Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Lombik helyett egyből örökbefo...

Lombik helyett egyből örökbefogadás?

Figyelt kérdés

Babát tervezünk, és hát szóba került, hogy mi van, ha nem jön össze spontán módon. Én kicsit fatalista vagyok, úgy gondolom, hogy ha nem fogan meg viszonylag egyszerűen, annak oka van (nem ezoterikus micsodákra gondolok, hanem biológiai, genetikai okokra).

Nem vagyok nagyon rápörögve a témára, elég lazán veszem, de ha magamba nézek, úgy gondolom, hogy nem ragaszkodnék hozzá foggal-körömmel, hogy a saját gyerekemet neveljem. Ezt úgy értem, hogy ha X év sikertelenség után az orvos felvetné, hogy lombikkal próbálkozzunk, akkor belemennék, de ugyanakkor felvennénk a kapcsolatot örökbefogadást szervező alapítványokkal is. Aztán amelyik előbb sikerül.

(Lehet, hogy a gyakorlatban ez nem így működik, mint mondtam, csak spekulálok.)

Elég önző hozzáállás, tudom.

Más is van így?


2015. szept. 21. 13:47
 1/9 anonim ***** válasza:
77%

Èn pont így gondoltam.

Ha nem jön össze akkor nem fogok lombikozni meg ezer dolgot csinálni, akkor jöhet örökbefogadás.

Èn is abban hiszek, hogy a sors megmutatja mit kell tennünk. Ès ha nem akarja, hogy sajátom legyen, akkor azt akarja hogy más rászorultat szeressek.


De 2 lányom született. Most nagyon gondolkodom, hogy nevelöszülök legyünk, de ezt a férjem nem akarja.

2015. szept. 21. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
54%
Ezt könnyű addig mondani, amíg nem kerülsz ilyen helyzetbe. Ráérsz akkor gondolkodni ezen.
2015. szept. 21. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Gondolkodni ráérek, de gondolni rá most kell.

Szerintem ez a tudatos családtervezés része, hogy legyen B terv is, ne csak álljunk, mint ló a jégen, ha kiderül, hogy nem lehet gyerekünk. Arról is beszéltünk, hogy mi lesz, ha beteg lesz a gyerekünk. Vagy ha egyikünk meghal. Ettől függetlenül nem emészt perverz halálvágy egyikünket sem.

2015. szept. 21. 14:02
 4/9 anonim ***** válasza:
77%
Egy ismerős házaspár gondolkodott így. Végül ők egy lombikra elmentek, de sajnos túlstimulálás miatt intenzíven kötött ki az anyuka (nagyon ritka ez azért), és többet nem próbálkoztak, habár az orvosok fogadkoztak, hogy újra nem fordul elő, ezerszer jobban figyelnek majd, ez is megelőzhető lett volna, ha komolyan veszik a hölgy jelzéseit, aki egyébként védőnő, így azért valamennyire konyít a testi dolgokhoz. Ők örökbefogadtak egy kislányt, és most gondolkodnak azon, hogy még egy gyerkőcöt is örökbefogadjanak. Én is sokat gondolkodtam rajta, hogy mit tennék, mert nagyon káoszos a menszeszem, a hormonszintjeim, de az okára nem jönnek rá. Én betegesen félek a nőgyógyászati dolgoktól, olyan szinten, hogy már pánikrohamom is volt többször emiatt (kétszer műtét után, egyszer spirál levétele után). Végül pikk-pakk teherbeestem. Viszont mi még szeretnénk két gyereket. Én viszont nem vállalom a lombikot. El tudom fogadni, ha valaki szerint akkor én nem akarok eléggé anyuka lenni újra, de nekem az túl sok. A vizsgálatok, a gyógyszerek, az orvoslátogatások stb, ráadásul egyre rosszabbul viselem a nőgyógyászati látogatásokat, egyre többször vagyok rosszul tőle. A férjem viszont nem szeretne örökbefogadni, főleg így, hogy már van egy saját gyerekünk, így a sorsra bízzuk magunkat egyelőre, és meglátjuk, hogy mi lesz.
2015. szept. 21. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
79%

Miért lenne ez önző hozzáállás?

Engem pl. adoptáltak. A sztori kb annyi volt, hogy anyuék fiatalon akartak gyereket, úgyhogy miután egy évig nem jött össze, úgy döntöttek, hogy kérnek egy gyereket állambácsitól. Jöttem én négyévesen, aztán vagy fél évre rá a húgom. Anyu szépen, problémamentesen teherbe esett. Ettől még senki sem siránkozott felettem, hogy jaj, minek kellett ez a kölyök, ha lehetett saját is :D Nem kell túlkomplikálni. Ha szülsz, ha örökbe fogadsz: lesz egy gyereked. Kész.

2015. szept. 21. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
39%
Ez nagyon szép gondolat. Most várom ugyan a második lányunkat, de néha eljátszom a gondolattal, hogy örökbe fogadnék egy harmadik gyereket is. Nem tudom, megvalósul-e, de ettől függetlenül nagyon becsülöm azokat, akik örökbefogadó szülők lesznek. Nem önzőség, hanem ellenkezőleg, hatalmas önfeláldozás részükről hogy segítenek egy árván.
2015. szept. 21. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Azért önző hozzáállás, mert ezzel csökkentem az esélyét, hogy testileg-lelkileg összetör a sokéves sikertelenség, a lombikprogram nyűgje-kínja, a kudarcok, a fizikai rosszullétek stb.

Nyilván az az "igazi", ha az ember a saját gyerekét várja, neveli, szereti, de ezt nem akarom azon az áron átélni, hogy már 40 éves vagyok, mire a gyerekem a hátára fordul.

2015. szept. 22. 18:21
 8/9 A kérdező kommentje:
Ja meg mint tudjuk, minden "önzetlen" cselekedet (kihozok egy kutyát a menhelyről, pénzt adok egy koldusnak, örökbe fogadok egy árvát) is az önzésből fakad, mert legyezgeti a saját jóságomba vetett hitemet.
2015. szept. 22. 18:26
 9/9 anonim ***** válasza:
64%

5-ös vagyok. Önzőségnek azt tartom, ha valaki a más kárára tesz olyat, ami neki jó. Te ezzel kinek ártasz? A még meg sem fogant gyereknek?...

Mindamellett az adoptálást se tartom olyan nagyon nemes és önzetlen cselekedetnek. Ezért mondtam, hogy nincs olyan sok különbség, mindkét alternatíva az emberek azon vágyából indul ki, hogy gyereket akarnak. Egyik se önzőbb a másiknál. A szegény kis árva teóriát meg hagyjuk már. Árva az, akinek meghaltak a szülei, az állami gondozott gyerekeknek csak nagyon kis százaléka is ilyen. Nekem is élnek a biológiai szüleim. Aki azért csinálja, hogy magát glorifikálja ezzel, az inkább bele se fogjon.

2015. szept. 22. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!