Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Lehetek én a gyerekek gyámja?...

Lehetek én a gyerekek gyámja? Milyen feltételekkel?

Figyelt kérdés

Keresztfiam anyja egyedül neveli 3 gyermekét mivel az apuka meghalt. Az anya sincs a legjobb állapotba egészségügyileg szóval neki is fel kell készülni mindenre (ő mondta) A gyermekek apai nagyszüleik szintén meghaltak, anyai nagyszüleik az Egyesült Államokban élnek. Az apukának van egy nővére de ő alkalmi munkákból él így szerintem nem kapná meg a gyámságot. Az anyának van egy öccse de ő nem tartja a családdal a kapcsolatot. Én csak egy barát vagyok, nem családtag.

Kérdéseim:

-Egyedülálló vagyok. Így is lehetséges a gyámság?

-Gondolom megnézik a házat. Víz, villany, gáz, több szoba is van. Kizárólag saját ház kell vagy albérlet is megfelelő? (Saját ház tervben)

-Gondolom a bevételt is nézik. Meg van határozva hogy legalább mennyinek kell lennie a havi bevételnek?

-Nem tudom mennyire előny ha van autóm

-Van korhatár?

-Van munkám, de váltani szeretnék és még egy diplomát szerezni. (Már van 2)

Természetesen majd az anyukával is megbeszélem hogy ő hogyan szeretné.


2015. máj. 16. 22:32
 1/1 anonim ***** válasza:
ha majd beszéltél az anyukával menjetek be együtt a gyámügyre és ott kell nyilatkozatot tennie az anyukának, hogy téged jelöl meg a gyermekei gyámjának.. azt nem tudom mit fognak nézni, gondolom megnézik tényleg rendezett körülmények között élsz-e de ha anyának ez a kérése és nálad is minden rendben biztos nem fognak belekötni :)
2015. máj. 18. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!