Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Ez elég ok lenne a gyanakvásra...

Ez elég ok lenne a gyanakvásra, hogy nem vagyok vérszerinti gyerek? Ellentmondások vannak.

Figyelt kérdés

Születési anyakönyvi kivonatot megnéztem, rajta van, hogy mikor születtem és hol. Pesten. Rajta van a kerület. Viszont a keltezés dátuma nem a születési napom, hanem rá 6 évvel későbbi időpont...

Viszont itt jártam óvodába, iskolába... 3 éves koromtól itt jártam oviba, de lehet, hogy nem mert csak a nagy csoportra emlékszem és hogy 7 évesen kezdtem az általánost, mert vissza tartottak.

Mindenki x településen lakik a családomban, több mint 30 éve, én y településen láttam meg a napvilágot...

Barátoktól/rokonoktól hallottam, hogy mindenki azt mondogatja, hogy emlékeznek amikor anyámék magukhoz vettek.

Anyám egyszer még általános iskolás voltam, amikor azt mondta, hogy nem lehetett saját gyereke, csak a nővérem.

Azóta gyanakszom, hogy mi van ha...

20 éve koromra pánikbeteg lettem és valószínű ez a trauma köszönt vissza...

Most 23 éves vagyok...

Hogy deríthetném ki, hogy hol vannak a gyökereim?

Pesten a 8. kerületben születtem...


2015. nov. 17. 09:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem kérdezel rá egyenesen a szüleidnél?
2015. nov. 17. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha mondják, akkor sanszos. A többi önmagában nem indokolná, szerinted a mucsaröcsöge alsón lakók hol születnek? Elárulom, a legközelebbi városban, ahol van szülészet. A születési anyakönyvi kivonaton meg kiadás dátuma az amikor kinyomtatták, semmi köze ahhoz, hogy mikor születtél.
2015. nov. 17. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

A gyámhivatal 18 éves kor felett már kiszolgáltat ilyen adatokat, kérdezz rá náluk.

Nálunk a családban van örökbefogadott gyerek (de ő tud is róla), amikor elmúlt 18, akkor kikérte a biológiai anyja adatait és most nyomozza, hogy van-e esetleg még testvére, akit nem ismer.

2015. nov. 17. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy ha én most hiába keresem égre földre a születési anyakönyvemet és újra ki kell kérni akkor a mostani és nem a 29 évvel ezelőtti dátummal fogják keltezni.

Férjem és a testvére y megyébe az ország másik végébe született úgy,hogy a teljes rokonság x megyébe lakik...ennek annyi a története,hogy após ott kapott munkát majd anyós ment vele aztán jött a 2 gyerek meg eltelt még 2-3 év aztán szépen vissza költöztek az x megyébe.

A többi dolog amit írtál,arra viszont rá kell kérdezni.

2015. nov. 17. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Kérdezz rá anyukádnál.Szerintem ez a legegyszerűbb.
2015. nov. 17. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
szerintem is az a legegyszerűbb, ha anyukáddal beszélsz erről, nem is értem miért nem kérdeztél eddig erre rá? Azt írod, anyukád egyszer megemlítette, hogy csak a nővéred a saját gyereke, lehet úgy gondolta ezzel a kijelentéssel fel is világosított téged és várta hogy te kérdezgess majd. Azzal hogy te nem érdeklődtél a miért-ek meg a hogyan-ok felől, talán azt gondolhatja, hogy nem is érdekel téged ez a téma. Örökbe fogadó szülő vagyok, én biztos hogy magamtól is fogok majd mesélni a fiamnak ha nagyobb lesz (másfél éves még csak), de régebben ezt még máshogy látták, sokan eltitkolták, vagy egyszerűen nem akartak róla beszélgetni mert kényes témának gondolták (-ják). Szóval nyugodtan állj oda anyukád elé, meséld el neki hogy emlékszel erre a kijelentésére és szeretnél magadról mindent megtudni amit ő is tud. Ez ennyire egyszerű... nem kell túlbonyolítani a dolgokat. A beszélgetés után meg a területi gyámügyön tudsz érdeklődni a vér szerinti családod felől ha szeretnél.
2015. nov. 17. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Legegyszerűbb ha megkéred anyukádat, h mutasson terhes fotókat magáról és babafotókat rólad.

Ha egyet se tud mutatni, testvéredről meg van ezer, akkor már meg is van a válasz, hiába tagadja.

2015. nov. 17. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező szerintem is kérdezd meg anyukádat!

7-es akkor én is örökbefogadott lehetnék...mivel bátyamról van 1 db terhes képe anyunak,uh kép is van....pici kori képek is..rólam meg csak egy èves koromtól....

Mikor kisiskolás voltam,gyanakodtam,de tesómmal nagyon hasonlítunk egymásra,így nem foglalkoztam vele. Meg anyu mondta elromlott a fényképezőjük így nem készült rólam fotó. Elmesèlte a szülést töviről hegyire! A születésim a nevemen van! Ami azért rosszul esik,hogy tesómról rengeteg picikori fotójuk van,még műtermi is...oda engem miért nem vittek,ha már nem volt fényképezőjük??!!! Én így a picikori fotóimat össze sem tudtam a gyerekeimével hasonlítani....talán ezért, de én szinte minden mozzanatukat megörökítem!

Na meg csak az ovira tudok visszaemlékezni,mint legkorábbi emlékeimre.

32L

2015. nov. 17. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

8-as vagyok

Meg annyi,hogy èn sose mertem rákétdezni,mert nem akartam megbántani anyut! Nekem sosem említette senki,hogy örökbe fogadtak,csak az egy éves szülinap előtti képek hiánya fura számomra....de mondták a rokonok is nagyon szép formás baba voltam...szóval jobb ha elhessegetem a gondolatot is.

2015. nov. 17. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván első körben a szüleidet kellene megkérdezned, de ha inkább ide írsz, úgy sejtem, ezt valamiért nem szeretnéd.

Az anyakönyvi kivonatod keltezése valóban nem jelent semmit.


„Barátoktól/rokonoktól hallottam, hogy mindenki azt mondogatja, hogy emlékeznek amikor anyámék magukhoz vettek.

Anyám egyszer még általános iskolás voltam, amikor azt mondta, hogy nem lehetett saját gyereke, csak a nővérem.”


Ez a két dolog viszont valóban gyanúra ad okot. 18 éves kor után valóban van jogod a vér szerinti családod felkutatására. Ha szeretném, priviben szívesen megírom, hol tudsz érdeklődni ezzel kapcsolatban.


Egyébként nagyon szomorúnak tartom, hogy emberek hazugságban nőnek fel. A 90-es évek közepe óta van lehetőség (sőt, szerencsére később kötelezettség lett) részt venni örökbefogadási felkészítő tanfolyamon, ahol mindig kihangsúlyozzák, mennyire káros a titkolózás a gyerek előtt. Megértem, hogy sokan egyszerűbbnek gondolják, ha nem mondják el, de ez szimplán önzőség, mert előbb-utóbb mindig kiderül, és érthető, hogy sokszor nincs jó hatással a szülő-gyerek kapcsolatra. (Ismerek olyat, aki 60 évesen tudta meg, mikor az anyja a halálos ágyán bevallotta neki. Így az illetőnek esélye sem volt már arra, hogy a vér szerinti szüleit megismerje – mert már nem éltek. Minimális empátiával el lehet képzelni, milyen érzés lehet ez.)

2015. nov. 18. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!