Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Jó lépés volt ha két újszülött...

Jó lépés volt ha két újszülöttkortól örökbefogadott gyermekem vér szerinti tesójával felvettük a kapcsolatot?

Figyelt kérdés

Nyílt örökbefogadással kerültek hozzánk gyermekeink ugyanabból a családból.Mikor megtudta a kislány (akit anyuka teljesen apukára hagyott) hogy van egy 9 éves bátyja és egy 5 éves kishuga leírhatatlanul boldog volt. A bátyussal egész nap ölelték egymást este sírás volt elváláskor.

A két kislány mintha ikrek lennének annyira egyformák.

Azt is megkérdezte a kislány ( gyermekeim tesója), hogy akkor ők most már öreg korukig tesók igaz...

Szeretném okosan ápolni a kapcsolatot, hogy az a gyerekek javára váljon.

Az én gyerekeim mindig tudtak testvérükről, de a kislány csak most szembesült a tényekkel, hangosan kiabáltak ezek után a strandon egymásnak egymást bátyusnak, huginak szólítva, hogy mindenkivel tudassák, hogy ők testvérek.

Jó döntés volt szerintetek felvenni a kapcsolatot, ha az apuka szépen, felelősségteljesen neveli a gyermekeim tesóját, megzavartuk nagyon a gyerekek lelki világát?


2015. aug. 6. 10:38
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem igen. A pozitív emberi kapcsolatok értékes kincsek, érdemes őket megőrizni.
2015. aug. 6. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem jól tettétek. Feltéve, ha a tesók ezután is rendszeresen találkozhatnak.
2015. aug. 6. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Hihetetlenül boldogok voltak, leírhatatlan, hogy milyen szinten szeretgették, ölelték egymást egész nap.

Fiam aki kiskamasz... :D tőle szokatlan felnőttes, érett módon szeretgette újonnan megismert lánytestvérét, igaz ő már napok óta visszaszámolt, hogy már mikor jön el a nap anyu, még hányat is kell aludni míg megidmerhetem a másik testvéremet... :')

2015. aug. 6. 10:44
 4/9 A kérdező kommentje:

Ezeket a gyerekeket szétrobbantani már nem lehet!!!

Az 100 % , hogy mindennapjaink, ünnepnapjaink része lesz a 7 éves kislány, aki egy tündér.

2015. aug. 6. 10:45
 5/9 anonim ***** válasza:

örülök, hogy kiírtad a kérdést, ez előzőhöz nem szóltam hozzá csak olvasgattam, így lemaradtam a döntésedről.


figyelj, biztos, hogy jól tetted, ez nem lehet kérdés. de "az új kislányod" biztos, hogy nagyon nagyon sok törődést odafigyelést é speciális figyelmet igényel.

de biztos, hogy neki is könnyebb lesz így, hogy nincs egyedül már :)

akinél volt (nagymama?) látogatja őt?

2015. aug. 6. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Klasz ez a sztori, nagyon megható lehet látni a gyerekeket. :-) El is érzékenyültem.


Én, ha a helyedben lennék, talán picit attól tartanék, hogy ettől fogva a középső kislány nevelésének anyagi részéből is ki kell vennem a részem. (Feltételezem, hogy elég vacak anyagi körülmények között élhetnek, ha örökbe kellett adniuk a piciket.) Persze lehet, hogy ez csak az én parám, nyilván a saját pénztárcámból indulok ki. :-) Csak ezek után sajnálnám a középső kislányt, hogy míg a testvérei xy dolgokat megkapnak, addig ő esetleg nem...


Megkérdezhetem, hogy a vér szerinti apukája ugyanaz-e a 3 gyereknek? Ugye nem?

2015. aug. 6. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Teljesen vér szerinti tesók, azonos az apuka is, azért is olyan egyformák
2015. aug. 6. 12:13
 8/9 A kérdező kommentje:

Nem arról szó sincs, hogy anyagilag ki kell vennünk a részünket.

Nem él rossz körülmények között a kislány, vér szerinti apuka neveli két hónapja, azelőtt csak láthatásra vitte. Anyuka eltűnt.

2015. aug. 6. 12:16
 9/9 anonim ***** válasza:

De furi. Milyen emberi sorsok.

Nagyon fura lehet megélni ezt a szituációt a vérszerinti apának is...

Szerintem klassz, hogy összehoztátok a testvéreket - mondom ezt úgy, hogy nekem nem biztos, hogy lett volna hozzá bátorságom. De én nyilván nem is tudom beleélni magam a helyzetetekbe.

2015. aug. 6. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!