Hároméves kisgyerek testi kötődésének kialakítására milyen módszereket ismertek?

Figyelt kérdés
Megfigyeltem, hogy az uszodában például sokkal felszabadultabbá válik.
2015. ápr. 7. 07:26
 1/6 anonim ***** válasza:
Milyen testi kötődésre gondolsz?
2015. ápr. 7. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
17%
Három éves gyereknek már nincs szüksége, hogy szorosan kötődjön az anyjához. Neki már önállónak kell lennie. Ezért felszabadultabb az uszodában, mert ott nincs állandóan mellette az anyja. Ott önmaga lehet.
2015. ápr. 7. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
94%
Az együtt játszás, a gyakori simogatás, a nyakban való hordozás, mesélés vagy tv-zés közben egymáshoz simulás, egymás kezének megfogása, esti elalváskor a simogatás, mint nyugtató inger biztosítása.
2015. ápr. 7. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én is a vízben történő játékot olvastam. Pl. úszni tanítani a gyereket.
2015. ápr. 7. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

A kérdező az Örökbeadás, örökbefogadás kategóriába írta ki a kérdést, azaz valószínűleg örökbefogadott kisgyerekről van szó, akinek első éveiből hiányzik a testi kontaktus/első pozitív anyaélmény/mélyebb kötődés. Az anyuka ezt nyilván most szeretné pótolni, még ha nem is lehetséges teljesen.

Jól látod, nagyon fontos a szeretet fizikai kimutatása is, igyekezz úgy viselkedni vele, hogy természetessé váljon számára az ölelés, puszi, az érintésed. Ha az uszodában pozitív változást tapasztalsz, akkor járj vele oda gyakran, figyeld a jelzéseit, hogy mikor fogadja el a közeledésedet, és igyekezz ezeket a szituációkat előidézni.

Nekem is örökbefogadott kisfiam van, súlyosan bántalmazott kisgyerek volt, mielőtt hozzám került öt évesen, eleinte még az érintésemet sem viselte el. A legkisebb közeledésre is összerezzent és nem is ismerte ezeket a gesztusokat. Fokozatosan vezettük rá egymást, hogy hogyan is viszonyuljunk a másikhoz. Felejthetetlen volt, mikor először ölelt meg magától. Most már nyolc éves, és még mindig viseli a traumák következményeit, de már sokkal ragaszkodóbb és bizalmasabb.

Sok sikert a gyerkőchöz! :) Remélem, tudtam segíteni.

2015. ápr. 8. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat, valóban a korai hiányok pótlásáról van szó.
2015. ápr. 8. 16:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!