Mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

Még fiatal vagyok,de már tudom,hogy soha nem szeretnék gyereket szülni.Egyébként nagyon szeretem a gyerekeket,de valahogy nem tudom elképzelni,hogy én valaha is szülni fogok.Ellenben az örökbefogadás gondolata nagyon vonz.Úgy érzem,hogy "kötelességem" örökbe fogadni szegény,rászoruló gyerekeket.Hiszen olyan sok éhező és beteg gyerek van,miért szüljek,ha rajtuk is segíthetnék?Szerintetek túlzottan szamaritánus vagyok? Vagy normális,hogy így gondolkodom?


Előre is köszi a válaszokat!



2015. aug. 9. 17:18
 1/5 anonim ***** válasza:

A kulcs: fiatal vagy. Teljesen normális, hogy ebben a korban még ennyire idealizáltan látod a világot.

Később majd rájössz, hogy az örökbefogadás nem erről szól. Hús-vér emberként kell ahhoz is hozzáfogni, nem mártírként.

2015. aug. 9. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
48%
Szerintem normális, sőt szép gondolat, nem kell mindenképpen , hogy saját gyereked legyen. Arra viszont figyelj, hogy a férfi aki esetleg feleségül fog venni elfogadja ezt, esetleg hasonlóan gondolkodjon, különben ez sok kellemetlenséget okozhat. És arra is készülj, hogy esetenként több év is lehet mire adoptálhatsz egy gyereket! Sok sikert, és sok boldogságot a továbbiakra :)
2015. aug. 9. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem az 1. hozzászólónál a pont, idealizáltan látod a dolgot. Az örökbefogadók legtöbbje gyereket szeretne, nem pedig segíteni az elesetteken. Nem véletlen, hogy a fehér csecsemőkre a legnagyobb a „kereslet” (és éveket kell várni rájuk).

Ha lehetne vér szerinti gyereked, de segítenél „szegény, rászoruló” gyerekeken, akkor fogadj majd örökbe idősebb, beteg, cigány gyereket, mert sajnos ők nem igazán kellenek senkinek.

2015. aug. 9. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
fő az újrahasznosítás? x"DDDDDD
2015. aug. 9. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Az örökbe fogadással várj még 5-6-7 évet ha továbra is így gondolod szerintem csinálhatod!
2015. aug. 28. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!