Segítene valaki? /gyorsan/

Figyelt kérdés

Régóta mondogatom anyának, hogy kellene egy kistestvér de ő már nem szeretne szülni mert kereken 50 éves. Sokszor mondom neki, hogy fogadjunk örökbe egy kisbabát és sajnos ő ezt elvicceli velem, hogy persze fogadjunk örökbe miért ne. Olyan mintha komolyan mondaná de csak ígérget..nekem ez rosszul esik nagyon mert tényleg nagyon jó lenne ha lenne egy kistestvérem :)) sajnos nincs egy édestestvérem se csak 3 féltestvér de ők nem igazán olyanok mintha a testvéreim lennének és jóval idősebbek is nálam../második házassága mindkét szülőmnek/. Szerintem anyának is jót tenne ha foglalkozhatna egy kisgyerekkel:)) de persze az ő döntése de jó lenne ha tudnánk segíteni egy árva gyereken. Szerintetek rátudom venni valamikor, hogy fogadjunk örökbe?


14/F



2015. jún. 23. 11:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
82%
Sehogy.
2015. jún. 23. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
73%

Nem, nem tudod rávenni, és jobb is lesz, ha leállsz ezzel. Nem lehet senkit rákényszeríteni ilyesmire, abból semmi jó nem sül ki.

A szüléshez már valóban túlkoros, az örökbefogadáshoz pedig mérhetetlen elhivatottság kell, nem úgy megy, mint gondolod.

2015. jún. 23. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
86%
Ráadásul te pár év és kirepülsz, egy gyerek pedig nem csak páréves "projekt"!
2015. jún. 23. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
köszönöm a gyors válaszokat:) hát akkor belenyugszok, hogy nem lesz kistestvérem:/
2015. jún. 23. 11:25
 5/14 anonim ***** válasza:
51%

Mi lenne ha arra beszélnéd rá, hogy fogadjatok egy évre egy cserediákot?


Én tényleg úgy tekintek a fogadócsaládomban a tesóimra mintha édestestvéreim lennének és a fogadószülőkre is szülőként.


AMikor mi fogadtunk nekem is olyan volt, mintha lenne még eg testvérem.

2015. jún. 23. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
ez jó ötlet:)) köszönöm:3
2015. jún. 23. 11:28
 7/14 anonim ***** válasza:
90%
Ne bántódj meg kedves, de bennem felmerült az a kérdés, hogy ha a féltestvéreidet nem tartod valódi tesónak, pedig van bennetek közös gén, akkor egy idegen gyermeket hogyan tudnál?
2015. jún. 23. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Olyan, mint amikor egy gyerek kutyát akar. A tesó nem néhány hónapig és évig kötelezettség, hanem örökre. Te 4 év múlva elmész továbbtanulni, dolgozni, stb. Anyukádnak meg ott lesz még egy gyerek, akit fel kell nevelnie, el kell tartania... és egy tesóval nem csak babázni és játszani kell ám! Ez nagyobb felelősség, mint amit fel tudsz belőle mérni.
2015. jún. 23. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
a féltestvéreimet azért nem tartom testvéreimnek mert nem foglalkoznak velem...8 éve nem beszéltem velük, bármelyiket hívtam soha nem vették fel a telefont és tudom hogy utálnak:(
2015. jún. 23. 11:34
 10/14 A kérdező kommentje:
igazad van 11.30-as:(((
2015. jún. 23. 11:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!