Kolléganőmnek türelemmel válaszoltam örökbefogadott gyermekem iránti érzéseimről, szerintetek is egy idióta?

Figyelt kérdés

Megkérdőjelezte, hogy én nem érezhetek olyan szeretet, kötődést örökbefogadott gyermekem iránt mint ő érez az övé iránt. Többedszerre is ki kellett javítanom mikor úgy fogalmazott, hogy "nem sajátod", hiába mondtam el többször, hogy mi örökbefogadók úgy fogalmazunk, hogy nem vér szerinti, de saját. Beszélt nekem génekről melyek ki tudja milyenek, majd visszaütnek :D . Kikiálltott hősnek, hogy más gyerekét hajlandó vagyok nevelni, nem értette, hogy attól fogva, hogy örökbefogadom nem a másé, hanem ugyanúgy nevelem mint mindenki a magáét, nem hőstett.

Rákérdezett arra nem tartok e attól, hogy felnőttként visszamegy az igazi szüleihez, meglepődött azon, hogy ha gyermekemnek igénye lesz rá segítek a kapcsolatfelvételben és nem egyáltalán nem félek attól, hogy visszamegy.

Rákérdezett arra milyen plusz juttatást kapnak az örökbefogadók, el kellett magyaráznom, hogy nem nevelőszülő vagyok.

Leginkább az volt irritáló, hogy szerinte ő sosem lesz "igazi, saját" gyerek és sosem szerethetem úgy mint ő a "saját, igazi" gyermekét.

Dicsekedve mesélte, hogy meg szokta verni gyermekét... én nem veréssel nevelek.

Végül rájöttem, hogy nincs nekem mit bizonygatnom annak aki nem hajlandó megérteni, elfogadni mit érzek, gondolok.

Sosem felejtem a napot mikor hazavittem 9 éve zokogva a boldogságtól és azóta is minden nap hálát adok érte.

Tudom, érzem ragaszkodását, szeretetét irántam.


2015. júl. 19. 08:51
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Minden téren teljesen normális a hozzáállásod az örökbefogadáshoz. A kolléganőd sajnos nincs azon az értelmi és érzelmi intelligencia szinten, hogy ezt fel tudja fogni. A hozzá hasonló emberekkel nem kell foglalkozni. Minden örökbefogadásra váró gyermek örülne, ha olyan helyre kerülne, ahol úgy szeretik, mint ahogy Te a gyermekedet.
2015. júl. 19. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
De jól esik, KÖSZÖNÖM!!!
2015. júl. 19. 08:59
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Ez a nő egy barom, már bocsi, csodálatos amit tettetek és minden elismerésem! :) Sok boldogságot!
2015. júl. 19. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
71%
Nem idióta, csak laikus. Nagyon sokan érzik azt, amit ő. Nem várhatod el, hogy megértsék, mit is jelent örökbefogadó szülőnek lenni.. Hiába vannak, akik megértenek téged, pedig nem fogadtak örökbe, attól még mások nem tudják megérteni az örökbefogadàs igazi lényegét. Gondolhatod, hogy ha egyszer örökbefogadna, megváltozna a véleménye. Persze az, hogy ezt így neked elmondja és még bele sem gondol abba, hogy ez neked esetleg bántó, az szerintem bunkóság, de nem ez volt a kérdés.
2015. júl. 19. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Köszi, boldogság az van :) !
2015. júl. 19. 09:03
 6/19 A kérdező kommentje:
Persze nem várható el, hogy tudja mit érzek, éppen emiatt magyaráztam neki türelemmel, a sértő az volt, hogy a szeretetemet nyíltan megkérfőjelezte, hasonlította a saját anyai szeretetéhez, az én érzéseimet leminősítette... mert az sosem olyan...
2015. júl. 19. 09:08
 7/19 A kérdező kommentje:
Mások ha kérdeznek is jellemzően elfogadják, hogy mit érzek gyermekem iránt, ha úgy fogalmaz, hogy ő nem tudná elfogadni azt megértem, de engem, az érzéseimet ne kérdőjelezzen meg.
2015. júl. 19. 09:13
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem kérdőjelezte meg, neki ez nem egy "normális" állapot. Teljesen mást gondol, nem érzi szerintem azt sem, hogy neked bàntó, amit mond. Ha szembesîtenéd vele, akkor esküszöm meglepődne! Hiszen ő nem rosszból mondja, csak véleményt nyilvánít... A kolleganőd nem egy IQ bajnok.. De ne vedd zokon, amiket mond! Csodálatos anya lehetsz és a te érzéseidet te ismered! Azokat hiàba kérdőjeleznék meg, csak mosolyogj, hiszen tudod mi az igazság :)
2015. júl. 19. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Igazad van!

Esetleg megfordíthattam volna és mondhattam volna, hogy tapasztalataim szerint csakis az örökbefogadók éreznek valódi anyai érzéseket, szeretetet, ne mondja már nekem, hogy vér szerinti gyermek iránt is lehet hasonlót :D .

Bár ez elég morbid lett volna, felesleges volt neki hosszan bizonygatnom bármit, elég amit én tudok az érzéseim intenzitásáról, valódiságáról.

2015. júl. 19. 09:32
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyen anya túl könnyen kapott gyermekáldást a sorstól! Ha csak 1 percig is rá lett volna kényszerítve, hogy eljátszon a gondolattal, hogy nem lehet vér szerinti gyermeke akkor értené és megértené! Van aki azt mobdja, ha nem hordhatja ki akkor ő nem vállal gyereket. Ezt el tudom fogadni. De úgy gondolom, hogy az az anya aki éveket próbálkozik ne adj Isten műtéteken esik át azért, hogy megfoganjon benne egy kicsi élet..aztán feldolgozni, hogy nem lehet és eljutni addig, hogy rábólint a pár az örökbe fogadásra....nos az az anya és az a szülő megérdemli azt a gyereket. És szereti...kétségem nincs affelől, hogy legalább annyira anyai ösztönnel mint aki 9 hónapot eltölt vele.

Az első válaszolóval értek egyet. A kollegina sem értelmi sem érzelmi intelligenciája nem elegendő ahhoz, hogy ezt a témár meg tudd vele beszélni. Lehet kérdezni...de egy őszinte válaszba kételkedni...

Minden születendő gyermeknek olyan szülőt kívánok amilyen te vagy kérdező!!!

2015. júl. 19. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!