Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Húgomat szeretném örökbefogadn...

Húgomat szeretném örökbefogadni, milyen lépések szükségesek hozzá?

Figyelt kérdés

22 évet töltöm ebben az évben, már albérletben lakok, dolgozok... szeretném minnél hamarabb húgomat örökbe fogadni (11 éves kislány) apja meg halt, anyja meg felelötlen már jó pár éve szinte semmit nem foglalkozik gyerekeivel, nem dolgozik, jelenleg Budapesten van 2 kis korú gyerekeivel, még múlt hónapban Szolnok mellett laktak, elötte Borsod megyében.

Az lenne a kérdésem, hogy hogyan tudnám örökbefogadni?! Elvileg a gyámügy csak arra vár, hogy jelentse valaki, mert és már nincsenek is a anyjával a 2 gyerek.



2015. márc. 12. 11:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
mindenképp akihez tartoztok gyámügyessel beszéld meg a dolgot! ő elmond mindent lépésről lépésre és segíteni fog.
2015. márc. 12. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Úgy tudom, hogy egyik feltétele az örökbefogadásnak az, hogy legalább 16 év korkülönbség legyen.


De gyámja elképzelhető, hgy lehetsz. A gyámügyi hivatalban, vagy családsegítőnél érdeklődj.

2015. márc. 12. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Örökbefogadó csak az a teljesen cselekvőképes, nagykorú személy lehet, aki örökbefogadás előtti tanácsadáson és felkészítő tanfolyamon eredménnyel részt vett, és személyisége, valamint körülményei alapján (a gyámhivatal által hozott határozatának értelmében) alkalmas a gyermek örökbefogadásra, továbbá a gyermeknél legalább 16. legfeljebb 45 évvel idősebb. A rokoni, illetve a házastársi örökbefogadás esetén a korkülönbségtől, illetve a felkészítő tanfolyam elvégésétől általában eltekintenek.

Szóval nem kell 16 év különbség.

2015. márc. 12. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Az örökbefogadáshoz kell a szülö beleegyezése is, ha anyád nem egyezik bele, akkor semmi esélyed erre, a legjobb esetben nevelöszülö lehetsz csak.
2015. márc. 12. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
lehet,hülye kérdés,de azt írtad 2 gyerek van. a másikkal mi lesz? amúgy ezt a legegyszerűbben gyámhivatalba tudod megkérdezni.
2015. márc. 12. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Szerintem gyámja lehetsz.

Igaz, én már nagyobb voltam, 17 éves koromban vette át a gyámságomat nővérem (aki akkor 20 éves volt). Anyám nem akarta, volt mindkét helyen környezettanulmány (anyám környezetét gyereknevelésre alkalmatlannak találták, a 10 éves húgom mégis ott maradt), és 1x bíróságon is voltunk. Végül megkapta nővérem a gyámságot (de addigra már bőven nála laktam).

2015. márc. 12. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Örökbe nem fogadhatod, ez biztos.

De gyámja, gondviselője, vagy ilyesmi lehetsz.

2015. márc. 12. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

a másikat bátyám fogadná örökbe...

ez szerintem nem azon múlik,hogy az anya beleegyezik-e ha egyszer nem képes nevelni és gondját viselni őket!!!

szószerint kezelésre van szüksége.

csak hogy említsek pár dolgot:

- úgy megverte az egyiket,hogy ömlött az orrából a vér és az egyik szemére majdhogynem megvakította, a gyerek azt mondja, hogy alig lát arra a szemére, de majd mondom is bátyámnak vigye el orvoshoz, hogy nézzék meg neki(jelenleg bátyám van velük, az anyjuk kitudja hol).

- szintén egy esett teljesen úgy nézett ki mintha játszanak a gyerekkel nevetgélt, és readásul a gyerek se csinált semmi rosszat, majd nyújtó fávval rácsapott a lábára, a kis lány sántitott rá, fel volt neki dagadva, illetve még most se ment le neki a lábáról teljesen.

- este 10 után mentem érte a kocsmába, hogy a gyereknek másnap iskola hozza haza hagyja aludni


( ez még nem minden, de azért ezek nem minden napi dolgok, nem fordul elő minden családba ilyen szerintem...)



nekem bőven elég ha gyámja lehetek, csak tudjam, h jól van, és nem azon izgulni, hogy mi lesz vele stb

2015. márc. 17. 00:19
 9/14 anonim ***** válasza:
az a legjobb ha minnél hamarabb inditjátok az eljárást
2015. márc. 17. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

1. testvéreket nem választanak szét, vagy mindkettöt befogadod (vagy te vagy a bátyád), vagy egyiket sem kapod meg.


2. A szülönek MINDEN esetben joga van megtagadni az örökbeadást, erre semmiképpen nem lehet kényszeríteni. Nevelésre megkaphatja másvalaki, de jogilag ö marad a szülö.


3. HA tényleg komolyan godnolod, akkor menj el egy családjoguí ügyvédhet, és töle kérj felvilágosításokat, mert egyrészt nem akarod elhinni azt, amit írnak, másrészt ö ismeri az aktuális szabályzásokat.

2015. márc. 17. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!