Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Akik örökbe fogadtak, érezték...

Akik örökbe fogadtak, érezték már a gyermekvállalás felmerülésekor, vagy a sikertelenségek során, hogy örökbe fogadott gyerekük lesz?

Figyelt kérdés
Igaz mi még nem tartunk ott, hogy beadjuk a kérelmet,34 és 37 évesek vagyunk, 1 éve próbálkozunk, szóval még olyan sok idő el sem telt. Előre tervezős típus vagyok, és én úgy gondolom most, hogy a gyógyszeres rásegítésig elmennék, de igazából a lombiktól idegenkedek. A hivatásom is hogy állami gondozott gyerekekkel foglalkozom, és egyre sűrűbben vannak olyan megérzéseim, hogy nekem legalább egy örökbe fogadott gyerekem lesz. Általában jók a női megérzéseim. Tényleg meg lehet ezt valamilyen szinten előre érezni?
2015. márc. 12. 14:23
 1/6 anonim ***** válasza:
64%

2 éve próbálkozunk, egy ideje meddőségi központba járunk.


Mi beszéltünk az örökbefogadásról a férjemmel. Arra jutottunk, hogy mivel épp most vettünk lakást, aminek a vételár után a telejs felújításhoz hiányzott fél millió forint, amit a tesóm adott kölcsön. Szóval amint visszafizettük a tesómnak a kölcsönt 2015 decemberben állapodtunk meg, ha addig nem leszek terhes elindítjuk az örökbefogadást is.


