Egy alkoholista szulotol mennyire lehet torvenyesen elvenni a gyereket? Illetve nem torvenyesen?

Figyelt kérdés

Tegyuk fel van egy alkoholista apa, aki elofordul hogy elveri az anyat, gyereket lelkileg bantalmazza, gyakran reszeg.


Egy ilyen szulo ellen hol lehet bejelentest tenni?

Elkobozhato tole ugy a gyerek, hogy en hozzam keruljon? Olvastam hogy elvegezheto valami alkalmassi felkeszites neveloszuloi tanfolyamra, azutan megoldhato hogy a gyerek en hozzam keruljon vagy pedig oda kerul aki eppen varolistan van hogy neveloszulo szeretne lenni? (en nem vagyok verszerinti rokon csak egy ismeros)


Valamint ez az egesz procedura meg hajsza a gyerek elhelyezese kapcsan mennyi idot vehet igenybe, honapokat??


A masik modszer a nem torvenyes ut, az az lenne hogy en megbeszelem az apaval hogy toltson nalam a gyereke 2-3 evet en majd gondjat viselem, lakjon nalam, neki a gyereke ugyis csak egy kolonc. Ilyen esetben meguthetem a bokam valahol?


2015. okt. 4. 14:48
 1/9 A kérdező kommentje:
Meg annyit tennek hozza hogy a valodi edesanya lelepett, az anya akit emlitek a kerdesemben az a mostohaanya uj hazassagbol.
2015. okt. 4. 14:58
 2/9 anonim ***** válasza:
Gyámhivatal.
2015. okt. 4. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Az alkoholista valószínűleg a gyerek után járó juttatásokat leönti a torkán, így az utolsó változat szinte kizárt. Nem fog belemenni. A hivatalos út ismerősként iszonyat nehéz lesz, ugyanis egyetlen lehetőség lenne a gyerek akarata/nyilatkozata, de egy alkoholista apa valószínűleg eléggé félelemben tartja, hogy ellene merjen mondani, vagy cselekedni. Az, hogy állítod, kevés lesz, mert az alkoholisták intelligens embereknek tartják magukat és tagadni fognak mindent.
2015. okt. 4. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Mar nezegettem hasonlo feltett kerdeseket es nekem is ugy tunik hogy a szulot nehez megtamadni hiaba alkoholista. Marad a pszichologiai modszer: eleinte csak 1-2 napot fog nalam tolteni a gyerek, aztan 3-4=et, maskor egy hetet, vegul amig mar teljesen itt nem fog lakni.
2015. okt. 4. 16:22
 5/9 anonim ***** válasza:
Te, mint ismerős szóba se kerulhetsz. Elkobozni se lehet a gyereket. A gyamhivatal kiemelheti, ha úgy látja, hogy veszélyeztetve van és elhelyezheti hivatásos nevelő szulonel. Te vagy a keresztszulo, aki a 6 éves gyereket akarja megszerezni? Esélytelen vagy
2015. okt. 4. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Az odakoltozos ötleted megintcsak nem működik, ugyanis 1, nem változtatható csakúgy meg a gyerek lakhelye, 2, semmi, de semmi hivatalos ügyet nem tudnál intézni vele kapcsolatban.
2015. okt. 4. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Ugyan mar, kijelentene be hogy most nalam lakik a gyerek. A szulok orulnenek ha megszabadulnak tole, a csaladit amit meg kapnak utana megtarthatjak. Nem kis pisis gyerekrol van szo, tinedzser.
2015. okt. 4. 20:02
 8/9 A kérdező kommentje:
Hany gyerek van akiket a nagymamajuk nevel fel, mert a szuleik lepasszoltak oket oda? Itt ugyanaz a helyzet lenne, lepasszoljak nekem :P
2015. okt. 4. 20:03
 9/9 anonim ***** válasza:
Tinédzser? A múltkor még csak éves volt. A nagyszülő amúgy verrokon, te meg nem. Nem feljelentés kérdése, egyszerűen nem lenne jogod meg orvoshoz se vinni a gyereket, vagy alairni az ellenorzojet
2015. okt. 4. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!