Gonosz vagyok, ha férjem rokonának eddig ritkán látott gyermekét nem szeretném örökbefogadni?

Figyelt kérdés
Komoly konfliktust okoz ez köztünk a férjemmel, a kisfiú szülei lecsúsztak és a gyermek nevelőszülőkhöz kerülne. A férjem örökbe szeretné fogadni, én viszont semmiképpen nem szeretném a magunk kettő gyermeke mellé másikat. Sajnálom szegényt, de nem érzem kötelességemnek, hogy nekünk örökbe kellene fogadnunk és úgy érzem a férjem sem kötelezhet erre. Ezidáig kb összesen 5- 6 x találkoztunk vele.
2015. szept. 19. 08:11
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
90%
Nem vagy gonosz, ha neked nincs erre fizikai-érzelmi kapacitásod, akkor mindenkinek csak rossz lenne, ezt a férjednek is látnia kéne.
2015. szept. 19. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:

Nem érzem az én feladatomnak a gyermek felnevelését, alig ismerem.

Fojtogató érzés, hogy a férjem erőlteti a gyermek magunkhoz vételét.

2015. szept. 19. 08:31
 3/28 anonim ***** válasza:
86%

Attól, hogy a gyerekek nevelőszülőknél vannak, még nem biztos, hogy örökbefogadhatók, sőt, általában nem azok.

Egyébként nem vagy gonosz, az örökbefogadás is gyerekvállalás, így ha neked nem fér bele több gyerek, akkor nem szabad vállalni.

2015. szept. 19. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
100%

átmeneti a dolog?

a szülőknek véletlenül nem áll szándékában dolgozni menni és a gyerekért küzdeni...?

2015. szept. 19. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
18%

amúgy kik a gyermek keresztszülei?

felén a keresztszülő jelentése az, ha valami történne a szülőkkel, ők lesznek a szülők.

2015. szept. 19. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
91%
nem vagy gonosz, de gondolom, ha veled történne valami, te se várnád el hogy valaki gondját viselje a te gyerekeidnek igaz?
2015. szept. 19. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:

Mi nem vagyunk keresztszülők, most ismertük meg nemrég a 7 éves gyermeket.

Sajnálom persze, de nem hiszem, hogy a mi felelősségünk felnevelni.

Szülei konkrétan elvitték egy rokonhoz és otthagyták, majd elfelejtettek értejönni huzamosabb ideig.

2015. szept. 19. 12:08
 8/28 anonim ***** válasza:
36%
Én képtelen lennék más gyerekét nevelni. Biztos vagyok benne hogy a házasságom is rámenne erre. Egyszerűen ilyen vagyok. Kérdező ezt magadban kell lerendezned, kötelezni nem kötelezhet senki sem és ettől még nem vagy rosszabb ember mint bárki más.
2015. szept. 19. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy gonosz, de attól hogy te nem érzed feladatodnak a gyerek felnevelését, még a férjed érezheti annak. Ha a mi családunkban történne ilyen én vállanám a gyerek felnevelését, még akkor is, ha a férjem nem lenne hajlandó ebben részt venni.
2015. szept. 19. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
11%

a lepontozóknak:

"Ha a gyermek megárvul, és nincs közeli vér szerinti rokona, a gyám megbízatásánál a keresztapa jön elsősorban számításba."

(ha meg a keresztszülő rokon ráadásul...)

[link]

2015. szept. 19. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!