Ha egy nő örökbe kell, hogy adja gyermekét, akkor megnyugtatóbb számára, ha ismeri (kiválaszthatja) az örökbefogadó szülőket?

Figyelt kérdés
Ez a nyílt örökbefogadás. Vajon inkább ez a feldolgozhatóbb egy szülő nőnek, vagy az, hogy teljesen a gyámügyre bízva idegenek fogják eldönteni a baba sorsát? Tudom, hogy ez nem egyszerű döntés semmilyen esetben... de ha mégis meg kell tennie.

2015. márc. 8. 09:54
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

és ez kérdés?

jóhogy megnyugtatóbb, ha tud róla..

2015. márc. 8. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
8%
a nyílt jobb.legalább nem azon gondolkoznod,hogy mi lehet vele,jó helyen van-e.sajnos még mindig van,akik a támogatásért fogadnak örökbe,és kb.cselédnek használják. jobb tudni,hogy szerető szülökhöz kerül
2015. márc. 8. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
85%

2-es mégis milyen támogatásért???? családi pótlékért??? ez a tudatlanság mindig feldühít, hogy azt hiszi bárki is, hogy örökbe fogadásnál családi pótlékon kívül kap más támogatást is az örökbe fogadó szülő... amiről te beszélsz az a nevelő szülősség...

de hogy a kérdésre is válaszoljak, egyértelműen a nyílt örökbe fogadás a jobb az örökbe adónak

2015. márc. 8. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy az alapítványoknál is nyílt örökbefogadás zajlik, sokan ezt választják... viszont a gyakorlatban az alapítvány dolgozója választja ki az örökbefogadó családot és nem a szülőanya. Persze mondhat nemet a választott családra, de legtöbbször igent mondanak, nyilván nem akarják húzni az időt. Mi örökbefogadásra várunk, de a gyámügyes és az alapítványi sor is irtó hosszú, sokan nem tudják, hogy ez akár 4-5 év is lehet.
2015. márc. 8. 10:25
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
szerintem aki örökbe fogadásra vár, mindenki tisztában van a várakozási idő hosszúságával, hisz ez a kérdés az elsők között szerepel mikor valaki elmegy az első beszélgetésre :) én örökbe fogadó szülő vagyok és nyílt örökbe fogadással lett nekünk is gyermekünk, bár mi szerencsések voltunk mert véletlenül ismertünk meg egy kismamát, így csak másfél évet vártunk :) "3"
2015. márc. 8. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Azért éveket várni mégsem egyszerű, főleg, hogy legtöbbünk már túl van 4-5 év lombikozáson, ahol szintén csak vártunk.

Tényleg nagyon szerencsés vagy, én ezt tartom igazi nyílt örökbefogadásnak, mert tényleg téged választott és nem csak egy akta voltál valahol a rendszerben, amit vagy leemelnek a polcról, vagy nem. Bocsánat, most egy kicsit el vagyok keseredve :(

2015. márc. 8. 10:37
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
elhiszem hogy el vagy keseredve, de gondolj arra, hogy itt a végén mindenképp lesz baba, nem úgy mint a lombikozásnál :) túl vagytok már mindenen? már várólistán vagytok?
2015. márc. 8. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Egy élet sem elég kiismerni valakit, simán lehet, hogy félre ismeri az orokbefogdot. Én, ha ilyenre kenyszerulnek, a titkos örökbefogadás mellett döntenek
2015. márc. 8. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Igen, most kerültünk fel az országos várólistára és majd most jelentkezünk az alapítványokhoz. Eddig a határozatra vártunk több mint fél évet a bejelentkezéstől. Úgy tűnik türelmesebbnek kell lennem :D
2015. márc. 8. 10:55
 10/15 anonim ***** válasza:

3-as


úgy tudom intézetist kivenni, jár utánuk vagy 30 ezer plusz családi



a cigók pont úgy csinálják, hogy bead intézetbe vagy 6 gyerekét, nagymama vag yakárkije kiveszi és 6x30 ezer, már kapásból 180 ezer, és még nincs hozzáadva a családi..


ill, vannak nevelőszülők akik családi házukba fogadnak így be intézetist



(persze lehet hogy nyílt örökbefogadásnál nem így megy..de csak megjegyeztem)

2015. márc. 8. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!