Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Két örökbefogadott gyermekem...

Két örökbefogadott gyermekem van, akik néhány év különbséggel újszülöttként kerültek családunkba, vérszerinti testvérüket befogadjuk ha közben ő sem maradhat italozó anyja mellett?

Figyelt kérdés

Én befogadnám, viszont sok mindent kellene áttanulmányoznom arról ha már 6-8 éves gyermek kerül a családba, az sokban különbözik egy újszülöttől.

Nem tudom jól érthető voltam e, két újszülöttkortól örökbefogagott gyermekem teljesen vérszerinti testvéréről van szó.


2015. júl. 30. 23:29
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Számtalan lombik után jöttek drága örökbefogadott gyermekeink, akiket imádunk.
2015. júl. 30. 23:30
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Hát nekem attól függne, milyen az a gyerek. Valószínűleg sokat sérült már, plusz a vér szerint szülők is esetleg ragaszkodhatnak hozzá, így lehet, állandóan a nyakatokra járnának. Amúgy terhesen is ivott az "anya"? Korábban nem gondolkodtatok el rajta, amgí kisebb volt, hogy őt is befogadjátok? Vagy a két kicsi is még kisbaba és csak nemrég óta ismeritek a családot?
2015. júl. 30. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Nehéz beleképzelnem magam ebbe a helyzetbe, de én inkább a nem felé hajlok. Miért szeretnéd örökbe fogadni? (Nekem az nem lenne elég,h édestestvérek.) Sztem nem csak azt kéne tanulmányoznod,h mivel másabb egy nagyobb gyermek befogadása, hanem azt is,h mivel jár egy vsz bizonyos mértékben lelkileg sérült gyermeket magatokhoz venni. Őszintén szólva (tudom,h önző dolog), de én félnék,h megbomlana a családi nyugalom.
2015. júl. 30. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem fogalmazom szerintem teljesen egyértelműen, de lássuk, erre gondoltál-e.

Van 2 gyereked, akiket újszülöttként fogadtál örökbe, és most fontolóra vetted, hogy a vérszerinti testvérüket is befogadd, de ő idősebb és bizonytalan vagy emiatt?

Ha ez a helyzet, én inkább a gyerek körülményeinek néznék utána, miket élt át, mihez szokott, hogyan segíthetem az alkalmazkodását, és a gyerekeimet is felkészíteném erre a nem mindennapi helyzetre. Szakember segítségét is igénybe venném, először tanácsadás, később talán foglalkozás szintjén is. Ez mindenkinek hatalmas változás számos rizikófaktorral. Le a kalappal előtted, gratulálok! :)

De abban nem mernék tanácsot adni, hogy megtedd-e, vagy sem, remélem, nem az a kérdés...

2015. júl. 30. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Fiam 9, lányom 5 éves.

Gyönyörű, egészséges gyermekek.

Ma kaptam a telefonhívást, hogy a gyermekeim vér szerinti anyukája az eddig általa nevelt gyermeket otthagyta egy idős rokonjuknál, hogy csináljanak vele amit akarnak.

Tudtommal idáig szépen nevelte a kislányt.

Most viszont nincs lakhatása, jövedelme, alkoholista lett és kéreget.

Én afelé hajlok, hogy megpróbálnám szép lassan, szakember segítségét igénybe véve a kislányt magunkhoz fogadni.

Az én általam örökbefogafott kislány és a másik rendkívül hasonlítanak egymásra. Én akarom, szeretném a másik kislányt ha ő is akar...majd alakul :) .

2015. júl. 30. 23:56
 6/19 A kérdező kommentje:
A telefonban a rokon arra hivatkozott, hogy ő már idős egy 7 éves gyermekhez.
2015. júl. 30. 23:58
 7/19 A kérdező kommentje:
Gyermekeim mindig tudtak testvérükről, örömmel találkoznának vele kezdetnek...
2015. júl. 31. 00:04
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez így jó kezdet. Sok sikert hozzá! :)
2015. júl. 31. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jó dolog lenne ha újra egyesülnének a testvérek egy családban.
2015. júl. 31. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Le a kalappal amiért hajlandó vagy megpróbálni.
2015. júl. 31. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!