Férjem szeretné a nevére venni az első gyermekemet mi ennek a módja?

Figyelt kérdés
Az első gyermekem apjával házasságban álltunk,de már a válóperes tárgyalásokon se jelent meg,a gyereke iránt sosem érdeklődött,egy ft tartásdíjat nem küldött,és senki se tudja hol van évek óta.a második férjemmel azóta van közös gyermekünk az ő nevén,de szeretné az első gyermekemet is a nevére venni.mi ilyenkor az ügyintézés módja?köszi!
2015. nov. 5. 10:00
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A gyerek apjának le kell mondania róla, a férjednek pedig ez után örökbefogadnia.
2015. nov. 5. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Jól írja az első.

De ha nincs meg az exférjed, akkor nehéz lesz.

2015. nov. 5. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Igen erre vagyok kiváncsi senki se tudja hol van....de az nem minősül gyerekről való lemondásnak hogy évek óta nem keresi egyszer sem,nem fizet,stb?
2015. nov. 5. 17:10
 4/5 anonim ***** válasza:

Kérdező, ha még olvasod a kérdést, én is ugyanebben a helyzetben vagyok (bár mi nem voltunk házasok a gyerek apjával, de gyermekelhelyezés ugyanúgy volt, és a vér szerinti apa szintén nem jelent meg). Nálunk is ugyanez a probléma, hogy az apa elérhetetlen, senki nem tudja, hogy hol van, a gyerek után már hét éve nem érdeklődött. De egyelőre én is csak annyit tudok, hogy a vér szerinti apának le kell róla mondani ahhoz, hogy a házastárs örökbe tudja fogadni.

Ha gondolod, utánanézhetnénk közösen, hogy mit lehetne tenni, hátha együtt többre megyünk.

2015. dec. 17. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
igen,ez érdemes lenne!
2016. jan. 22. 09:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!