Van a környezetetekben olyan ember, aki roma babát/gyermeket fogadott örökbe? Az örökbefogadott gyermek mire vitte az életben?

Figyelt kérdés
Azért tettem fel a kérdést, mert nekem is volt egy roma osztálytársam, akit magyarok fogadtak örökbe. A lány 6 éves volt, mikor az örökbefogadó anyja, 14 éves volt, mikor az örökbefogadó apja meghalt, onnantól kezdve a nagyszülők nevelték. Mi befogadtuk őt a közösségbe, mert betartotta a társadalmi együttélés szabályait. mikor középiskolába került 10.-ben kicsapták a suliból, és kiderült, hogy egy élősködő életmódot folytató roma sráccal van, és azóta szüli rakásra a gyerekeket. Akinek van tapasztalata, szívesen várom! Üdv.
2015. okt. 8. 12:26
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
86%

Igen, anyósom unokatestvére, kettőt, de már vagy 30 éve...

Németországban élnek azóta, itthon nagyon támadták a faluban. az egyik lány gyerekorvos lett, a másik hegedűt tanít.

2015. okt. 8. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

Ha korábban kerül az örökbefogadó környezetbe, akkor kb ugyanannyira viheti, mint az új szülei, 70 százalékban ugyanis a környezet határozza meg az előrejutást.


Az általad felhozott esetben sem az volt a baj, hogy roma, hanem hogy korán elárvult.

2015. okt. 8. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Olyat ismerek, aki nevelőszülője volt két cigány kisfiúnak. 8-10 évesek lehettek akkor. A gond az volt, hogy tartani kellett a kapcsolatot a nagyanyjukkal, aki lopni tanította őket, meg hasonlókra, és inkább rá hallgattak, mint a nevelőszülőkre. Végül elkerültek a háztól, ezért.
2015. okt. 8. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
2 saját és 2 örökbefogadott gyerekük van távolabbi ismerősöknek. Az örökbefogadottak romák. Teljesen úgy élnek, mint a saját gyerekeik. Nincs különbség. Szigorúan nevelték őket, de jó szülők. A gyerekek jó tanulók, mindegyiknek továbbtanulási tervei vannak. Szerintem nem a származás adja az alapot, hanem a környezet. Ha szerető környezetben megkapja a lehetőséget, akármelyik gyerek ki tud bontakozni. A kérdésedben szereplő gyerek elveszítette a saját és később a nevelőszüleit is. Ez egy magyar gyereket is simán tönkre vág, nem kell a származása miatt jutott oda, ahova. Az csak még egy plusz teher az egész tragédiára.
2015. okt. 8. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
64%

Két családot ismerek az egyikben 4 roma gyerek van (testvérek), ők teljesen átlagos gyerekek. A másikban a kisfiú 7 éves és rettenetesen sok rá a panasz, hozzáteszem az örökbefogadó anya bántalmazta már nem egyszer.

Amiben tapasztaltabb vagyok az a gyermekotthon. Valami szörnyű.. mindig a romákkal van a baj, hiába jött a magyar is ugyan olyan környezetből. Egyszerűen keresik a bajt, volt hogy a strici várta kint az épület előtt a lányokat akik az ablakon szöktek csak hogy mehessenek hiába vitte vissza őket jó néhányszor a rendőrség. De olyat is tudok ahol a gyerek jól tanult és tényleg úgy tűnt lesz belőle valaki, aztán fiatal felnőttként felkereste a vér szerinti családját és a nagy reményekből egy putris, züllött senki lett. Rengeteg múlik a környezeten sőt talán több is mint az öröklött tulajdonságokon, de ha tetszik ha nem a vérükben van amit leírtál.

2015. okt. 8. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
82%

Na persze, a verukben...

En harmincas orokbefogadott no vagyok, tanitok, van egy kisfiam, ferjem, sajat hazban lakunk, sosem loptam senkitol, nem hazudok, nem kur.v@lkodok.

Miert is irtam ezt le? Mert apam felcigany, es hiaba rajtam nem latszik, egesz gyerekkoromban hallgattam az ilyen megjegyzeseket a szukebb, illetve a tagabb kornyezetembol. Engem agyonutottek, mert fel orat kimaradtam 10 evesen, es uvoltottek, h valljam be, h fiuztam. Persze nem ilyen stilusban. En azert kaptam zsebpenzt, mert nagyanyam hallotta, h az ilyenek, mint en, (ertsd ugy, h ciganylanyok), kilopjak a rendes emberek szemet. Ha kapok penzt, talan nem vagom belejuk a kest. Hosszan tudnam sorolni, h mikkel tettek tonkre a gyerekkorom, es hogy milyen nehez volt felnottkent talpra allnom, es hogy milyen erzes ejszakankent meg ezekkel a demonokkal kuzdeni, elhinni, h ertekes ember vagyok, elhinni, h szerethetnek.


Mindenki vonja le a kovetkeztetest, es gondolja at, h barkinek joga van a szarmazasa alapjan megitelni barkit.


Mi orokbefogadottak egyebkent is vesztesegelmennyel "gazdagodunk", nem esik jol, ha meg plusz sztereotipiakkal talalkozunk.

2015. okt. 8. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
67%

Nézd.. én nem azt mondtam hogy kivétel nélkül minden cigány rossz. De meglehet nézni kikkel vannak tele a börtönök. Én is voltam nagyon szegény mégsem fordult meg semmi aljasság a fejemben, miért? A gyerekkorom nekem is egy pokol volt mert a szűk családom azzá tette. Felnőttem, túlléptem rajta, bár azt nem tudnám kategorikusan kijelenteni hogy meg is bocsájtottam.

És nem lehet rám azt sem mondani hogy rasszista vagyok mert életem első nagy szerelme cigány, a kisfiam félvér.

2015. okt. 8. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
43%

De arra utaltal. Mindegy, ez is resze az eletemnek, es mint irtam, rajtam nem latszik, halusten a gyereken sem, igy probalok nem foglalkozni a dologgal. Csak amikor meglatom valahol ezt a velemenyt, mindig felforr az agyam, es nehezen kontrollalom az erzeseimet.

Amugy szegregatumban dolgozom, pontosan kirajzolodik a minta, amit visznek magukkal, de innen is az jon le, h mennyire fontosabb a kornyezet hatasa az emberre.

2015. okt. 8. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
53%
Nem érdemes belemenni, de abban, hogy a börtönben többségben vannak, köze van ahhoz is, hogy messze nem olyan védelemben részesülnek ügyvéd által, stb.
2015. okt. 8. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
60%

9.

De nem is az ügyvéden múlik, hogy mit követnek el. Amúgy pedig sajnos van igazság benne, hogy a vérükben van. Adott egy átlag magyar család, nem biztos, hogy egy roma vérmérséklettel tudnak mit kezdeni, tudják e megfelelően nevelni. Vannak kivételek persze, de más mentalitásúak.

2015. okt. 8. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!