és az új családja.

Szívből kívánok neki minden jót!

2015. febr. 6. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Azért mondott le róla, mert nem tudja szereti, aminek szerintem pszichés oka lehet, de hiába mondtam neki, hogy menjen szakemberhez, addig pedig ne mondjon le a piciről, de nem hajlandó tovább nevelni.

Már terhesen is arról áradozott, hogy neki tökéletes gyereke lesz és végre lesz mire büszkének lennie. Aztán ment a kesergés, mert a lánya csúnyácska újszülött volt (mára nagyon formás pici lány), de vigasztalta magát, hogy ha nem is szép, de zseni lesz. Aztán minden mozgásfejlődési szakasznál ment a sírás, hogy az ő lánya "debil", mert mindenben le van maradva. Hiába mondta neki védőnő, orvos, gyógytornász, hogy semmi baja a gyereknek, ő csak sírt, hogy nagy csalódás neki a kislány. Egyébként mindent épp időre csinált, de ez nem volt elég, mert anyuka azt szerette volna, ha dicsekedni tud a gyerekkel.

Az utolsó csepp az volt nála, mikor két hete elindult a 14 hónapos lányom, az övé meg még mindig kapaszkodva lépeget. Azóta alig bír ránézni szegényre.

Valahol a szívem mélyén úgy érzem, hogy jobb helye lenne egy szerető családnál, csak attól félek, hogy nehogy egy intézetben nőjön fel :(

2015. febr. 6. 18:40
 5/16 anonim ***** válasza:
87%
Ennel kis tulzassal barhol jobb helye lesz. Az ilyennek nem valo gyerek, ne haragudj. Bar nem akarok elhamarkodottan itelkezni, lehet, hogy csak orvosi segitsegre lenne szuksege.
2015. febr. 6. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
90%
Szegény picilány :-( Megszakadna a szívem érte. Az enyém 12 hónapos. Nagyon remélem, hogy talál magának egy szerető családot :-(
2015. febr. 6. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
én örökbe fogadó szülő vagyok, hidd el csak addig fog intézetben maradni, míg összeismerkedik az örökbe fogadó szülőkkel... rengetegen várnak babára, és nagyon-nagyon sokan 2-3 éves korig adják meg a korhatárt :) szóval ne félj, nem fog ott maradni - legalábbis akkor nem, ha tényleg aláírja a lemondó nyilatkozatot az anyuka
2015. febr. 6. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
63%

Remélem ez csak egy provokatív, elméleti kérdés, mert belegondolni is iszonyú, hogy ha igaz, min kell annak a kis csöppségnek már most átmennie. :-( 18 hónapos a kisebbik gyerkőcöm...sose tudnék így gondolni rá...bármit megadnék nekik/értük.

Ilyen pici babát nagyon sokan szívesen örökbe fogadnáknak, ez nem is kérdés, csak ahhoz a vsz szülőknek le kell hivatalosan mondani róla. Ha ez a szándék komoly, jobb lenne mielőbb lépni sztem....a pici érdekében!

2015. febr. 7. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
93%
Ha valóban nem szereti az anyja, akkor azt a kislány pontosan érzi és iszonyatos lehet így az élete. Szóval, szerintem is adja így örökbe a barátnőd, mert akkor lesz esélye annak a kicsi lánynak egy olyan családban felnőnie, ahol remélhetőleg szeretni is fogják őt, de nagyon. A barátnődet pedig próbáld elvinni valahogy orvoshoz, mert kell neki a segítség. Amúgy pont abban a korban van, amikor még szívesen örökbefogadják, szóval szerintem hamar lehet családja neki. Az én fiam is mindent picivel később csinált, mint azok, akik vele egy időben születtek. Most 12.5 hónapos és nem jár, pedig a nála egy hónappal fiatalabb ismerős baba már tud önállóan járni, de nem hinném, hogy emiatt haragudnom kellene a kisfiamra. Normális szülőnek a gyereke mindig a legügyesebb, legokosabb és legszebb a világon és nem foglalkozik a más gyerekével.
2015. febr. 8. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
94%
16 hónaposan, ha az anyuka lemond róla és nem csak nevelésbe adja, rövid időn belül SZerető családba kerül a kicsi. - Gond akkor lehet, ha anyuka nem mond le, vagy ha még pár évig húzza az időt. - Sajnálom őket. - Remélem, ha jobban lesz, nem bánja majd meg...
2015. febr. 8. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!