Örökbe fogadnátok-e roma babát/gyereket? Ha igen/nem miért?

Figyelt kérdés
2015. dec. 4. 14:44
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
57%
persze. egyébként sem tesznek különbséget baba és roma baba között, tilos... csak fűalatt mondhatod, hogy nem szeretnél roma babát, viszont ha igen, akkor esélyes, hogy hamar kapsz is
2015. dec. 4. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
70%

Barátnőm tapasztalatai miatt nem. Nagyon szoros a kapcsolatunk, eléggé belelátunk egymás életébe. Nagyon jó szülőknek tartom őket. A gyerekeknek (testvérek, mind a ketten pár hetesen kerültek hozzájuk)érzelmileg mindent megadnak. Amikor felmerült, hogy olyan probléma van velük amit ők nem tudnak kezelni, szakemberekhez fordultak. Sajnos ez sem segített :-(

Most 6 és 8 évesek, lopnak a boltban, a nagy a 3. iskolába jár, mind a ketten bántalmazzák a kisebbeket a közvetlen környezetükben. Továbbra is viszik őket pszichológushoz, de nincs előrelépés :-(

2015. dec. 4. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
56%

Soha!!! Hogy miért?? Pff. Tényleg le kell írnom?!

Kutyából nem lesz szalonna! Teljesen mind1 ki hogyan neveli, a gyökerek számítanak és az már réges régen el van/lett cseszve!!

2015. dec. 4. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
80%

Romaként, köszönöm szépen ezeket a csodálatos lenézéseket.

Érdekes, nekem nincsen a vérembe a lopás. Egy cukor szemet sem csentem el soha, míg a magyar osztálytársaim szatyorra való édességekkel jöttek ki.

Soha nem kiabáltam és nem is ütöttem meg senkit.

Lehet, hogy van ilyen példa. Viszont ha csecsemőként kerül hozzád a gyermek, Te neveled a saját értékrended szerint. Ez megint egy borzasztó sztereotípia amit rávetítenek az emberre és az szívja meg aki normális.

Sajnálom, hogy még mindig itt tartunk.

2015. dec. 4. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
78%
nem, mert a habitus örökletes!! és én nem tudok azonosulni a romák habitusával. Minden tiszteletem annak a romának aki tisztességesen próbál boldogulni...de ezt csak úgy írom mert igazából egy ilyet sem ismerek. Szóval köszönjék maguknak a sztereotípiákat
2015. dec. 4. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
58%

5: ez szép és jó csak sajnos te számomra csak az interneten létezel és akiket rajtad ismerek romákat, kivétel nélkül link csaló naplopó maffiozó emberek.


ez egy olyan dolog hogy aki tart a pókoktól az a büdös életbe nem fogja őket szeretni, akkor sem, ha esetleg akadna köztük olyan is ami nem csíp

2015. dec. 4. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
100%
Szívből kívánom, hogy egyszer találkozz olyan roma származású emberrel akinek nincsen "habitusa" és kellemesen csalódj benne.
2015. dec. 4. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
74%

Utolsó, akkor te vagy a ritka fehér holló a cigányok közt, szerencsés vagy.

Elismerem, hogy van olyan, aki ki tud törni a mocsokból, főiskolán nekem is volt egy cigány származású tanárom, nagyon kedves és művelt embernek tartottam.

De ez csak a nagyon-nagyon ritka kivétel.


Aki Miskolcon él, ismeri a hírhedt számozott utcákat. Mi sajnos pont emellett laktunk majdnem 10 évig, így naponta szembesültem a cigányok ocsmány életmódjával.

A cigány GYEREKEK szórakoztak azzal, hogy találomra becsengetgettek sorra mindenkihez és ocsmány dolgokat kiabáltak a kaputelefonba, ha pedig bejutottak a lépcsőházba, ellopkodták a lábtörlőket.

Naponta szórták ki a magyarok kukáiból a szemetet, hallgatták hajnalokig a zenét üvöltetve, szóltak be az embernek az utcán sőt, nekem volt olyan, hogy mikor kerékpárral mentem el 2 tíz év körüli cigányfiú mellett, az egyik rácsapott a fenekemre és persze jót röhögtek rajta.

Valamint persze az iszonyatos mocsok, hogy az ember már utált kinézni az ablakán, mert mintha egy szeméttelep felett lakott volna, olyan volt a kilátás.

Nem, egy ilyen elfajzott lény gyermekét elnézést, de soha nem fogadnám örökbe.

2015. dec. 4. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
82%
8: legyen így...ebből a kiindulási elvből sosem kezelem lenézően a játszótéren a roma anyukákat, sem a gyermeküket. de nem telik el 15 perc és csalódom, újra és újra.
2015. dec. 4. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
65%

Megértem mit mondasz és dolgokban igazat is adok.

Nekem az fáj amikor egy kalap alá vesznek mindenkit és kijelentik, hogy ilyen a vére mag a habitusa.

Mert ez nem így van. Ha egy magyar családba az apa pedofil akkor a fia is az lesz mert öröklődik? Nem.

Viszont a környezeti hatások nagyon sokat számítanak.

Én is tapasztalom az iskolában, hogy vannak roma gyerekek akik nincsenek megnevelve és ütik-verik a többi gyereket más első osztályban. És igen ettől bennem is felmegy a pumpa, mert az anyja csak szívja a cigit az iskola előtt és nyomkodja az "ájfonját", közben meg a legnagyobb besorolású segélyre jogosult. Látja, hogy mit csinál a gyereke és rá sem szól.

Tanárként semmit nem tudok tenni, adok egy beírást. Utána engem is lek***váz.

2015. dec. 4. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!