27 évesek vagyunk most

2015. márc. 12. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Mi most várunk örökbefogadásra, több év sikertelen lombikozás és kivizsgálás után. Így utólag már sajnálom a mesterséges megtermékenyítésre szánt éveket, mert az örökbefogadás is sok éves várakozást jelent. Viszont a kettőt egyszerre lelkileg szerintem nem lehet bírni, illetve ezt csak saját tapasztalatból tudom írni, hogy mindkettő történetre nagyon rá kell hangolódni és bízni benne 100%-osan. Én elég hamar éreztem, hogy lesz örökbefogadott gyermekem, még akkor is, ha összejön a lombik, a kistesó így került volna a családba. Szerintem azt lehet érezni, hogy nyitott vagy e egy ilyesfajta szeretetre, vagy sem. Ha előre tervezős típus vagy és nem jön a baba természetes úton, akkor mihamarabb lépjetek valamelyik irányba, mert egy meddőségi kezelés és egy örökbefogadás is sokkal tovább tart, mint gondolnád és ezt tényleg tapasztalatból mondom, nem okoskodásként. Sok sikert!
2015. márc. 12. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
engem már 10-en éves koromban is foglalkoztatott az örökbe fogadás (voltak intézetes barátnőim) és az élet úgy hozta hogy egy betegségből kifolyólag 2. gyermekem már nem születhetett, egy másodpercig sem volt kérdés számomra, hogy örökbe fogadnék-e, csak a megfelelő férj kellet hozzá :) (lassan 1 éves az örökbe fogadott gyermekünk:) )
2015. márc. 13. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Mi is úgy egyeztünk meg, hogy decemberben indítjuk el. Magamban biztos is vagyok, viszont van egy csomó fenntartásom. A párom is egyből igent mondott az örökbefogadásra, viszont azt érzem rajta, hogy titkon ő még bízik benne, hogy decemberig összejön. Mi lesz ha már benne leszünk a sűrűjében és a felajánlott gyerek neki nem lesz szimpi. Vagy ha mégis, el fog e tudni jutni odáig, hogy sajátjaként szeresse? Milyen társ kell egy örökbefogadáshoz? Szerintem anyukám nem tudná úgy szeretni mint a másik unokáját. Mi lesz ha ezt a gyerek észreveszi, én ezen túl tudom e tenni magam majd. Ilyeneken agyalok már most.
2015. márc. 20. 08:09
 5/6 anonim ***** válasza:
szia 3-as voltam :) ahogy a 2-es válaszoló is írta, nagyon hosszadalmas folyamat az örökbe fogadás, én a helyetekben nem várnék vele decemberig.. eleve fél év kb míg a kezedben lesz a papír, hogy örökbe fogadó szülővé váltál és csak ezután jön a várakozás, ami 3-5 év is lehet, tehát alaphangon minimum 3 év mire eljuttok oda, hogy szólnak nektek, hogy van egy baba... közben nyugodtan lehet próbálkozni, nem kizáró ok :) ha bármikor közben összejönne a saját baba, nyugodtan szólhattok, hogy visszaléptek, ebből sincs semmi probléma... ha netán a baba valami miatt nem szimpatikus nektek (bármelyikőtöknek) akkor vissza is KELL lépni attól a babától, hisz az a lényeg, hogy mind a ketten 100% el tudjátok majd őt fogadni (ezeket el is fogják mondani a tanfolyamon) ami fontos, hogy ha visszaléptek egy babától, nem kerültök a sor végére, nem vesznek ki titeket a sorból, hanem a következő babát is nektek fogják felajánlani. Fél anyukádtól, hát akkor elmesélem a saját történetem :) Férjem egyedüli gyerek és anyukájánál én voltam a legborzalmasabb nő, aki tönkre akarja a fia életét azzal tenni, hogy meddőként nem rúgom ki hanem még feleségül is megyek hozzá, örökbe fogadásról hallani sem akart, hisz mi az hogy neki miattam nem lehet saját unokája, mit képzelek én hogy az ő életét is tönkreteszem ezzel ki vagyok én hogy ezt megengedem magamnak, stb... kaptam rendesen mindent az évek alatt amíg várakoztunk, meg még házasság előtt is :) ilyen kijelentése is volt, hogy majd ő bemegy a tegyeszbe és megtiltja nekik hogy nekünk gyereket adjanak :D na ennél a mondatánál kinevettem :)) szóval ő aztán nem akart örökbe fogadott unokát... aztán megszületett, jött be a kórházba megnézni, a kezébe adtam és onnantól kezdve szerelem első látásra :) komolyan 180 fokos fordulatot vett, már mindene az unokája és legkisebb mértékben sem érdekli hogy vérszerint semmi közünk hozzá és már én se vagyok az a borzalmas meny :D szóval szerintem ettől nem kell tartanod :) ismerek olyan házaspárt is akiknél az örökbe fogadás után 2 évvel jött össze a saját baba :) én úgy gondolom ne várjatok decemberig, mert az idő csak megy és nem lesztek ti sem fiatalabbak :) aztán majd eldől az évek alatt, hogy saját babátok lesz, vagy örökbe fogadott vagy akár mind a kettő :) sok szerencsét!
2015. márc. 20. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Tizenéves korom óta foglalkoztat az örökbefogadás gondolata. Valahogy mindig is azt éreztem, hogy bár rajongok a gyermekekért, várnak rám nehézségek gyermekvállalás terén. Gyermekvédelem területén dolgozom. 10 éve ismerem a férjem, 8 éve vagyunk házasok és úgy hozta a Sors, hogy nem kis nehezségek adódtak. Elsősorban neki nem lehet gyermeke, de nálam is vannak kisebb akadályozó tényezők. Mikor ez kierdült, bejelentkeztünk lombikra minimális gondolkodási idő után és felkerestünk a TEGYESZ illetékesét is, aki kedvesen de határozottan közölte velünk, hogy a kettő együtt nem fog menni. nem fogunk pszichológiai alkalmasságit kapni, ha mellette lombikozunk, mert akkor még nem állunk készen az örökbefogadásra. Második lombikból született egy kisfiunk. Elmentünk több év elteltével egy harmadik lombikra is, hátha lehet kistesó, mert azt mindenképp szeretnénk, csak kicsit soká tartott ezt belátni. A harmadik persze nem sikerült. Hétfőn megyünk az örökbefogadási tanácsadóhoz bejelentkezni. Nagyon várjuk a picikét már most. A négyévesemnek viszont elég nehéz megmagyarázni, hogy milyen sokat kell még várni, napi szinten emlegeti a kistesót. Remélem, tényleg ez lesz a mi utunk, ahogy már jó ideje szeretném. És igaza volt az ügyintézőnek hat évvel ezelőtt. Akkor még tényleg nem álltunk készen rá. most mindennél biztosabb vagyok benne.
2015. ápr. 23. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!