Kérheti-e az anya az adatai teljes titkosítását, mikor árvaházba adja a gyermeket?

Figyelt kérdés
Mik a feltételei ennek? Ha ez megtörténik, akkor a gyermek semmilyen módon nem kerülhet kapcsolatba az anyjával illetve nem is tudhat róla semmit?

2015. márc. 4. 18:00
 1/9 anonim ***** válasza:
A gyerek kerheti a verszerinti szulei adatait, akkor megkeresik, h kerik, h nyilatkozzon arrol, h odaadhatjak neki.
2015. márc. 4. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Olyan egyebkent nincs, h arvahaz.
2015. márc. 4. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Akkor gyermekotthon, ha úgy tetszik. :)

Egy történethez kell, nem konkrét esetről van szó.

2015. márc. 4. 18:25
 4/9 anonim ***** válasza:
ha lemond a gyermekről és ezáltal örökbe adható lesz a gyermek, akkor ha csak nem nyílt az örökbe adás (tehát a szülőanya ismeri az örökbe fogadót) tehát ezen kívül a szülőanya adatai titkosítva vannak, és ahogy az első írta a gyermek 18 éves korában kérheti hogy keressék meg a a szülőanyját, de akkor is csak akkor kaphatja meg az adatokat, ha ebbe akkor a szülőanya beleegyezik (te írod a könyvet?:) ) ha csak beadja gyermekotthonba és nem mond le róla, akkor az adatai nem titkosak, hisz elméletileg nem mondott le róla, arra számít, hogy valamikor magához tudja majd még venni, de ha nem látogatja, nem telefonál neki, akkor ha jól tudom most fél év múlva kezdi el a gyámügy az intézkedést, hogy örökbe adható váljon a gyermek, és akkor megint ott vagyunk, hogy ha örökbe fogadják, már nem adhatók ki az adatai :)
2015. márc. 4. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a válaszokat!

Igen, én írom a könyvet. :)

2015. márc. 6. 12:50
 6/9 anonim ***** válasza:
A nyílt örökbefogadás azt jelenti,hogy a biológiai anyának az örökbefogadó anya küldhet képet a gyermekről vagy írhat róla és nem feltétlenül ismerik egymást. Engem örökbefogadtak és titkos volt ennek ellenére tudtam,hogy hívják a biológiai "szüleimet". Vannak papírjaim amit a mostani szüleimnek küldtek. Bírósági végzések,lemondó nyilatkozat és ehhez hasonlók. Tulajdonképpen ez se annyira titkos mert ezt tudom anélkül,hogy a gyámügyhöz kellett volna mennem,hogy bármit is elmondjanak. Mikor beadod a nyilatkozatot akkor értesitenek kell irnod pár sort magadról és a párosról és arról,hogy miért fogadnál pontosan örökbe. Ezt elbiraljak és ha van gyerek akkor felhívnak. Elmész megnézed ha egymásra találtok akkor járhatsz be hozzá amíg olyan kapcsolat nem kezd el kialakulni köztetek,hogy elvihetsd magaddal. Kell menni pszichológushoz aki elbeszélget veled. Kell benyújtanod egy papírt arról hogy mennyi a jövedelmed és a házad is megnézik. Nagyjából Ennyi de sokkal több. Izgalom,idegesség és rengeteg idő. Rám másfél évet vártak pedig engem két naposan hagytak ott a kórházban. Remélem tudtam segíteni Neked! :)
2015. márc. 7. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
6-os, nyílt örökbe fogadásnál mindenképp ismeri a szülőanya az örökbe fogadót, hisz együtt kell bemenniük a gyámügyre és ott az örökbe adó kifejezetten annak az örökbe fogadónak a javára mond le a babájáról (én örökbe fogadó vagyok, nyílt örökbe fogadással lett gyermekünk) abban viszont igazad van, hogy a titkosnál is a neve szerepel a papírokon az örökbe adónak én nem tudom miért a címre gondoltam, mikor a kérdező megkérdezte az adatokat, mert azt csak a gyámügy adhatja ki ha beleegyezik az örökbe adó :) szóval bocsánat kérdező a neve tényleg minden esetben kiderül csak a többi adat titkos a zárt örökbe adásnál és azt is elfelejtettem írni, hogy 16 éves korában ha az örökbe fogadók is beleegyeznek, akkor már ennyi idősen is keresheti a gyámügyön keresztül az örökbe adóját, 18 éves kora után viszont nem kell az örökbe fogadók engedélye sem
2015. márc. 7. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Akkor ezek szerint, egyaltalan nem tudja eltitkolni a szuloanya, a kiletet?

Nem is ertem, hisz gondolom azert is valasztja vki a titkos orokbeadast, hogy a gyermek ne tudjon rola semmit.

De akkor igy nezve, lenyegebben akkor tok mindegy , milyen modon mondunk le a gyerekrol...hhmm.

2015. márc. 8. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
8-as de az is kivitelezhető... ha valaki beteszi az inkubátorba a babáját :) akkor soha senki nem fogja tudni ki a szülőanya, ebben az esetben ugye a gyermek sem tudja megkeresni... szerintem az, hogy a neve szerepel egy papíron, nem sok mindenre elég, pláne ha hétköznapi neve van a szülőanyának, extra névnél is akkor derítheti ki, ki is ő és találhatja meg a gyermek ha a szülőanya fent van egy közösségi oldalon és nem titkosítja az adatlapját :) (itt a fényképre gondolok hogy esetleg hasonlóságot talál ) szóval azért mert szerepel egy név még nem olyan könnyű megtalálni a szülőanyát, mert a nevén kívül minden más adat csak a gyámügyön szerepel
2015. márc. 8. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!