Örökbe fogadnátok-e roma babát/gyereket? Ha igen/nem miért?

Figyelt kérdés
2015. dec. 4. 14:44
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
67%

Én nem!


Nem azért mert bármi bajom lenne a romákkal, az egyetemen az egyik legjobb barátom egy roma fiú volt.


Úgy gondolom, ha én vagyok az anyja a férjem pedig az apja a saját értékeink szerint neveljük a gyerekünket, olyan ember lesz belőle, akivé mi neveljük.


Viszont nem szeretném, hogy a gyerekemmel szemben előítéletesek legyenek és néznem kelljen, hogy őt hátrányok érik a bőrszíne miatt!


Egy örökbefogadásra váró nő

2015. dec. 9. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
15%
Azt hiszem, igen. Elvégre a gyerek, az gyerek. Csak félnék tőle, hogy olyanok környezetébe kerül, mint például az első válaszoló. Igaz, nem cigány gyereket sem szeretnék ilyen undorító emberek közelében tudni, senkinek nem hiányzik, hogy ilyen nézetek ragadjanak rá.
2015. dec. 11. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
100%

Azokkal értek egyet, akik azt írták, egy roma gyerek örökbefogadása nem romaként plusz nehézségeket ró a szülőkre – de nem azért, mert genetikailag ilyen-olyan szokásokat hozott. Természetesen ezeket lehet kezelni, de pár szempontot érdemes átgondolni etéren.

Először is, örökbefogadóként el kell tudnunk fogadni azt a tényt, hogy a gyerek máshonnan jött. Ha valakinek előítéletei vannak a romákkal szemben, akkor nyilvánvalóan ne fogadjon örökbe ilyen gyereket, hiszen nyilván mindig (pl. mikor kérdez a vér szerinti anyjáról) érződne róla az, hogy nem tudja elfogadni a gyerek „gyökereit”. Márpedig a gyerekekkel előbb-utóbb beszélgetni kell erről, és később vélhetően fel is szeretné majd kutatni az őseit, amiben segítenünk kell neki, ha kéri (és nem fogcsikorgatva).


Egy másik egyszerű, praktikus szempont, amit sokan nem szoktak átgondolni (főképp, akik itt írogatnak, hogy szeretnének egy „cuki kis fekete vagy ázsia babát megmenteni”), hogy egy színesbőrű gyereknél elsőre lerí, hogy nem vér szerinti gyerekünk – ha valaki az ezért kapott beszólásokra nem tud felvérteződni, akkor érdemes ezt elkerülni. Primitív példa, de ha valaki tudja magáról, hogy szívesen kezelné magánügyként az örökbefogadás tényét, és nem igazán tudná jól kezelni a játszótéri anyukák „kedves” kérdéseit, beszólásait, vagy akár az iskolában a tanítókét/tanárokét, akkor ez is egy ellenérv lehet. Mert lássuk be, mindig, mindenhol van egy-két „jóakaró”, aki elég tapintatlan ahhoz, hogy firtassa a családi ügyeinket.


És természetesen, ahogy írták mások is, sajnos sok előítélettel kell megküzdeniük ma a romáknak, legyenek bármilyen kultúrkörben nevelve, bármilyen pozícióban. Ennek kezelése sem lehet egyszerű.


Még valami: ha más etnikumból származó gyereket fogadunk örökbe, célszerű biztosítanunk neki, hogy lásson jó példákat a saját etnikumából származó emberekkel kapcsolatban. Pl. ha Amerikában egy fehérbőrű pár fekete gyereket fogad örökbe, azt javasolják, akár költözzön a család olyan környékre, ahol élnek feketék, legyenek fekete tanárai, stb., hogy a gyerek ne csupa fehér között nőjön fel, járjon iskolába – mert ez meglehetősen frusztráló, és az identitásfejlődésének eléggé betesz.

2015. dec. 11. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
Igen. Az, hogy valaki bűnöző, nem genetikai tulajdonság, hanem abszolút annak a közegnek a kérdése, ahol felnőtt, és ahol élt. Ha viszont egy olyan közeget tudok neki teremteni, mind anyagilag, mind érzelmileg, ahol jól érzi magát, ahol szeretik, megbecsülik és elfogadják, akkor ugyanolyan felnőtt lesz, mint bárki más.
2015. dec. 11. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim válasza:
26%

szanalmas valaszok erkeztek ez mar nevetseges


el mondanam nem vagyok roma szarmazasu de kb a barataim fele roma es ok azok az emberek akik az utolsot oda agyak ha kell mig 1 magyar 100 forintot sajnal eleg munka biro emberek es ok azert ami nekunk 1 kar nyujtasnyira van az nekik 10x tobb munkba kerul mivel sehol sem fogadjak el oket 21. szazadban tenyleg meg itt tarttuk?? :D ez nevetseges

2015. dec. 14. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim válasza:
25 vagyok es 26l (nat)
2015. dec. 14. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
100%
"Fehér/magyar" gyerek is lop, ha valami nincsen rendben. Szinte kizárt dolognak tartom, hogy abban a családban nincsenek veszekedések. Ezt onnan sejtem, hogy volt még nagyon régen, hogy egy barátom lopott, ráadásul tőlem. A szülei váltak, szóval valószínűleg úgymond az hozta ki belőle. Egyébként soha nem nyúlt volna le semmit sem szerintem. Olyan van, hogy idősebben fogadnak örökbe gyerekeket, de az is teljesen mindegy, hogy milyen származású, mert ha "harcolnia kellett" akkor benne lesz, elhagyatottnak érzi majd magát. Lehet, hogy azoknak a párhetes gyerekeknek valami olyan dolog volt abban a "kis" időben, ami hatással volt a későbbi életükre.
2015. dec. 21. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 mi a fene ***** válasza:
Az örökbefogadás mindig rizikós. nem tudni mit hoz ki később a gyerekből. Egy szuper család fehér gyereket fogadott 11 hónaposan örökbe, mindent megadtak neki, még hasonlított is sokáig az "anyukára".Pszihés problémák is voltak, szinte kezelhetetlen volt.Nem tudom a középiskolát elvégezte-e , de állandó zűr volt körülötte.Most talán dolgozik, de az örökbefogadók nagyon csalódottak.Másik családban eleinte nem volt probléma, de később a cig. származású lány csavarogni kezdett, meglopta a szülőket,-itt is hagyta őket- a testvére lopott rabolt, pedig rendezett családba került, a 3. örökbefogadott magyar lány, vele semmi probléma, most volt a szalagavatója.
2015. dec. 25. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van örökbefogadott cigány lányom is.

Hát sok macerával járt óvodától kezdve, sok IQ light pedagógus, szülők, egyebek miatt. A gyerekekkel nem is volt sok baj.

Volt egy rémes kamaszkori időszaka, most meg egy csupa-szív jó ember.

Lett azóta hagyományos módon is gyerekem, örökölték a nálunk szokásos magas IQ-t, és azt a rendkívül erőszakos antiszociális hajlamot is, ami ellen egész életemben csatáztam magammal is.

Okoskodhat bárki bármiféle genetikáról... 4-5 generációra vissza se ismeri a legtöbb ember a saját múltját, ki tudja hányan végezték akasztófán, vagy kocsmatöltelékként a 32 szépapa/anya közül, -az 1850-es évek... genetikában szinte friss sztori.

2015. dec. 26. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 Kései Sirató ***** válasza:
Nem merném bevállalni.
2015. dec. 28. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!