Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Jó lesz ha egy örökbefogadott...

Monteveres kérdése:

Jó lesz ha egy örökbefogadott gyereknek nem lesz apja?

Figyelt kérdés
Egyedül akarom felnevelni örökbefogadott gyermekeimet de semmi kedvem összeházasodi, mert úgyis csak veszekednénk. Viszont a legjobb barátnőm lenne a dadus.

2015. aug. 19. 09:04
 1/6 anonim ***** válasza:

Az orokbe fogadhato gyerekeknek egyebkent is nagy trauma ez az egesz. Nekem egyedulallo volt az anyukam, aki ofogadott, de mindig hianyzott az apa. Ez addig fajult, h beleeltem magam egy alomvilagba, ahol ertem jon az apam, es elvisz magaval.

Fel lehet igy is noni, de ha nem lett volna egy ferfitanarom, aki odafigyelt ram, lehet, h most nem lennek eletben. Ma mar azert az egyedulallo ofogado szuloket is jobban segitik, tanfolyamok vannak, elerhetok szamukra forumok, stb, es nem mondom, h egyedulallo nem fogadjon orokbe, de rizikos.

2015. aug. 19. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
Eleve nem adnak így örökbe.
2015. aug. 19. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Tévedsz, második, egyedulallokent is lehet örökbe fogadni, bár tény, hogy a hazasparokat részesítik előnyben.

Annyi hátránya lesz, mint bármelyik másik egy szülős családban nevelkedettnek. A házasság se garancia arra, hogy apuka nem gondolja meg magát és lép le x idő mulva

2015. aug. 19. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
20%
az árvaháznál jobb
2015. aug. 19. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nincs is mar arvahaz.

Es igen, kapnak egyedulallok is babat, Tegyesz nem tesz kivetelt, de vannak nyilt of-al kapcsolatos alapitvanyok, akik igen.

Ujszottet szinte biztosan nem kap.

Tanulmanyozasra ajanlom: [link]

A blogon forum is elerheto szamukra.

2015. aug. 19. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nyilván az a legjobb a gyereknek, ha családban nő fel, de az intézetnél meg ez is sokkal jobb.

Honnan tudod te azt, hogy a te házasságod nyilván csak veszekedésből állna?


És, ha nem akarsz férjet, egy megtermékenyítőt beszerezhetnél. Nem akarlak az örökbefogadásról lebeszélni, de nem pusztán dadus kérdés, ami abban nehéz.

Nekem két ilyen gyerekem van, azért tudom.

2015. aug. 23. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!